ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2013 р. Справа № 804/12102/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді при секретаріСтепаненко В.В. Новченко Є.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізького міського центру зайнятості до орендного підприємства по ремонту взуття «Рокс» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Криворізький міський центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до орендного підприємства по ремонту взуття «Рокс» про стягнення заборгованості у сумі 49,94 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 49,94 грн.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений шляхом направлення повістки на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але повернута на адресу суду у зв'язку із неврученням. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.
Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
Орендне підприємство по ремонту взуття «Рокс» перебуває на обліку в Криворізькому міському центрі зайнятості та зареєстроване як роботодавець, що використовує найману працю.
Пунктом 2 частини другої статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) встановлено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Так, орендним підприємством по ремонту взуття «Рокс» подано до позивача розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І півріччя 2003 року, в якій відповідачем самостійно зазначено суму страхових внесків у розмірі 49,94 грн.
Вказані кошти сплачено не було. Таким чином судом встановлено, що орендне підприємство по ремонту взуття «Рокс» станом на час розгляду справи має заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 49,94 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Згідно абзацу першого частини першої статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У відповідності до пункту 7.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 N 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221, у зв'язку з набранням чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум фінансових санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, територіальні органи Державної служби зайнятості в районах, містах, районах у містах мають право перевіряти правильність нарахування, своєчасність і повноту перерахування страхових внесків, у тому числі, коли за даними перевірки була підтверджена наявність заборгованості зі сплати страхових внесків, строк сплати яких не настав на 01 січня 2011 року, та застосовувати фінансові санкції у порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини 2 статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення або оскарження вимоги станом на день розгляду справи не надано, а судом самостійно на виконання вимоги статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України не виявлено, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Керуючись статтями 11, 70-72, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до орендного підприємства по ремонту взуття «Рокс» про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з орендного підприємства по ремонту взуття «Рокс» (Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, проспект Гагаріна, будинок 17, код ЄДРПОУ 19315640) на користь Криворізького міського центру зайнятості (50071, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, вулиця Космонавтів, будинок 1, код ЄДРПОУ 21908407) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 49,94 грн. (сорок дев'ять гривень дев'яносто чотири копійки) на р/р 37173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, ОКПО 21908407, МФО 805012.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.В. Степаненко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2013 |
Оприлюднено | 15.10.2013 |
Номер документу | 34085192 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Степаненко Вячеслав Віталійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Степаненко Вячеслав Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні