Справа № 369/6562/13-ц
провадження 2/369/2956/13
РІШЕННЯ
Іменем України
04.10.2013 року Києво - Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді Пінкевич Н.С.,
при секретарі Сохань Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «М’ясний Магнат» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
У липні 2013 року позивач звернувся до суду з даним позовом. Свої вимоги мотивував тим, що між ним та ОСОБА_1 був укладений договір позики, за яким він отримав 38 000 грн., із поверненням коштів до 01 червня 2013 року. У визначений договором строк відповідач кошти не повернув, на його вимоги відповідач кошти не повернув.
Просив суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за договором позики в розмірі 38 000 грн.; судові витрати покласти на відповідачів.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав. Просив суд задоволити позов.
У судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з’явивсь. Про час та місце розгляду справи повідомлена. Причини неявки суду не повідомила. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (сума позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
При розгляді справи судом встановлено, що 30 січня 2012 року між ТОВ «ТД «М’ясний Магнат» та ОСОБА_1 уклали договір позики.
У п.1,2 договору вказано, що позикодавець передав, а позичальник прийняв у власність 38 000 грн..
П. 5 договору передбачено, що зазначену суму коштів позичальник зобов’язується повернути в строк до 01 червня 2013 року.
У відповідності до ст. 1047 ЦК України договір позики укладається в письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неподаткового мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа - незалежно від суми.
На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
На підтвердження факту перерахування коштів позивач надав суду платіжні доручення №714 від 30 січня 2012 року на суму 20 000 грн.; №764 від 17 лютого 2012 року на суму 10 000 грн.; №157 від 13 квітня 2012 року на суму 8 000 грн.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За ч.1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.
За таких обставин суд вважає, що факт передачі коштів підтверджений належними та допустимими доказами, права позивача порушені неповерненням коштів, тому вимоги про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 38 000 грн. підлягають задоволенню.
Ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши подані суду розрахунки щодо трьох відсотків річних, суд вважає, що до стягнення підлягає сума в розмірі 559,67 грн..
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
При подачі позову позивачем був сплачений судовий збір в розмірі 386 грн., які підлягають стягненню з відповідача (платіжні доручення №815 від 08 липня 2013 року на суму 229,40 грн. та №835 від 29 липня 2013 року на суму 156,60 грн.).
Керуючись ст.ст. 57-64, 208-223 ЦПК України, -
в и р і ш и в :
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «М’ясний Магнат» задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «М’ясний Магнат» (03027 Київська область, Києво-Святошинський район, с. Новосілки, вул. Садова, 3а, код ЄДРПОУ 35551058) суму заборгованості в розмірі 38 599,67 грн. (тридцять вісім тисяч п’ятсот дев’яносто дев’ять грн. шістдесят сім коп.) та судові витрати в розмірі 386 грн. (триста вісімдесят шість грн.).
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Н.С.Пінкевич
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2013 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 34231015 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні