Постанова
від 23.09.2013 по справі 801/7285/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 вересня 2013 р. (14:35) Справа №801/7285/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Шуміло В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялті ГУ Міндоходів в АР Крим

до Приватного підприємства "Тріада -Крим"

про стягнення

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялті АР Крим Державної податкової служби (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Приватного підприємства "Тріада -Крим" (далі відповідач) про стягнення податкової заборгованості у сумі 907202,76 грн.

Ухвалою суду від 23.09.2013 року допущено заміну позивача на правонаступника -Державну податкову інспекції у м. Ялті ГУ Міндоходів в АР Крим.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має несплачену заборгованість зі сплати до бюджету грошових зобов'язань по сплаті податку на прибуток, податку на додану вартість. Заходи примусового характеру не призвели до погашення відповідачем податкового боргу. За вказаних обставин, позивач просить суд ухвалити постанову, якою стягнути з платника податків податковий борг в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.

Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності свого повноважного представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач жодного разу до суду не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дні та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, про що свідчить наявний в матеріалах справи повернутий до суду поштовим відділенням зв'язку конверт, з довідкою про причини повернення: "адресат не розшуканий". Відповідно до п. 11. ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Тріада-Крим" ідентифікаційний код юридичної особи 33318366, зареєстроване Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим з 18.01.2005, перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у м. Ялті ГУ Міндоходів АР Крим, узятий на облік в органах державної податкової служби з 08.02.2005 за № 1386.

З 11.09.2012 тривалістю п'ять робочих днів позивачем проведена позапланова виїзна перевірка щодо дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з БВП "Строитель Плюс" за період з 01.08.2009 по 31.03.2012, за результатами якої складено Акт № 1516/22-03/33318366 від 24.09.2012. У ході перевірки встановлено порушення відповідачем п.п 5.2.1 п.5.2 п.п. 5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п.7.4.1 п.п. 7.4.5 п.7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість".

На підставі вищезазначеного Акту перевірки позивачем 04.10.2012 прийняті податкові повідомлення-рішення:

- № 004262301 яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 303971 грн. із них основний платіж 249820 грн., штрафні санкції 54151 грн. Відповідно до наданого позивачем розрахунку нарахована пеня в сумі 43909,51 грн.;

-№ 004252301 яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 468411 грн. із них основний платіж 312274 грн., штрафні санкції 156137 грн. Відповідно до наданого позивачем розрахунку нарахована пеня в сумі 48296,38 грн., заборгованість була частково сплачена відповідачем на суму 3371,13грн.

Вказані податкові повідомлення- рішення отримані відповідачем 08.10.2012 р. про, що свідчить наявна в матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення(а.с14).

Доказів щодо оскарження, або скасування зазначених податкових повідомлень - рішень в матеріалах справи відсутні.

Відповідачем 17.12.2012 подана до відповідача податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2012 року № 9079124656, в якій відповідач самостійно задекларував свої податкові зобов'язання з ПДВ в розмірі 45986 грн., однак зазначена сума відповідачем сплачена не була.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).

Нормами пп. 168.4.6 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

З положень пункту 41.5 статті 45 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПКУ встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Згідно з п.п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Порядок оподаткування з податку на додану вартість визначений Розділом V Податкового кодексу України.

Згідно із ст. 203 цього розділу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Всупереч вказаним нормам, відповідачем не було проведено у визначені законодавством строки сплату самостійно задекларованого зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного у податковій декларації за листопад 2011 року, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 45986 грн.

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Всупереч вказаним нормам, відповідачем не було проведено у визначені законодавством строки сплату грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, у зв'язку з чим, за ним утворилась заборгованість у розмірі 772382 грн.

Відповідно до п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст. 129 ПК України).

Згідно розрахунку позивача пеня складає 92205,89 грн.

Таким чином загальна заборгованість відповідача, з урахуванням часткової сплати, складає 907202,76 грн. (за податковими повідомленням- рішенням від 04.10.2012 -772382 грн., за податковою декларацією з ПДВ від 17.12.2012 за листопад 2012- 45986 грн., пеня 92205,89 грн., частково сплачено - 3371,13 грн.)

Податковим кодексом України встановлений чіткий порядок стягнення податкового боргу, в тому числі, визначений момент, з якого податкові органи отримують право на його стягнення в судовому порядку.

Згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено в ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.

З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59, 95 Податкового кодексу України, тобто після настання двох подій:

- після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу;

- сплив терміну 60 днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Так, позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 552 від 22.10.2012. Вимога отримана головним бухгалтером підприємства ОСОБА_1 13.11.2012, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги форми "Ю".

Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі колу у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідач не надав суду доказів оскарження вимоги про сплату боргу, податкових повідомлень -рішень або доказів сплати заборгованості в сумі 907202,76грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

В судовому засіданні 23.09.2013 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову складено та підписано30.09.2013 року.

Керуючись ст. ст. 7, 69-71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Тріада Крим" у банках його обслуговуючих (ЄДРПОУ 33318366 р/р 26050054937630; р/р 26006054937640 МФО 384436 Крим.РупатКБ "Приватбанк", м. Сімферополь, р/р 26002013000331, МФО 321767, ПАТ "ВТБ Банк") податкову заборгованість у розмірі 907202,76 грн., з яких:

- 393866,51 грн. в доход Державного бюджету м. Ялта на р/р 31110029700039, код платежу 14010100(ПДВ) УГК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 38027563.

- 513336,25 грн. - в доход Державного бюджету м. Ялта на р/р 31118009700039, код платежу 11020100(податок на прибуток) УГК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 38027563.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Євдокімова О.О.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення23.09.2013
Оприлюднено14.10.2013
Номер документу34058714
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/7285/13-а

Постанова від 23.09.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Євдокімова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні