cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/17164/13 15.10.13
За позовом Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київреклама»;
до Дочірнього підприємства "Рекламна агенція "Вершина";
про стягнення 321 185,40 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Нестеренко Г. А., представник, довіреність № 196-13749/КР/1 від 01.11.2012 р.;
Від відповідача: не з'явився.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.09.2013 р. порушено провадження у справі №910/17164/13; розгляд справи призначено на 19.09.2012 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 р. відкладено розгляд справи до 15.10.2013 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 249 582,60 грн. основного боргу, 351,45 грн. інфляційної складової боргу, 14 487,96 грн. трьох відсотків річних, 19 326,00 грн. пені, 37 437,39 грн. штрафу, а також 6 423,71 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач - Дочірнє підприємство "Рекламна агенція "Вершина", відзив на позов не надав, не заперечив проти задоволення вимог, викладених у позовній заяві, повноважних представників у судове засідання не направив.
Відповідач був належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, з огляду на наступне.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Між Головним управлінням з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" та Дочірнім підприємством "Рекламна агенція "Вершина" 29 серпня 2007 року було укладено договір № 00159/08 на право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення рекламного (-их) засобу (-ів), що перебуває (-ють) у комунальній власності територіальної громади м. Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м. Києва, відповідно до умов якого Головне управлінням з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надає відповідачу в тимчасове користування місця для розміщення рекламних засобів на підставі оформлених належним чином дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
Пунктом 2.2. договору передбачено, що місце (-я) для розміщення РЗ зазначається (ються) в додаткових угодах до цього договору, які є його невід'ємною частиною.
Відповідно до п. 3.4. договору, підприємство зобов'язується:
- до 15 числа поточного місяця формувати рахунки на оплату права за тимчасове користування місцем (-ями) для розміщення РЗ у відповідності до умов цього договору (п. 3.4.1. договору);
- до 5 числа наступного після звітного місяця надати акт приймання-передачі наданих послуг (п. 3.4.2. договору);
- повідомляти розповсюджувача про зміну тарифів, що передбачені цим договором, в письмовій формі (п. 3.4.3. договору);
- у випадку виявлення допущених розповсюджувачем зовнішньої реклами порушень цього договору та чинного законодавства у сфері зовнішньої реклами повідомити розповсюджувача зовнішньої реклами про виявлене порушення. Якщо розповсюджувач не усунув порушення протягом 5 календарних днів з моменту направлення йому повідомлення, надавати зазначену інформацію робочому органу для ініціювання демонтажу РЗ в порядку, визначеному цим договором та розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1100 від 23 серпня 2007 року "Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Києві"(п. 3.4.4. договору).
Відповідно до пункту 3.6. договору відповідач зобов'язується:
- належним чином оформити та отримати дозвіл (дозволи) на розміщення зовнішньої реклами в строки, визначені Порядком розміщення зовнішньої реклами в м. Києві, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1100 від 23.08.2007 р. (п. 3.6.1. договору);
- не встановлювати РЗ до моменту отримання належним чином оформленого дозволу (п. 3.6.2. договору);
- отримати акт приймання-передачі наданих послуг до 5 числа наступного після звітного місяця та протягом 5 днів повернути підписаний акт приймання-передачі підприємству. Якщо розповсюджувач протягом вказаного періоду не поверне підписаний акт, то вважається , що послуги надані належним чином (п. 3.6.3. договору);
- своєчасно та у повному обсязі вносити на поточний рахунок підприємства плату за право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення РЗ у порядку та в розмірах, передбачених розділом 4 цього договору (п. 3.6.14. договору);
- щомісячно, не пізніше 15 числа поточного місяця, отримувати в підприємстві рахунки на оплату права за тимчасове користування місцями для розміщення РЗ, а у випадку, передбаченому п. 4.4. цього договору -на протязі 3 днів з моменту прийняття рішення про встановлення чи продовження пріоритету (п. 3.6.15. договору).
Відповідно до п. 4.1. договору, розмір плати за право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення РЗ встановлюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та складається з базової плати, що включає в себе базові тарифи перемножені на коефіцієнт диференціації в залежності від зони розміщення РЗ, та коригуючих коефіцієнтів. Базова плата вказується в додаткових угодах до цього договору.
Згідно з п. 4.2. договору, підставою для нарахування та внесення розповсюджувачем зовнішньої реклами на поточний рахунок підприємства плати є цей договір та відповідні додаткові угоди до нього.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що розрахунки за цим договором здійснюються розповсюджувачем зовнішньої реклами щомісячно не пізніше 25-го числа поточного місяця на поточний рахунок підприємства.
За перший календарний місяць встановленого за розповсюджувачем зовнішньої реклами пріоритету на заявлене місце розміщення РЗ та в разі продовження строку дії пріоритету щодо такого місця, розповсюджувач зовнішньої реклами вносить плату у п'ятиденний термін з моменту підписання відповідної (-их) додаткової (-их) угоди (-) до цього договору (п. 4.4. договору).
Плата сплачується розповсюджувачем зовнішньої реклами окремо по кожному рахунку-факторі. Об'єднання рахунків-фактур для проведення платежів не допускається. Неотримання розповсюджувачем зовнішньої реклами рахунку (-ів) фактур в строки, визначені цим договором, не звільняє розповсюджувача зовнішньої реклами від внесення ним плати за договором та не є перешкодою для нарахування підприємством штрафних санкцій, передбачених цим договором та чинним законодавством (п. 4.5. договору).
Пунктом 7.1. договору передбачено, що за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків сторони несуть відповідальність у відповідності до умов цього договору та чинного законодавства України.
Відповідно до п. 7.3. договору, у випадку порушення розповсюджувачем зовнішньої реклами своїх зобов'язань за цим договором та/або чинним законодавством, робочий орган та/або підприємство має право розірвати договір в односторонньому порядку та вимагати відшкодування завданих збитків, несплачених відповідно до цього договору коштів.
Відповідно до п. 8.1., цей договір набирає чинності після його підписання сторонами та скріплення печатками з моменту реєстрації робочим органом та діє протягом строку дії пріоритету та/або дозволу.
Строк дії договору зазначається у додаткових угодах до цього договору по кожному місцю розміщення РЗ окремо (п. 8.2. договору).
Матеріалами справи встановлено, що сторонами було укладено додаткову угоду № 1 від 07.04.2008 р. до договору №00159/08 від 29.08.2007 р., додаткову угоду № 2 від 01.09.2008 р., додаткову угоду № 3 від 11.11.2008 р., додаткову угоду № 4 від 03.09.2009 р., додаткову угоду № 5 від 03.09.2009 р., додаткову угоду № 6 від 21.12.2009 р, якими сторони домовилися про місця тимчасового розміщення ОЗР, базову плату та дату кінця строку дії дозволів.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).
Відповідно до рахунків-фактур, які знаходяться в матеріалах справи, позивачем виставлялися рахунки по оплаті тимчасового використання місця для розміщення зовнішньої реклами окремо по кожному із місць, які зазначені у додаткових угодах до договору №00159/08 від 29.08.2007 р.
Згідно з п. 4.2. договору, підставою для нарахування та внесення розповсюджувачем зовнішньої реклами на поточний рахунок підприємства плати є цей договір та відповідні додаткові угоди до нього.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що розрахунки за цим договором здійснюються розповсюджувачем зовнішньої реклами щомісячно не пізніше 25-го числа поточного місяця на поточний рахунок підприємства.
Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідачем не було здійснено оплат за право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів за період з 01.07.2011 р. по 31.07.2012 р. Таким чином, у відповідача перед позивачем виникла заборгованість у розмірі 249 582,60 грн.
Згідно з статтею 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Статтею 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Згідно з п. 7.4. договору, за несвоєчасне або неповне внесення плати розповсюджувач зовнішньої реклами сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла у термін, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.
За прострочення внесення платежів за тимчасове користування місцем (-ями) для розміщення РЗ, що складає більше 1 місяця, розповсюджувач зовнішньої реклами, додатково сплачує штраф в розмірі 15 відсотків простроченої суми (п. 7.5. договору).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума пені в розмірі 19 326,00 грн. та штраф в сумі 37 437,39 грн..
Статтею 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.
Позивач також просить стягнути з відповідача 351, 45 грн. інфляційних втрат та 14 487,96 грн. трьох відсотків річних.
Як зазначив Вищий господарський суд України у п. 2 Інформаційного листа від 17.07.2012 року №01-06/928/2012 «Про практику застосування Вищим господарським судом України у розгляді справ окремих норм матеріального права», при застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що індекс розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу.
Господарським судом встановлено, що протягом періоду прострочення сукупний індекс інфляції становив менше одиниці, тому з відповідача не можуть стягуватися інфляційні втрати.
Господарський суд вважає, що вимоги позивача в частині стягнення з відповідача трьох відсотків річних у розмірі 14 487,96 грн. підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" частково.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства "Рекламна агенція "Вершина" (інд. 03141, м. Київ, вул. Солом`янська, 33, код ЄДРПОУ 32731603) на користь Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (04070, м. Київ, Боричів узвіз, 8, код ЄДРПОУ 26199714) 249 582 (двісті сорок дев'ять тисяч п'ятсот вісімдесят дві) грн. 60 коп. заборгованості, 14 487 (чотирнадцять тисяч чотириста вісімдесят сім) грн. 96 коп. трьох відсотків річних з простроченої суми, 19 326 (дев'ятнадцять тисяч триста двадцять шість) грн. 00 коп. пені, 37 437 (тридцять сім тисяч чотириста тридцять сім) грн. 39 коп. штрафу, 6 416 (шість тисяч чотириста шістнадцять) грн. 68 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
3. В решті позовних вимог відмовити.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 18.10.2013 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2013 |
Оприлюднено | 24.10.2013 |
Номер документу | 34271534 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні