27.09.2013
Справа №271/4474/13-ц
Провадження №2/271/2009/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2013 року.
Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі Головуючого судді Кулик Т.Г.
При секретарі Зуєвій В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу та про визнання права власності на реконструйований жилий будинок, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідачки про визнання дійсним договору купівлі-продажу та про визнання права власності на реконструйований жилий будинок, мотивуючи свої вимоги тим, що жилий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу від 16.01.2008 року. Земельна ділянка за вказаною адресою також належить ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку від 10.05.2008 року.
В 2009 році між нею та ОСОБА_2 була укладена усна угода, відповідно до якої вона купила у відповідачки вказаний жилий будинок з земельною ділянкою, передала їй у повному обсязі суму у розмірі 15000 гривень. Вони домовились пізніше оформити договір купівлі-продажу у нотаріальній конторі, однак відповідачка досі не виконала дане зобов'язання. Але угода відбулась, розрахунок був зроблений повністю та вона вступила у володіння жилим будинком та земельною ділянкою. Крім того, у спірному будинку нею за власні кошти був побудований жилий будинок літ. «М-2» загальною площею 251,60 кв.м., літня кухня літ. «Б-1». Жилий будинок літ. «А-1» та господарські споруди були зруйновані.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила визнати дійсним договір купівлі-продажу жилого будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, укладений між нею та ОСОБА_2, визнати дійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, укладений між нею та ОСОБА_2, визнати за нею право власності на реконструйований жилий будинок літ. «М-2» загальною площею 251,60 кв.м., літню кухню літ. «Б-1» та земельну ділянку, розташовані за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідачка до судового засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги визнала, тому суд вважає можливим розглядати справу у відсутність відповідачки.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи встановив наступне.
Жилий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Макіївського міського нотаріального округу від 16.01.2008 року. Земельна ділянка за вказаною адресою також належить ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку від 10.05.2008 року.
В 2009 році між сторонами була укладена усна угода, відповідно до якої ОСОБА_1 купила у ОСОБА_2 вказаний жилий будинок з земельною ділянкою, передала їй у повному обсязі суму у розмірі 15000 гривень, а остання зобов'язалась оформити договір купівлі-продажу будинку до 01.10.2010 року, що підтверджується розпискою від 02.09.2009 року.
Згідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому кодексом, звернутися до суду з захистом своїх порушених, оспорюваних чи невизнаних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.2 ст.219 ЦК України суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі.
Згідно ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Відповідно до ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Згідно ч.2 ст.331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
За таких обставин суд визнає, що вимоги ОСОБА_1 про визнання дійсним договору купівлі-продажу та про визнання права власності на реконструйований жилий будинок є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.219, 220, 328, 331, 376 ЦК України, ст.ст.10, 14, 60, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу жилого будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 до ОСОБА_2.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 до ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою с. Ново-Мелавє Горшеченського району Курської області право власності на реконструйований жилий будинок літ. «М-2» загальною площею 251,60 кв.м., літню кухню літ. «Б-1» та земельну ділянку, розташовані за адресою: АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя:
Суд | Червоногвардійський районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2013 |
Оприлюднено | 29.11.2013 |
Номер документу | 34140615 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червоногвардійський районний суд м.Макіївки
Кулик Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні