cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
02 жовтня 2013 р. Справа № 909/950/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишин В. В. , при секретарі судового засідання Федорук О. М., розглянувши матеріали заяви про порушення справи про банкрутство
за заявою: Приватного підприємства "Колір" (с. Пшеничник, Долинський район, Івано-Франківська область, 77555)
про порушення справи про банкрутство, в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
За участю представників сторін:
Представник заявника - боржника: Ігнатів Олекса Любомирович - голова ліквідаційної комісії (посвідчення депутата міської ради № 11).
Від Пенсійного фонду України в Долинському районі: Кос Т.В. - завідувач юридичним сектором (паспорт серія МЮ № 102296 виданий 02.10.2006 року Долинським РВ УМВС в Івано-Франківській області, довіреність № 111/01 від 08.01.2013 року).
Від Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів: Кудла О.Й. - завідувач юридичного сектору Долинської ОДПІ Івано-Франківської області (службове посвідчення серії ІФ № 088859 від 18.05.2012 року, довіреність № 19 від 21.06.2013 року).
Арбітражний керуючий в судове засідання не з'явився.
в с т а н о в и в :
До господарського суду Івано-Франківської області 27.08.2013 року звернувся голова ліквідаційної комісії Приватного підприємства "Колір" про порушення справи про банкрутство, в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Заявник-боржник в обґрунтування поданої заяви посилається на те, що здійснивши заходи ліквідаційної процедури в загальному порядку, не вдалось погасити борги підприємства, зокрема під час здійснення ліквідації товариства було встановлено, що кредиторська заборгованість підприємства становить 277 446, 50 гривень. Згідно бухгалтерських даних, існує заборгованість по податках та інших обов'язкових платежах перед бюджетом та фондами та іншими кредиторами, зокрема - податковий борг становить 277 446, 50 гривень.
Дана сума визнається боржником в повному обсязі, проте не може бути погашена, у зв'язку із відсутністю у боржника грошових коштів чи будь-яких інших активів, за рахунок яких можна було б погасити наявну заборгованість. Відповідно до акту інвентаризації товарно-матеріальних цінностей складеного на підставі проведеної 12.01.2013 року інвентаризації, загальна вартість наявних у підприємства матеріальних цінностей становить 45 148, 00 гривень. Залишок коштів на банківських рахунках становить 2, 77 гривень.
Зважаючи на викладені обставини та на вимоги ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", заявник звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Колір".
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 02.09.2013 року вищевказану заяву призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 17.09.2013 року.
17.09.2013 року розгляд заяви про порушення справи про банкрутство відкладено на 02.10.2013 року.
В судовому засіданні 02.10.2013 року представник заявника підтримав вимоги, викладені в заяві та просив суд порушити провадження у справі. Крім того, просив суд долучити до матеріалів справи (Вх. № 15380/13) гарантійний лист № 16 від 01.10.2013 року за підписом голови ліквідаційної комісії - згідно якого повідомляє, що для проведення ліквідаційної процедури буде достатньо коштів які будуть отримані внаслідок реалізації майна підприємства.
Розглянувши матеріали справи судом встановлено, що боржник - Приватне підприємство "Колір" (ідентифікаційний код юридичної особи 20533980)) зареєстрований як юридична особа, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АВ № 17000814 станом на 13.08.2013 року.
15.10.2012 року протоколом № 1/2012 засновника Бартківа Василя Юрійовича, частка якого становить 100 %, прийнято рішення про ліквідацію та створено ліквідаційну комісію приватного підприємства "Колір", головою комісії визначено Ігнатіва Олексу Любомировича. Протоколом встановлено двомісячний термін для пред'явлення вимог кредиторів.
Відомості про знаходження боржника в процедурі ліквідації опубліковані в Бюлетені державної реєстрації № 228 (28) від 21.10.2012 року та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
В ході ліквідаційної процедури встановлено наявність кредиторської заборгованості перед Долинською об'єднаною державною податковою інспекцією. Вимоги кредитора розглянуті та визнані боржником, проведено інвентаризацію майнових активів підприємства. За наслідками проведеної роботи встановлено, а саме у відповідності до акту інвентаризації товарно-матеріальних цінностей від 12.01.2013 року загальна вартість наявних у підприємства матеріальних цінностей становить 45 148, 00 гривень. А залишок коштів на банківських рахунках приватного підприємства "Колір" становить 2, 77 гривень, а тому неможливо задовольнити вимоги кредиторів, зокрема Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в сумі 277 446, 50 гривень.
12.08.2013 року рішенням засновника № 2/2013 прийнято рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Згідно з ч. 2 та ч. 3 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Згідно ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Враховуючи наявне рішення про відкриття ліквідаційної процедури, беручи до уваги, що майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, а також наявність встановлених законом передумов для звернення до суду з заявою про визнання банкрутом відповідно до статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, дотримання порядку проведення ліквідації Приватного підприємства "Колір" за відповідним рішенням власника про ліквідацію, суд вважає за можливе порушити провадження за заявою про визнання боржника банкрутом відповідно до положень статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ч. 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про: порушення провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
В свою чергу, правовий аналіз норм статей 10, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вказує на те, що провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, не передбачає стадії розпорядження майном боржника.
Як зазначено в ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Згідно ч. 3 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
На підставі викладеного суд вважає за необхідне порушити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Колір" (ідентифікаційний код 20533980) з врахуванням особливостей процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником, встановлених ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 16 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її винесення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
Керуючись ст. 2 , 10, 16, 19, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Колір" (с. Пшеничник, Долинський район, Івано-Франківська область, 77555, ідентифікаційний код: 20533980).
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів по зобов'язанням, терміни виконання яких настали до дня введення мораторію згідно вимог частини 1 статті 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
3. Засідання суду щодо вирішення питання про визнання боржника банкрутом призначити на 16.10.13 року о 10:00 год.
Явку голови ліквідаційної комісії визнати необов'язковою.
4. З моменту порушення провадження у справі про банкрутство:
- пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство;
- пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись у випадку та порядку, передбачених цим Законом;
- арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство;
- корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;
- задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;
- задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки майна боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється.
Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала про порушення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч. 4 ст. 8, ч. 13 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Михайлишин В. В.
Дану ухвалу направити:
- заявнику - Приватному підприємству "Колір" (с. Пшеничник, Долинський район, Івано-Франківської області, 77555) ;
- ВДВС Долинського районного управління юстиції (вул. Незалежності, 3, м. Долина, Долинський район, Івано-Франківської області, 77500);
- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківської області, 76000);
- державному реєстратору за місцем знаходження боржника (вул. Б.Хмельницького, буд. 2А, м. Долина, Долинський район, Івано-Франківська області, 77500);
- арбітражному керуючому Босак Олегу Євгеновичу (вул. Демнянська, буд. 4, кв. 68, м. Львів, 79031);
- Долинська міжрайонна прокуратура ( вул. Котляревського, 2, м. Долина,Долинський район, Івано-Франківської області, 77500);
- голові ліквідаційної комісії Ігнатів О.Л. (вул. Шубинця. 29, с. Новичка, Долинський район, Івано-Франківська область);
- Долинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів (вул. Грушевського, 16, м. Долина, Долинський район, Івано-Франківської області, 77500);
- Долинському районному суду (вул. Обліски, 115, м. Долина, Долинський район, Івано-Франківської області, 77500).
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2013 |
Оприлюднено | 10.10.2013 |
Номер документу | 34019216 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні