cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
24.09.2013 Справа № 917/1808/13
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Магістраль-Сервіс", м.Полтава
про порушення справи про банкрутство
Суддя Іванко Лідія Андріївна
Представники :
від заявника:Хохлов А.Б. - голова ліквідаційної комісії, Роменська Т.В., дов.№ 5 від 23.09.2013 року
за участю арбітражного керуючого Оганезова Р.А.
Розглядається заява товариства з обмеженою відповідальністю "Магістраль-Сервіс", м.Полтава про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників заявника, встановив:
Ухвалою господарського суду від 10.09.2013р. заяву ТОВ "Магістраль-Сервіс" про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 24.09.2013р., зобов'язано боржника надати документи, необхідні для вирішення питання щодо наявності визначених законом підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Шляхом застосування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі визначено кандидатуру арбітражного керуючого Оганезова Р.А.
За приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
За наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство (ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство).
Згідно з абз. 1 частини 7 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Згідно зі ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на підставі якої подано боржником заяву, обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідне правило передбачено ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури «добровільної ліквідації» юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників), або органу, уповноваженого на це установчими документами.
Так, враховуючи вимоги ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; встановлення строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, який може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; повідомлення податкового органу, в якому боржник перебуває на обліку, та інших відповідних фондів про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; здійснення інвентаризації та оцінки вартості наявного майна боржника; складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених дій в ліквідаційній процедурі тощо.
В даному випадку боржником при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство не дотримано загальних правил проведення ліквідації підприємства, передбачених ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України; до заяви, зокрема, не додано доказів повідомлення всіх відомих кредиторів про ліквідацію підприємства, доказів звернення кредиторів з вимогами на протязі двох місяців, доказів розгляду заяв кредиторів ліквідаційною комісією і повідомлення про результати розгляду; інформацію щодо наявності дебіторської заборгованості; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов"язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов"язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
Крім цього, стаття 11 (п.4) Закону вказує, що заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство в зв"язку з тим, що заява не відповідає вимогам зазначеним у Законі (відповідної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України, про що зазначено в Інформаційному листі № 01-06/606/2013 від 28.03.2013 року).
Як вбачається, заявником не надано суду доказів наявності майна, що належить ТОВ "Магістраль-Сервіс", достатнього для покриття судових витрат.
Отже, боржником подано заяву про порушення справи про банкрутство, яка не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, що є підставою для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство у відповідності до ч. 7 ст. 16, ч. 1 ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Керуючись ст.ст. 15, 16, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.7 п.3 Закону України "Про судовий збір", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в порушенні провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Магістраль-Сервіс" (м. Полтава, вул.Серьогіна, 11, ідент. код 24824556).
2. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Магістраль-Сервіс"(36008, м.Полтава, вул.Серьогіна, 11, ідент. код 24824556) судовий збір в сумі 5735,00 грн. (п'ять тисяч сімсот тридцять п"ять грн. 00 коп.), сплачений квитанцією від 04 вересня 2013 року.
3. Копію ухвали направити боржнику; державному реєстратору, арбітражному керуючому Оганезову Р.А., Октябрському відділу ДВС Полтавського МУЮ.
Додаток на адресу заявника: оригінал квитанції про сплату судового збору від 04.09.2013 р.
Суддя Іванко Л.А.
Відповідно до п.8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2013 |
Оприлюднено | 21.10.2013 |
Номер документу | 34201332 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Іванко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні