cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
і відкриття ліквідаційної процедури
"09" жовтня 2013 р. Справа № 916/2401/13
За заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 5-Б; код ЄДРПОУ 38150919) про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Антощук С.І.
при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.
Представники сторін:
від заявника: Недялкова О.О. за довіреністю №б/н від 09.09.2013р.
Суть спору: про визнання банкрутом
Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" звернувся до суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" банкрутом, оскільки під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі. Вказана заява подана з урахуванням вимог ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.09.2013р. прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" та призначено до розгляду у підготовчому засіданні суду.
Ухвалою підготовчого засідання суду від 25.09.2013р. порушено провадження у справі за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
У заяві про порушення справи про банкрутство заявник просив суд ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" призначити гр.Кириленка Андрія Андрійовича, який виконував обов'язки голови ліквідаційної комісії у досудовій процедурі ліквідації товариства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, суд встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" згідно Довідки з ЄДРПОУ АА №896029 зареєстроване Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією 12.04.2012р.
Згідно нової редакції Статуту ТОВ „АМНЖКБУД" затвердженого Протоколом Загальних зборів учасників ТОВ „АМНЖКБУД" від 04.06.2013р. (державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 05.06.2013р. за №10701050005046228) пункт 1.4. Статуту викладено у наступній редакції „1.4. Місцезнаходження Товариства: 65009, м.Одеса, Приморський район, вул. Піонерська, буд. 5Б". Відомості про проведення державної реєстрації щодо зміни місцезнаходження товариства підтверджуються Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ №801708 від 10.06.2013р.
Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" звернувся до суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" банкрутом, оскільки під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
За результатами розгляду у підготовчому засіданні суду 25.09.2013р. заяви Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів, судом було встановлено дотримання заявником порядку добровільної ліквідації юридичної особи, визначеної законодавством України, та неспроможність боржника погасити наявну кредиторську заборгованість через відсутність майна, у зв'язку з чим було винесено ухвалу підготовчого засідання суду про порушення провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
За даними бухгалтерського обліку за результатами проведеної роботи головою ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" було складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 09.09.2013р., затверджений головою ліквідаційної комісії у протоколі №2 від 09.09.2013р. та рішенні від 09.09.2013р., з якого вбачається, що за Товариством з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" обліковується кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги (рядок 1615) у сумі 348 000грн.; актив боржника -повністю відсутній (рядок 1195). На підтвердження даних балансу товариства ліквідатором надано:
- інвентаризаційний опис №1 від 09.09.2013р. з якого вбачається, що кредиторська заборгованість ТОВ „АМНЖКБУД" перед ТОВ „АМІДЕО" складає 348 000грн.; дебіторська заборгованість відсутня; майно, яке належить підприємству на праві власності або повного господарювання відсутнє, основні засоби відсутні; заборгованості по податкам та зборам в соціальні фонди не має; відсутня заборгованість з відшкодуванню шкоди, заподіяного життю та здоров'ю, по виплаті заробітної плати та вихідної допомоги, виплати авторської винагороди;
- акт перевірки інвентаризації цінностей на ТОВ „АМНЖКБУД" від 09.09.2013р.;
- акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами та кредиторами від 09.09.2013р.;
- довідку до акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами та кредиторами від 09.09.2013р.;
- довідку від 09.09.2013р. про відсутність у боржника заборгованості по заробітній платі, по зобов'язанням щодо сплати податків і зборів та обов'язковим платежам;
- довідку від 09.09.2013р. про відсутність у боржника будь-якого рухомого або нерухомого майна, яке належить підприємству на праві власності, майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу).
Крім того, заявником до заяви про порушення справи про банкрутство надано документи, а саме: звіт про фінансові результати (звіт про сукупний доход) на 09.09.2013р., звіт про рух грошових коштів (за прямим методом) на 09.09.2013р., звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом) на 09.09.2013р., звіт про власний капітал на 09.09.2013р., які свідчать про відсутність у боржника господарської діяльності.
Приймаючи до уваги дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи у відповідності з вимогами ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України, ст.60 ГК України та ст. ст. 33-34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", наявність кредиторської заборгованості та недостатність майнових активів для її задоволення, наявність ознак неплатоспроможності (перевищення пасиву над активом), суд визнає Товариство з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" банкрутом, відкриває відносно нього ліквідаційну процедуру.
Частиною 2 ст.95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Враховуючи наявність клопотання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" про покладення обов'язків ліквідатора на голову ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" у порядку ч. 2 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", судом не здійснювались заходи для автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого. Оскільки до суду не надходило відомостей щодо порушення головою ліквідаційної комісії гр.Кириленко А.А. процедури досудової ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" або інших відомостей, що можуть свідчити про існування перешкод для виконання гр.Кириленко А.А. функцій ліквідатора банкрута, суд призначає ліквідатором банкрута гр.Кириленка Андрія Андрійовича, який виконував обов`язки ліквідатора у добровільній досудовій процедурі ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД".
У ч.1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч.2 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно ч.3 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Згідно абз. 3 ч.1 Розділу Х (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011р. цей Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім положень щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр").
Оскільки положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет не набрали чинності, опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону, що діяла до 19.01.2013р.).
Відповідно до ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Згідно ч.1 ст. 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника у будь-який час до закінчення ліквідаційної процедури має право одночасно задовольнити усі вимоги конкурсних кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів або надати боржнику грошові кошти, достатні для задоволення всіх вимог кредиторів, у порядку та на умовах, передбачених статтею 31 цього Закону. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника може брати участь в обговоренні звіту ліквідатора та мирової угоди, а також може заявляти клопотання про погашення заборгованості або перехід до процедури санації.
Частинами 3, 4, 5, 6, 9 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Законом. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. Ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Відповідно до п.3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня опублікування оголошення про визнання банкрутом. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
З врахуванням даних положень, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов'язує керівництво протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей; та зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" з дотриманням вимог ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови; докази опублікування надати суду.
Керуючись ст.ст.37, 38, 39, 41, 95, ч.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209 Господарського кодексу України, ст.ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1.Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 5-Б; код ЄДРПОУ 38150919).
2.Відкрити відносно Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 5-Б; код ЄДРПОУ 38150919) ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
3.Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 5-Б; код ЄДРПОУ 38150919) призначити гр.Кириленка Андрія Андрійовича (паспорт серії ЕН №479511, виданий Ленінським РВ УМВС України в Луганській області 15.07.2006р.; місцезнаходження: м. Луганськ, вул. Воровського, буд. 25 ідентифікаційний номер 2944625152), який виконував обов'язки ліквідатора у досудовій процедурі ліквідації.
4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
5.Зобов'язати ліквідатора банкрута подати в п'ятиденний строк оголошення про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „АМНЖКБУД" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 5-Б; код ЄДРПОУ 38150919) та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури у офіційний друкований орган (газети "Голос України" чи "Урядовий кур`єр") з метою виявлення всіх кредиторів, докази подачі оголошення надати суду. Оголошення повинно містити відомості, які відповідають вимогам ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
6.Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст.37-45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та надати суду звіт.
7.Зобов'язати посадових осіб боржника протягом п'ятнадцяти днів передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
8.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.
9.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
10.Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93 ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повну постанову складено 10.10.2013р.
Копію ухвали надіслати: Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, Першому Приморському ВДВС Одеського МУЮ.
Суддя Антощук С.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2013 |
Оприлюднено | 14.10.2013 |
Номер документу | 34068867 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні