Постанова
від 10.10.2013 по справі 804/11849/13-а
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2013 р. справа № 804/11849/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) на випадок безробіття за 1 квартал 2006 р., -

в с т а н о в и в :

10 вересня 2013 року Криворізький міський центр зайнятості на виконання своїх владних повноважень звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмки) за 1 квартал 2006 р. в розмірі 707 грн. 28 коп. (а.с. 2-4).

Ухвалою суду від 11.09.2013 р. за даним позовом відкрито провадження у адміністративній справі, та призначено її до судового розгляду на 10.10.2013 р. (а.с. 1).

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що відповідно до розрахункової відомості Товариства з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" за 1 квартал 2006 р., відповідач повинен був сплатити до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму недоїмки по сплаті страхових внесків у загальному розмірі 707 грн. 28 коп. Проте, вказана сума страхових внесків на випадок безробіття відповідачем в добровільному порядку сплачена не була, що стало підставою для звернення позивача до суду.

В судове засідання 10.10.2013 р. сторони не з'явились.

02.10.2013 р. від позивача в особі директора Вознюк І.Б. надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження без участі представника позивача (а.с. 19).

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 18), в судове засідання свого представника не направив, письмових заперечень на позовну заяву не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.

За викладених обставин, відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради (а.с. 6).

Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 №1533-ІІІ (в редакціїї, що діяла до 01.01.2011 р.) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно із частиною 6 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та цього Закону. Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, входить до складу правління Фонду.

Із положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" вбачається, що Криворізький міський центр зайнятості є територіальним органом виконавчої дирекції Фонду, до компетенції якого входить здійснення збору страхових внесків, контролю своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Відповідно до статті 4 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування №16/98-ВР від 14.01.1998 р. одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.

Статтею 16 вказаного Закону визначено, що джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно із пунктом 1.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сплачують страхові внески.

Пунктом 3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що роботодавці (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб) набувають статусу платника страхових внесків до Фонду - з дня взяття їх на облік.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" 12.05.2003 р. взято на облік в Саксаганському районному центрі зайнятості як юридичну особу та работодавця, що використовує найману працю.

Згідно Наказу Дніпропетровського обласного центру зайнятості № 152 від 23.06.2011 р. "Про реорганізацію Криворізького міського центру зайнятості" проведена реорганізація Саксаганського, Жовтневого, Центрально-Міського та Довгинцівського районних центрів зайнятості м. Кривого Рогу шляхом злиття в Криворізький міський центр зайнятості.

Пунктом 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття передбачено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2006 року, Товариством з обмеженою віповідальністю "НВО Сінтез" самостійно визначено суму страхових внесків у розмірі 707 грн. 28 коп. - страхові внески, яка підлягає сплаті за вказаний звітний період (а.с. 8).

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-17, відповідно до п. 7 "Прикінцевих та перехідних положень" якого, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Підпунктом 7.1 пункту 7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р. (зі змінами) визначено, що у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум фінансових санкцій, нарахованих та /або не сплачених у період до 01 січня 2001 року, територіальні органи Державної служби зайнятості мають право перевіряти правильність нарахування, своєчасність і повноту перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків передбачено ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Відповідно до п. 4 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і необхідність їх задоволення внаслідок несплати відповідачем самостійно визначеної у розрахунковій відомості суми страхових внесків на випадок безробіття за 1 квартал 2006 року.

Керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "НВО Сінтез" (код ЄДРПОУ 25014500) на користь Криворізького міського центру зайнятості (р/р 37173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, МФО 805012, код ОКПО 21908407) заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмки) на випадок безробіття за 1 квартал 2006 р. в розмірі 707 грн. 28 коп. (сімсот сім гривень двадцять вісім копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було прийнято у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В. Чорна

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.10.2013
Оприлюднено21.10.2013
Номер документу34150768
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/11849/13-а

Постанова від 10.10.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Чорна Валерія Вікторовна

Ухвала від 12.09.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Чорна Валерія Вікторовна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні