ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
14 жовтня 2013 р. Справа № 802/3746/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи
за позовом: управління Пенсійного фонду у Калинівському районі
до: Калинівського державного заводу по виробництву м`яса-кісткового борошна "Ветсанзавод"
про: стягнення заборгованості по виплаті та доставці пільгових пенсій
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі з адміністративний позов до Калинівського державного заводу по виробництву м'яса - кісткового борошна "Ветсанзавод" про стягнення заборгованості по виплаті та доставці пільгових пенсій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по невідшкодованих фактичних витратах на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, призначеної за списком № 2 в сумі 15764,12 грн., яка на момент звернення до суду є непогашеною.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був завчасно та належним чином повідомлений. Причини неявки позивача в судове засідання суду не відомі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки відповідача в судове засідання суду не відомі.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що позивач та відповідач належним чином повідомлені про дату та час судового розгляду справи, позивач подав заяву про розгляд справи без його участі, а відповідач - про визнання позову, то суд вирішує дану справу по суті в порядку письмового провадження.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 41 КАС України, під час розгляду справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Відповідно до приписів пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Абзацом 4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (п.1 - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; п.2 - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Калинівський державний завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" взято на облік в управлінні Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області та є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Проте, відповідачем подано до суду лист з додатками з якого вбачається, що Калинівський державний завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" реорганізовано шляхом приєднання до Державного підприємства "Укрветсанзавод" (а.с. 27).
Однак, представник позивача в судовому засіданні 07.10.2013 року пояснив, що Державне підприємство "Укрветсанзавод" на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калинівсьму районі не стоїть.
Крім того, позивачем подано до суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з якого вбачається, що Калинівський державний завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" не реорганізовано та не припинено діяльність. (а.с.52-54)
Як вбачається із матеріалів справи, за Калинівським державним заводом по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в загальній сумі 15764,12 грн.
Заявлена сума заборгованості, яка підлягає стягненню з відповідача, підтверджується наявним у справі розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 25.02.2013р. по 25.08.2013року (а.с.10).
На час розгляду адміністративної справи відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абзацу 4 п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", ч. 1 п. 6.1 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 у розмірі 100 відсотків.
Отже, зазначеною нормою прямо визначено обов'язок підприємств стосовно відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст.ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості до управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі в розмірі 15764,12 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог. Таким чином позов підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до заявлених вимог.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Калинівського державного заводу по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" (22400, Вінницька область, Калинівський район, селище Гулівці, вул. Залізнична, 3, р/р 260076489 "Райффайзен банк "Аваль" МФО 302247, код ЄДРПОУ 00689102) на користь управління Пенсійного фонду у Калиніському районі Вінницької області (р/р 25606323540103 ОПЕРВ Ощадбанку м. Вінниця МФО 302076) заборгованість в сумі 15764,12 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Жданкіна Наталія Володимирівна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2013 |
Оприлюднено | 18.10.2013 |
Номер документу | 34141258 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні