ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
07 жовтня 2013 р. Справа № 802/3364/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Томчука А.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Медяної Н.А.,
позивача: Дячок В.В.,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі Вінницької області
до: ПРАТ швейна фабрика "Бужанка"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі Вінницької області (далі - УПФУ у Бершадському районі Вінницької області) звернулось в суд з позовом до ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" про стягнення заборгованості.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 13 603,45 грн.
Ухвалою суду від 30.07.2013р. відкрито скорочене провадження у справі.
06.07.2013р. на адресу суду від відповідача надійшов відгук на позовну заяву №2694/06.39/09 від 29.08.13р. Зі змісту якого зазначено, що платіжним дорученням №81 від 17.07.2013р. ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" перераховано на рахунок позивача 1614,90 грн. в рахунок сплати єдиного внеску за червень 2013р. У зв'язку з цим відповідач стверджує про погашення заборгованості в передбачені законом строки і в повному об'ємі.
За результатом розгляду поданих відповідачем заперечень, справу призначено до розгляду за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні представник позивача надав пояснення, що відтворюють зміст позовної заяви. Позовні вимоги просив задовольнити повністю. В спростування поданих відповідачем заперечень надав виписку по групі рахунків УПФУ у Бершадському районі, посилався на ч.6 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, поважність причин неявки суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується документально.
Згідно із ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів суд вважає можливим провести розгляд і вирішення справи за відсутності представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши інші докази, які є у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити повністю з огляду на таке.
ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Бершадському районі Вінницької області з 24.07.2000р. і на даний час є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідованого страхового внеску, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Закон № 2464) платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Частиною другою статті 6 вказаного Закону закріплено обов'язок платника єдиного внеску своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати такий внесок.
Відповідно до ч. 5, 7 ст. 9 Закону № 2464 сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Приписами частини 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно із ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Судом встановлено, що за ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" рахується заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень та липень 2013р. у сумі 13603,45 грн.
Згідно із ч. 2, 3 ст. 25 Закону № 2464 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
В силу п.2 ч.11 ст. 25 Закону №2464 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч.10 ст. 25 Закону №2464).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" прийнято рішення № 606 від 01.07.2013р., яким позивачу нараховано штрафну санкцію у розмірі 1121,41 грн. та пеню 78,50 грн.
Вказане рішення про застосування фінансових санкцій підприємством не оскаржувалось, а визначена у ньому сума сплачена не була.
Згідно із ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Відповідно до абзацу 4 ч. 15 ст. 25 цього Закону суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Встановлено, що на адресу відповідача була направлена вимога № Ю1254 від 01.07.2013р. про сплату боргу на суму 15218,35 грн. (а.с. 11), яка у встановленому законом порядку ним не оскаржена.
Положеннями абзацу 6 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки (абз. 7 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464). Таке ж право закріплено у п. 7 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
В ході судового розгляду справи судом досліджено черговість виникнення заборгованості відповідача та часткове її погашення за період з 19.06.2013р. по 19.07.2013р. Так, встановлено, що сума заборгованості відповідача заявлена до стягнення у даній справі виникла внаслідок самостійного подання відповідачем звіту за травень 2013 року з визначенням суми єдиного внеску, що підлягає сплаті у розмірі 26432,53 грн. (а.с.9-10). 27.06.2013р. та 17.07.2013р. відповідачем частково погашено існуючу заборгованість шляхом сплати коштів у сумі 11214,10 грн. та 2814,81 грн. (згідно платіжних доручень №85, №81 від 17.07.2013р.). Крім того, 01.07.2013р. позивачем прийнято рішення № 606 від 01.07.2013р., яким позивачу нараховано штрафну санкцію у розмірі 1121,41 грн. та пеню 78,50 грн.
Таким чином, проаналізувавши черговість виникнення заборгованості відповідача згідно розрахунку суми заборгованості по єдиному соціальному внеску, з урахуванням виписки по групі рахунків УПФУ у Бершадському районі, судом встановлено сума заборгованості 13603,45 грн. підтверджується матеріалами адміністративної справи (26432,53 грн.- 11214,10 грн. - 2814,81 грн. + 1121,41 грн. + 78,50 грн. = 13603,45 грн.).
В силу частини 6 статті 25 Закону №2464 за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що кошти які надійшли від відповідача зараховано в рахунок погашення заборгованості за період травня 2013 року.
Таким чином, згідно розрахунку суми боргу за період з 19.06.2013р. по 19.07.2013р. з урахуванням часткового погашення заборгованості згідно звіту за травень 2013р., за ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" рахується заборгованість в сумі 13603,45 грн., що підтверджується документально.
Разом з тим слід зазначити, що судом досліджено надане відповідачем платіжне доручення №81 від 17.07.2013р. на суму 1614,90 грн. та враховано, що дані кошти надійшли на рахунки УПФУ у Бершадському районі. Проте відповідачем не спростовано повної суми заборгованості заявленої до стягнення у даній справі та підтвердженої документально.
Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
Вимоги позивача стосовно стягнення заборгованості в сумі 13603,45 грн. є обґрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ПРАТ швейна фабрика "Бужанка" (код. ЄДРПОУ 05522811, вул. Червона, буд. 37, м. Бершадь, Вінницька область, 24400) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 13603 грн. (тринадцять тисяч шістсот три гривні) 45 коп. (сорок п'ять копійок) на користь управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі (код ЄДРПОУ 20106157, вул. Радянська,23, м.Бершадь, Вінницька область, 24400, р/р 25602323470103 в ОПЕРВ ВАТ "Державний Ощадний банк України" м.Вінниця, МФО 302076).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Томчук Андрій Валерійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2013 |
Оприлюднено | 17.10.2013 |
Номер документу | 34110990 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні