Рішення
від 07.10.2013 по справі 926/832/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" жовтня 2013 р. Справа № 926/832/13.

За позовом прокурора Кіцманського району в інтересах держави в особі Кіцманської районної державної адміністрації

до відповідачів 1) Давидівської сільської ради Кіцманського району;

2) Фізичної особи-підприємця Пілата Віталія Васильвича

про визнання незаконним і скасування рішення

Суддя І.В.Марущак

Представники:

Від позивача - не з'явився.

Від відповідачів - не з'явилися.

У засіданні приймав участь прокурор Коцюба Т.С.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Кіцманського району в інтересах держави в особі Кіцманської районної державної адміністрації звернувся з позовом до відповідачів: 1) Давидівської сільської ради Кіцманського району та 2) фізичної особи-підпиємця Пілата Віталія Васильвича в якому просить:

- скасувати рішення XVII сесії V скликання Давидівської сільської ради №262-17/08 від 14.10.2008 року «Про надання в оренду ставка гр. Пілату Віталію Васильовичу»;

- скасувати рішення сесії Давидівської сільської ради XII скликання №210-12/12 від 12.07.2012 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для риборозведення та сінокосіння громадянину Пілату Віталію Васильовичу»;

- земельну ділянку водного фонду площею 0,7831 га, що розташована в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району Чернівецької області, повернути державі в особі Кіцманської районної державної адміністрації.

Провадження у справі порушено ухвалою від 09.08.2013 р.

В судовому засіданні 27.08.2013 р. прийнято до розгляду заяву про уточнення позовних вимог в якій позивач просить винести рішення, яким:

- визнати незаконним та скасувати рішення XVII сесії V скликання Давидівської сільської ради (відповідача 1) №262-17/08 від 14.10.2008 року «Про надання в оренду ставка гр. Пілату Віталію Васильовичу»;

- визнати незаконним та скасувати рішення XII сесії Давидівської сільської ради (Відповідача 1) ХІІ скликання №210-12/12 від 12.07.2012 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для риборозведення та сінокосіння громадянину Пілату Віталію Васильовичу»;

- зобов'язати фізичну особу-підприємця Пілата Віталія Васильовича (відповідача 2) повернути земельну ділянку водного фонду, площею 0,7831 га, розташовану в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району Чернівецької області, державі в особі Кіцманської районної державної адміністрації.

Ухвалою господарського суду від 24.09.2013 року розгляд справи в судовому засіданні відкладено на 07.10.2013 р., прокурора та позивача зобов'язано надати докази в підтвердження зайняття спірної ділянки на момент подання позову відповідачем 2, відповідачів зобов'язано надати копії довідок про включення до ЄДРПОУ.

Прокурор в судовому засіданні 07.10.2013 р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Позивач, явку свого представника в судове засідання 07.10.2013 р. не забезпечив, поряд з цим, в матеріалах справи міститься клопотання, в якому позивач позовні вимоги підтримує в повному обсязі, а також просить суд розгляд справи проводити без участі його представника.

Відповідач 1, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, поряд з цим, надав суду відзив на позов, відповідно до якого позовні вимоги визнає в повному обсязі, а також просить суд розгляд справи проводити без участі представника відповідача 1.

Відповідач 2, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, поряд з цим, в матеріалах справи міститься заява, в якій відповідач 2 позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить суд розгляд справи проводити без участі його представника.

Заслухавши пояснення представників сторін в судовому засіданні, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив наступне.

05.05.2003 року між Давидівською сільською радою з одного боку та Пілатом Віталієм Васильовичем з іншого, укладено договір про надання в тимчасове користування ставка в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району, площею 0,47 га, в тому числі водного дзеркала 0,22 га, сіножатей 0,25 га, строком на 5 років.

Пілат Віталій Васильович зареєстрований приватним підприємцем 30.02.2002 року згідно витягу з ЄДРПОУ.

Пунктом 1 рішення VII сесії XXIV скликання Давидівської сільської ради №7/64 від 10.07.2003 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на ставки в межах населеного пункту с. Давидівці» надано Пілату Віталію Васильовичу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,47 га для риборозведення та сінокосіння.

Так відповідно до вимог ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

В договорі від 05.05.2003 року зазначено, що він укладений на підставі рішення VII сесії XXIV скликання Давидівської сільської ради №7/64 від 10.07.2003 року, однак це не можливо з огляду на те, що рішення прийнято пізніше, ніж укладено договір. Також рішенням VII сесії XXIV скликання Давидівської сільської ради №7/64 від 10.07.2003 року, лише надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а рішення про затвердження проекту землеустрою не було та рішення про надання в оренду не було на момент укладення договору.

Згідно п. 1 рішення XVII сесії V скликання Давидівської сільської ради №262-17/08 від 14.10.2008 року «Про надання в оренду ставка гр. Пілату В.В.» Пілату Віталію Васильовичу продовжено термін договору оренди ставка строком на 25 років в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району для риборозведення орієнтовною площею 0,22 га та сінокосіння орієнтовною площею 0,25 га.

На підставі даного рішення 14.10.2008 року між Давидівською сільською радою з одного боку та Пілатом Віталієм Васильовичем з іншого, укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району, для рибогосподарських потреб, загальною площею 0,54 га в тому числі водного дзеркала 0,29 га, строком на 25 років.

На момент укладення договору оренди земельної ділянки водного фонду 14.10.2008 року, рішення про затвердження проекту землеустрою та рішення про надання в оренду земельної ділянки не було.

Рішенням XII сесії VI скликання Давидівської сільської ради №210- 12/12 від 12.07.2012 року затверджено Пілату В.В. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для риборозведення та сінокосіння, площею 0,7831 га., розташовану в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району.

Відповідно до п. 2 зазначеного рішення: «У зв'язку із виготовленням даного проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки внести зміни в договір оренди земельної ділянки водного фонду від 14.10.2008 року № 16 складеного між Давидівською сільською радою та Пілатом Віталієм Васильовичем виклавши п. 1.1. в такій редакції:

1.1. «Орендодавець», на підставі рішення 17сесії 5 скликання № 262-17/08 від 14.10.2008 р. передає, а «Орендар» приймає в тимчасове користування земельну ділянку водного фонду, для рибогосподарських потреб, що знаходиться у задовільному стані, придатна для використання згідно цільового призначення площею 0,7831 га в тому числі: водного дзеркала - 0,2914 га., яка розташована на території Давидівської сільської ради , Кіцманського району, Чернівецької області,( в межах населеного пункту) згідно проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який є невід'ємною частиною цього договору, а «Орендар» приймає земельну ділянку на умовах, які передбачені у цьому договорі.; та викласти п.3.1. в такій редакції:

3.1. Сума орендної плати по договору оренди встановлюється в розмірі 3 % від нормативно-грошової оцінки землі щорічно.».

Рішення про надання в оренду земельної ділянки сторонами не надано.

Згідно ч.1 ст.651 ЦК України: «Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом».

Сторонами не надано проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Договори про надання в тимчасове користування ставка не зареєстровані в установленому законом порядку.

Згідно із ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

У відповідності до вимог ст. 20 Закону України «Про оренду землі» укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного І запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав;

нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме : право постійного користування та право оренди земельної ділянки.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» адміністратором Державного реєстру прав є державне підприємство, що належить до сфери управління Міністерства юстиції України, здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Державного реєстру прав та відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться у Державному реєстрі прав.

Згідно ч. 2 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» інформація про зареєстровані права на земельні ділянки, необхідна для ведення державного земельного кадастру, передається органу, який здійснює ведення державного земельного кадастру, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1088 «Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру»:

- п. 2. Визначити держателем Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно Державний комітет по земельних ресурсах, який забезпечує створення і функціонування цього Реєстру.

- п. 3. Установити, що адміністратором Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно є державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", яке здійснює його формування, ведення, збереження і забезпечує доступ органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до зазначеного Реєстру з підстав і на умовах, передбачених Законом.

- п. 4. Взяти до відома, що до створення Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно: Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" проводить реєстрацію земельних ділянок та прав на них шляхом внесення записів про реєстрацію земельних ділянок та прав на них до бази даних державного реєстру земель, а комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації вносять дані про об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, та права на них до бази даних державного реєстру прав власності на нерухоме майно.

- п. 5. Установити, що після створення Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно: державна реєстрація земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них проводиться виключно державним підприємством "Центр державного земельного кадастру" шляхом внесення записів до Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно.

Тобто, договори оренди підлягали обов'язковій державній реєстрації, як передбачено. вищезазначеними нормами законодавства, однак, сторонами реєстрацію Договору оренди відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у Кіцманському районному відділі Чернівецької регіональної філії Державного і підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Держкомземі України здійснено не було.

У договорах зазначено про те, що договір від 05.05.2003 року, зареєстровано в книзі записів договорів Давидівської сільської ради за №28 та договір від 14.10.2008 року, зареєстровано в книзі записів договорів Давидівської сільської ради за №16, що не заперечується сторонами, також це підтверджується листом Відділу Держземагенства в Кіцманському районі №01.016/1006 від 13.06.2012 р. Однак, відповідно до наведених вище норм законодавства, Договір оренди повинен був бути зареєстрований Путильським районним відділом Чернівецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Держкомземі України і повинен був бути внесений у державний реєстр прав на землю.

Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.

Однак, у договорах оренди від 05.05.2003 року, та від 14.10.2008 року, відсутні такі істотні умови, як: порядок індексації орендної плати; відповідальність за несплату орендної плати; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.

Крім цього, згідно із ч. 4 ст. 15 Закону України невід'ємною частиною договору оренди землі є:

- план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; - кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її І використанні та встановлених земельних сервітутів;

- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі об'єкта оренди;

- проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

До договорів оренди від 05.05.2003 року, та від 14.10.2008 року не було долучено зазначених обов'язкових додатків, а саме: плану або схеми земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастрового плану земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акту приймання-передачі об'єкта оренди.

Також, згідно із ст. 17 Закону України «Про оренду землі» передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Сторонами не надано актів приймання-передачі земельної ділянки до договорів оренди від 05.05.2003 року, та від 14.10.2008 року.

Так як, у Договорі оренди відсутні передбачені ст. 15 Закону України «Про оренду землі» істотні умови, передбачені для такого виду договорів, відсутні невід'ємні додатки до Договору оренди, земельна ділянка не була передана мені для користування, а також те, що Договір оренди не був зареєстрований належним чином, як передбачено чинним законодавством України.

Відповідно до ч.1 ст. 638 ЦК України Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Однак відповідно до вищевикладеного суд констатує, що договора оренди від 05.05.2003 року, та від 14.10.2008 року є не укладеним.

Частиною 1 ст. 85 Водного кодексу України передбачено, що порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними встановлюється земельним законодавством.

Зокрема, відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції чинній на момент прийняття оспорюваних рішень сільської ради), передбачено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї) здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Згідно пункту (а) ч. 3 ст. 122 Земельного Кодексу України районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частиною четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для ведення водного господарства.

Як вбачається з листа відділу Держземагенства у Кіцманському районі від 13.06.2013 року № 01-16/1006 земельна ділянка водного фонду, яка згідно вищевказаних рішень Давидівської сільської ради надана Пілату В.В. в тимчасове користування знаходиться за межами населеного пункту.

Також в довідці відділу Держземагенства у Кіцманському районі №02-08/1377 від 24.09.2013 р., зазначено: «відповідно планово-картографічних матеріалів встановлення меж населеного пункту Давидівці земельна ділянка водного фонду площею 0,7831га, яка знаходиться в користуванні Пілата Віталія Васильовича розташована за межами населеного пункту. А також повідомляємо, що для того щоб надати витяг, що містить відомості державного земельного кадастру, ділянка повинна бути зареєстрована або необхідно її зареєструвати в національній кадастровій системі.».

Відповідно повноваження, щодо розпорядження, спірною земельною ділянкою водного фонду належить до компетенції Кіцманської районної державної адміністрації.

Враховуючи викладене, Давидівська сільська рада не мала повноважень щодо розпорядження вказаною земельною ділянкою водного фонду, яка знаходиться за межами населеного пункту, а отже вийшла за межі своїх повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Відповідно суд вирішив визнати незаконним та скасувати рішення XVII сесії V скликання Давидівської сільської ради (відповідача 1) №262-17/08 від 14.10.2008 року «Про надання в оренду ставка гр. Пілату Віталію Васильовичу» та рішення XII сесії ХІІ скликання Давидівської сільської ради №210-12/12 від 12.07.2012 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для риборозведення та сінокосіння громадянину Пілату Віталію Васильовичу»;

Згідно приписів ст. 152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть, якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Відповідно до вищевикладеного, правовстановлюючі документи, на право власності чи користування спірною земельною ділянкою водного фонду у фізичної особи-підприємця Пілата В.В. відсутні.

Відповідачем 2 спірна земельна ділянка водного фонду безпідставно зайнята, що підтверджується актом від 04.10.2013 р. складеного та підписаного відповідачами по справі в яком зазначено: «станом на 04.10.2013 року фізична особа-підприємець Пілат Віталій Васильович на підставі рішення 17 сесії 5 скликання Давидівської сільської ради №262-17/08 від 14.10.2008 р. та рішення 12 сесії 6 скликання Давидівської сільської ради № 210-12/12 від 12.07.2012 р. фактично користується для риборозведення та сінокосіння земельною ділянкою водного фонду, загальною площею 0,7831 га, в тому числі водного дзеркала 0,2914 га, розташованою за межами населеного пункту с. Давидівці Кіцманського району в урочищі «Окіп».».

Дані обставини є підставою для задоволення позовної вимоги та суд вирішив зобов'язати фізичну особу-підприємця Пілата Віталія Васильовича повернути земельну ділянку водного фонду, площею 0,7831 га, розташовану в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району Чернівецької області, державі в особі Кіцманської районної державної адміністрації.

У зв'язку із задоволенням позову судові витрати належить стягнути із відповідачів у дохід Державного бюджету України пропорційно задоволених позовних вимог, щодо кожного зі відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 12, 44, 49, 82, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Визнати незаконним та скасувати рішення XVII сесії V скликання Давидівської сільської ради №262-17/08 від 14.10.2008 року «Про надання в оренду ставка гр. Пілату Віталію Васильовичу»;

2. Визнати незаконним та скасувати рішення XII сесії ХІІ скликання Давидівської сільської ради №210-12/12 від 12.07.2012 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для риборозведення та сінокосіння громадянину Пілату Віталію Васильовичу»;

3. Зобов'язати фізичну особу-підприємця Пілата Віталія Васильовича повернути земельну ділянку водного фонду, площею 0,7831 га, розташовану в урочищі «Окіп» с. Давидівці Кіцманського району Чернівецької області, державі в особі Кіцманської районної державної адміністрації.

4. Стягнути з Давидівської сільської ради Кіцманського району Чернівецької області (59309, вул..Центральна,37 с.Давидівці Кіцманський район Чернівецька область, код ЄДРПОУ 02165484) у доход Державного бюджету України - 2294 грн. судового збору зарахувавши зазначені суми за кодом 03500074 пункт 4.4. УДКСУ у м.Чернівцях 22030001, код 37978173 р/р 31210206783002, ГУДКСУ у Чернівецькій області МФО 856135 (стягувач -Державна податкова інспекція у Кіцманському районі Чернівецької області).

5. Стягнути з фізичної особи-підприємця Пілата Віталія Васильвича (59309, с.Давидівці Кіцманський район Чернівецька область, код ЄДРПОУ 20039842417) у доход Державного бюджету України - 1147 грн. судового збору зарахувавши зазначені суми за кодом 03500074 пункт 4.4. УДКСУ у м.Чернівцях 22030001, код 37978173 р/р 31210206783002, ГУДКСУ у Чернівецькій області МФО 856135 (стягувач -Державна податкова інспекція у Кіцманському районі Чернівецької області).

6. З набранням судовим рішенням законної сили видати накази.

За згодою прокурора в судовому засіданні 07.10.2013 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Оформлене у відповідності до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України рішення підписане 10.10.2013 року.

Суддя І.В. Марущак

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення07.10.2013
Оприлюднено14.10.2013
Номер документу34052306
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/832/13

Рішення від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 24.09.2013

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 27.08.2013

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 09.08.2013

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні