Рішення
від 07.10.2013 по справі 910/17439/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/17439/13 07.10.13 Суддя Мудрий С.М. , розглянувши справу

за позовом публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Приватбанк"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Протектор Сервіс Україна"

про стягнення 68 773,38 грн.

Представники:

від позивача: Петриченко Д.І. - представник за довіреністю № 1845-О від 12.06.2013 року;

від відповідача: не з'явився.

встановив:

На розгляд господарського суду м. Києва передані позовні вимоги публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" до товариства з обмеженою відповідальністю "Протектор Сервіс Україна" про стягнення 68 773,38 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 20.09.2011 року товариство з обмеженою відповідальністю "Протектор Сервіс Україна" (клієнт) надало публічному акціонерному товариству "Комерційний банк "Приватбанк" (банк) заяву про відкриття поточного рахунку, відповідно до якої клієнт приєднався до «Умов та правил надання банківських послуг», Тарифів Банку, (що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua ), які разом із заявою складають договір банківського обслуговування №б/н від 20.09.2011 року та взяв на себе зобов'язання виконувати умови договору.

Відповідно до договору клієнту було встановлено кредитний ліміт, на поточний рахунок №26000060412831 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інші), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг".

В порушення умов договору та норм чинного законодавства, відповідач не виконує взяті на себе зобов'язання, в зв'язку з чим, станом 19.07.2013 року, в останнього виникла заборгованість по кредиту в розмірі 41 156,82 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 17 423,05 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом в розмірі 3 989,75 грн. та пені за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в розмірі 6 203,76 грн.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 11.09.2013 року порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 23.09.2013 року.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 23.09.2013 року, в зв'язку з неявкою в судове засідання представників сторін та невиконанням останніми вимог суду, розгляд справи відкладено на 07.10.2013 року.

У судовому засіданні 07.10.2013 року представник позивача виконав вимоги ухвали суду від 11.09.2013 року, надав пояснення по суті справи, відповідно до яких в повному обсязі підтримав заявлені позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача заборгованість по кредиту в розмірі 41 156,82 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 17 423,05 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом в розмірі 3 989,75 грн. та пеню за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в розмірі 6 203,76 грн., а також судовий збір в розмірі 1 720,50 грн.

Представники відповідача в судове засідання не з'явився, вимоги суду не виконав, про поважні причини неявки повноважного представника відповідача суд не повідомлений, хоча про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.

Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ч. 1 статті 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України, зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ч.1 статті 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Згідно ч.2 статті 205 ЦК України передбачає, що правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

Стаття 181 ГК України передбачає загальний порядок укладання господарських договорів. Частина 1 зазначеної статті визначає, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Відповідно до норм ст. 639 ЦК України, договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

20.09.2011 року товариство з обмеженою відповідальністю "Протектор Сервіс Україна" (клієнт) надало публічному акціонерному товариству "Комерційний банк "Приватбанк" (банк) заяву про відкриття поточного рахунку, відповідно до якої клієнт приєднався до «Умов та правил надання банківських послуг», Тарифів Банку, (що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua ), які разом із заявою складають договір банківського обслуговування №б/н від 20.09.2011 року та взяв на себе зобов'язання виконувати умови договору.

Відповідно до договору клієнту було встановлено кредитний ліміт, на поточний рахунок №26000060412831 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інші), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг".

Зазначені правила розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua, є публічною офертою, що містить умови та правила надання послуг банком його партнерами, до якої приєднується клієнт підписуючи заяву у відділенні банку.

Відповідно до п. 3.18.1.16. Умов, при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до «Умов і правил надання банківських послуг» (або у формі «заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки», або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі), банк і клієнт допускають використання підписів клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.

Згідно з статтею 3 Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки). Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму.

У відповідності до п. 3.18.1.1. Умов, кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банка та клієнта.

Кредит надається в обмін на зобов'язання клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди (п. 3.18.1.3. Умов).

Відповідно до п. 3.18.1.8 Умов, проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до «Умов і правил надання банківських послуг» (або у формі «заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки», або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі - "Угода").

Положеннями п. 3.18.1.6. Умов встановлено, що ліміт може бути змінений банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами банку. Підписавши угоду, клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна ліміту проводиться банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).

Відповідно до довідки позивача вих.. №08.7.0.0.0/130729134044 від 29.07.2013 року банком надані відповідачу ліміти в розмірі 31 600,00 грн. (22.09.2011 року), 42 500,00 грн. (20.06.2012 року).

Відповідно до розділу 3.18.4. Умов, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).

За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі- період, в який дебетове сальдо підлягає обнуленню), розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.

При не обнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, Клієнт виплачує Банку за користування кредитом проценти в розмірі 24,00 % річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню.

У випадку непогашений кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду; в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48 % річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права банку на встановлення іншого строку повернення кредиту передбаченого Умовами і правилами надання банківських послуг, клієнт сплачує банку пеню у розмірі 0,1315 % від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення, сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань.

Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.

При несплаті винагороди, відсотків у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими.

Відповідно до п. 3.18.2.3.4. Умов, банк має право при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом в повному обсязі.

Відповідно до статті 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

До відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

У відповідності до положень ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

В порушення умов договору та норм чинного законодавства України, клієнт належним чином не виконав взяті на себе зобов'язання за договором, в зв'язку з чим, станом на 19.07.2013 року, в останнього виникла заборгованість по кредиту в розмірі 41 156,82 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 17 423,05 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом в розмірі 3 989,75 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується зі ст.ст. 525, 526 ЦК України, відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Враховуючи вищезазначене, станом на 19.07.2013 року факт наявності заборгованості за договором б/н від 20.09.2011 року по кредиту в розмірі 41 156,82 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 17 423,05 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом в розмірі 3 989,75 грн., клієнта перед банком належним чином доведений, документально підтверджений та клієнтом не спростований.

У зв'язку з неналежним виконанням грошових зобов'язань за договором позивач нарахував відповідачу пеню за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в розмірі 6 203,76 грн.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання (ч.1 ст. 230 ГК України).

Згідно ч. 1-2 статті 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частина 6 статті 232 ГК України передбачає, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Згідно статті 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Стаття 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань передбачає, що розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до п. 3.18.5.1 Умов, при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених Умовами п.п. 3.18.2.2.2, 3.18.4.1, 3.18.4.2. 3.18.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п.. 3.18.1.8, 3.18.2.2.3, 3.18.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.18.2.2.5, 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6 клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. А в разі реалізації банком права на встановлення іншого строку повернення кредиту, клієнт сплачує банку пеню у розмірі, зазначеному в п. 3.18.4.1.3. від суми заборгованості за кожен день прострочення.

Дії відповідача є порушенням вимог договору, тому є підстави для застосування відповідальності за умовами Цивільного кодексу України та Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань.

Суд встановив, що розрахунок пені, наданий позивачем є не вірним, тому суд наводить власний розрахунок пені за несвоєчасне виконання зобов'язання за договором:

Сума боргу (грн..)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір облікової ставки НБУРозмір подвійної облікової ставки НБУ в деньСума пені за період прострочення 26252.62 28.02.2012 - 28.02.2012 1 7.7500 % 0.042 % 11.12 13629.92 29.02.2012 - 29.02.2012 1 7.7500 % 0.042 % 5.77 8151.45 01.03.2012 - 01.03.2012 1 7.7500 % 0.042 % 3.45 6265.82 02.03.2012 - 02.03.2012 1 7.7500 % 0.042 % 2.65 41156.82 26.09.2012 - 16.10.2012 21 7.5000 % 0.041 % 354.22 41156.82 01.11.2012 - 24.11.2012 24 7.5000 % 0.041 % 404.82 41156.82 01.12.2012 - 29.12.2012 29 7.5000 % 0.041 % 489.16 41156.82 01.01.2013 - 25.01.2013 25 7.5000 % 0.041 % 422.84 41156.82 01.02.2013 - 28.02.2013 28 7.5000 % 0.041 % 473.59 41156.82 01.03.2013 - 25.03.2013 25 7.5000 % 0.041 % 422.84 41156.82 01.04.2013 - 28.04.2013 28 7.5000 % 0.041 % 473.59 41156.82 01.05.2013 - 29.05.2013 29 7.5000 % 0.041 % 490.50 41156.82 01.06.2013 - 09.06.2013 9 7.5000 % 0.041 % 152.22 41156.82 10.06.2013 - 24.06.2013 15 7.0000 % 0.038 % 236.79 41156.82 01.07.2013 - 21.07.2013 21 7.0000 % 0.038 % 331.51

Таким чином, розмір пені по кредиту становить 4 275,07 грн.

Заг. заборгованість по %Період простроченняКількість днів простроченняРозмір облікової ставки НБУРозмір подвійної облікової ставки НБУ в деньСума пені за період прострочення 603.64 05.09.2012 - 25.09.2012 21 7.5000 % 0.041 % 5.20 1179.83 26.09.2012 - 30.09.2012 5 7.5000 % 0.041 % 2.42 1454.21 01.10.2012 - 01.10.2012 1 7.5000 % 0.041 % 0.60 1509.08 02.10.2012 - 07.10.2012 6 7.5000 % 0.041 % 3.71 1838.34 08.10.2012 - 31.10.2012 24 7.5000 % 0.041 % 18.08 3155.35 01.11.2012 - 01.11.2012 1 7.5000 % 0.041 % 1.29 3210.23 02.11.2012 - 30.11.2012 29 7.5000 % 0.041 % 38.15 4801.63 01.12.2012 - 03.12.2012 3 7.5000 % 0.041 % 5.90 4966.25 04.12.2012 - 06.12.2012 3 7.5000 % 0.041 % 6.11 5130.88 07.12.2012 - 31.12.2012 25 7.5000 % 0.041 % 52.57 6502.78 01.01.2013 - 02.01.2013 2 7.5000 % 0.041 % 5.34 6612.53 03.01.2013 - 03.01.2013 1 7.5000 % 0.041 % 2.72 6667.49 04.01.2013 - 31.01.2013 28 7.5000 % 0.041 % 76.72 8203.92 01.02.2013 - 03.02.2013 3 7.5000 % 0.041 % 10.11 8368.55 04.02.2013 - 28.02.2013 25 7.5000 % 0.041 % 85.98 9740.45 01.03.2013 - 03.03.2013 3 7.5000 % 0.041 % 12.01 9905.07 04.03.2013 - 06.03.2013 3 7.5000 % 0.041 % 12.21 11441.59 01.04.2013 - 01.04.2013 1 7.5000 % 0.041 % 4.70 11496.47 02.04.2013 - 02.04.2013 1 7.5000 % 0.041 % 4.72 13087.87 01.05.2013 - 06.05.2013 6 7.5000 % 0.041 % 32.27 13417.12 07.05.2013 - 07.05.2013 1 7.5000 % 0.041 % 5.51 13472.00 08.05.2013 - 08.05.2013 1 7.5000 % 0.041 % 5.54 14789.02 01.06.2013 - 02.06.2013 2 7.5000 % 0.041 % 12.16 14898.77 03.06.2013 - 09.06.2013 7 7.5000 % 0.041 % 42.86 15282.90 10.06.2013 - 10.06.2013 1 7.0000 % 0.038 % 5.86 16435.29 01.07.2013 - 01.07.2013 1 7.0000 % 0.038 % 6.30 16490.16 02.07.2013 - 02.07.2013 1 7.0000 % 0.038 % 6.32 17423.05 19.07.2013 - 04.08.2013 17 7.0000 % 0.038 % 113.61 Розмір пені по загальній заборгованості по відсотках становить 578,97 грн.

Загальний розмір пені - 4 854,05 грн.

Судом встановлено, що відповідачем сплачена пеня в розмірі 265,77 грн.

З огляду на вищенаведене, суд задовольняє позовні вимоги щодо стягнення з відповідача пені за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в розмірі 4 588,27 грн. (4 854,05 грн. - 265,77 грн.) за розрахунком суду.

Вимоги в частині стягнення пені в розмірі 1 615,49 грн. визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 статті 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з ч.1 статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до статті 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 5 статті 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на обидві сторони пропорційно.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 с. 32, ч.1 ст. 33, ст.ст. 34, 44, ч. 5 ст. 49, ст. 75, ст.ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Протектор Сервіс Україна" (02156, м. Київ, вул. Братиславська, будинок 6-А, , ідентифікаційний код 36940714) на користь публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, ідентифікаційний код 14360570) заборгованість по кредиту в розмірі 41 156 (сорок одна тисяча сто п'ятдесят шість) грн. 82 коп., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 17 423 (сімнадцять тисяч чотириста двадцять три) грн. 05 коп., заборгованість по комісії за користування кредитом в розмірі 3 989 (три тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять) грн. 75 коп. та пеню за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в розмірі 4 588 (чотири тисячі п'ятсот п'ятдесят вісім) грн. 27 коп., а також судовий збір в розмірі 1 679 (одна тисяча шістсот сімдесят дев'ять) грн. 21 коп.

3. В іншій частині позову відмовити.

4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до частини 5 статті 85 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя С.М.Мудрий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.10.2013
Оприлюднено10.10.2013
Номер документу34019063
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17439/13

Рішення від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 11.09.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні