№ справи:122/19533/13-ц Головуючий суду першої інстанції:Шильнов М.О. № провадження:22-ц/190/6568/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Онищенко Т. С.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" жовтня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді:Онищенко Т.С., суддів:Даніла Н.М., Куриленка О.С. при секретарі:Рижих М.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Публічного акціонерного товариства «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн., за апеляційною скаргою ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» в особі представника - Ткаченка Тараса Володимировича на ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 03.09.2013, -
в с т а н о в и л а :
ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» в особі представника звернувся в порядку наказного провадження до Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим з заявою про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що у зв'язку з не оплатою боржником - ОСОБА_6 житлово-комунальних послуг за період з вересня 2011 року по травень 2013 року виникла заборгованість на загальну суму 3 131,75 грн. /арк с. 2/.
Ухвалою Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 03.09.2013 відмовлено Публічному акціонерному товариству «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн. /арк. с. 5/.
Не погодившись з даною ухвалою, заявник - ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» в особі представника подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм процесуального права /арк. с. 8-9/.
Заслухавши суддю-доповідача, представника заявника-апелянта, перевіривши матеріали справи і доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно з вимогами частини 1 статті 303 Цивільного процесуального України, під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення (ухвали) суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відмовляючи Публічному акціонерному товариству «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн., суд першої інстанції виходив з того, що отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника.
Однак, такого висновку суд дійшов з порушенням вимог процесуального закону.
Положеннями Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб (стаття 95).
Судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (стаття 96).
У разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу, щодо якої відсутні підстави для її повернення чи відмови у видачі судового наказу, вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника має бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.
У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу (стаття 100).
Як вбачається з матеріалів справи, ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ», звертаючись до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн., зазначив місце проживання боржника за адресою: АДРЕСА_1.
Суддя наступного дня з дня надходження такої заяви звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника ОСОБА_6 /арк. с. 3/.
За отриманими відомостями адресно-довідкового підрозділу ГУДМС, місце проживання ОСОБА_6 зареєстрованим не значиться /арк. с. 4/.
Однак, ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» не звертався до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, оскільки у поданій до суду заяві заявником зазначено інше прізвище боржника - ОСОБА_6.
Матеріали справи не містять жодних доказів у підтвердження не можливості встановлення зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування) фізичної особи - боржника ОСОБА_6
Отже, висновок суду першої інстанції про відмову у прийнятті заяви ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_6 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3 131,75 грн. у зв'язку з тим, що отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, є помилковим, а ухвала, яка є предметом апеляційного оскарження, прийнята судом першої інстанції з порушенням вимог процесуального закону, які передбачені вищенаведеними нормами процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.
Положеннями пункту 3 частини 1 статті 312 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
З огляду на зазначене, відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 312 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів скасовує ухвалу суду з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
З урахуванням викладеного та керуючись статтями 303, 304, 307, 312, 313-315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ПАТ «Пивобезалкогольний комбінат «КРИМ» в особі представника - Ткаченка Тараса Володимировича задовольнити частково.
Ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 03.09.2013 скасувати з передачею питання до суду першої інстанції на новий розгляд.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2013 |
Оприлюднено | 17.10.2013 |
Номер документу | 34159230 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Автономної Республіки Крим
Онищенко Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні