Постанова
від 16.07.2013 по справі 827/1590/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2013 року Справа №827/1590/13-а місто Севастополь

12 год. 21 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

судді - Балась Т.П., при секретарі - Нікішенко Г.О.,

за участю:

представника позивача - Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя - Ксенза Олексія Миколайовича, довіреність від 21 лютого 2013 року № 7/9/10.0-25;

представника відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Техінвест-Юг» - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техінвест-Юг» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техінвест-Юг» про стягнення заборгованості з податку на прибуток у розмірі 510 грн. 16 коп.

Позов обґрунтовано тим, що за результатом перевірки відповідача щодо своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток, контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техінвест-Юг" штрафних санкцій у загальному розмірі 510 грн. 16 коп. у зв'язку з неподанням або несвоєчасним поданням податкової звітності з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року, за 1 півріччя 2008 року, за 9 місяців 2008 року. Проте вказана сума боргу відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 19.06.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки або про поважність причин неприбуття суду не повідомив.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Техінвест-Юг" зареєстровано у якості юридичної особи Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя 15.11.2004 року. Перебуває на обліку як платник податків та зборів у ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя Державної податкової служби з 16.07.2003 року за № 7888.

20.10.2010 року співробітниками позивача було проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати податку на прибуток.

За результатом перевірки складений акт перевірки від 10.03.2011 року № 4847/15-1/32581247, у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог пп 4.1.4 п.4.1. ст.4. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення правовідносин, та п. 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що виразилося в неподанні податкової декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року, за 1 півріччя 2008 року, за 9 місяців 2008 року, у термін передбачений для відповідного податкового періоду.

На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя Державної податкової служби прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.11.2010 року за №0003261510/0 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техінвест-Юг" штрафних санкцій у розмірі 510 грн. 16 коп., яке направлено на адресу відповідача поштою та повернуто відправнику з відміткою про вручення, яке отримано 12.11.2010 року.

Зазначене податкове повідомлення-рішення у судовому або адміністративному порядках не оскаржувалось.

05.04.2011 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Техінвест-Юг" була надана до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя декларація з податку на прибуток за № 29432, у якій платником самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року у розмірі 2 грн., 28.07.2011 року була надана декларація за №55154 за 2 квартал 2011 року, згідно якої сума з податку на прибуток склала 1 грн.

Сума самостійно визначеного податкового зобов'язання відповідачем сплачена не була.

У зв'язку з частковим погашенням відповідачем в розмірі 3 грн. заборгованість по вказаному податковому повідомленню-рішенню складає 507 грн. 00 коп.

Крім того, відповідачу за несвоєчасну сплату податку на прибуток була нарахована пеня у розмірі 0 грн.16 коп.

Таким чином, відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 510 грн. 16 коп. (507 грн. 00 коп.+ 3, 00 грн.+ 0 грн. 16 коп.), яка у добровільному порядку до теперішнього часу не сплачена.

Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) платниками податків визначаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", якій діяв на час виникнення спірних правовідносин, податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на час виникнення спірних правовідносин податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим зі дня надання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржено платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з абзацом 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Аналогічні норми містить у собі Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Так, відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 56.11 статті 56 Кодексу встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, відповідно до пункту 57. 3статті 57 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 вказаного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Абзацом четвертим підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/344 від 26.11.2010 року, яку повернуто на адресу відправника з відміткою поштового відділення зв'язку "за закінченням терміну зберігання".

Згідно зі статтею 20 Податкового кодексу України у випадках, встановлених законом, органі державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення котів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на сума податкового боргу або його частини.

На час розгляду справи, сума заборгованості відповідача перед бюджетом з податку на прибуток погашена не була та складає 510 грн. 16 коп, яка підлягає стягненню в дохід Державного бюджету.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, якого звільнено від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техінвест-Юг"(код ЄДРПОУ 32581247, індекс 99057, м. Севастополь, пр-т Жовтневої революції,32, кв.281) в дохід Державного бюджету Гагарінського району м. Севастополя на р/р 31111009700006, код платежу 11021000, в ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 37975544 заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток в загальному розмірі 510 грн. 16 коп. (п'ятсот десять гривень шістнадцять копійок), стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя Державної податкової служби (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.П. Балась

Постанова у повному обсязі складена 19 липня 2013 року.

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення16.07.2013
Оприлюднено25.10.2013
Номер документу34268121
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —827/1590/13-а

Ухвала від 19.06.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Балась Т.П.

Постанова від 16.07.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Балась Т.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні