Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2013 р. Справа № 805/14391/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» про стягнення суми штрафу в розмірі 5 100,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулось до суду з позовом до Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» про стягнення суми штрафу в розмірі 5 100,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне. 14.06.2013 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг був складений акт № 156/15/3 про правопорушення Кредитною спілкою «Східна кредитна спілка» законодавства про фінансові послуги, а саме, спілкою не надано до Нацкомфінпослуг звітні дані за 9 місяців 2012 року, за 2012 рік та за І квартал 2013 року, чим порушено абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про кредитні спілки», абз. 2 п.п. 2.2.2 п.2.2 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об,єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг, абз. 1, абз. 4 п.п. 2.2.3 п.2.2 розділу 2 вищезазначеного Порядку.
На підставі зазначеного акту комісією була складена постанова № 138/15/3 від 03.07.2013 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн.
Листом від 03.07.2013 року зазначена постанова була надіслана на адресу Кредитної спілки «Східна кредитна спілка».
Представники сторін у судове засідання не з,явились. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Пунктом 1 статті 23 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та пунктом 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року №1070 визначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Згідно пункту 6 Положення, Нацкомфінпослуг для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право, зокрема, звертатися до суду з позовами (заявами) щодо порушення законодавства про фінансові послуги, а також в інших передбачених законом випадках.
Кредитна спілка «Східна кредитна спілка» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за № 35833778.
14.06.2013 року головним спеціалістом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг було проведено перевірку Кредитної спілки «Східна кредитна спілка».
За результатами вказаної перевірки був складений акт про правопорушення № 156/15/3 від 14.06.2013 року, яким встановлені порушення ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо зобов,язання надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг; абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про кредитні спілки», абз. 2 п.п. 2.2.2 п.2.2 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об,єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг, абз. 1, абз. 4 п.п. 2.2.3 п.2.2 розділу 2 вищезазначеного Порядку.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято постанову № 138/15/3 від 03.07.2013 року про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, якою до Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» застосовано штраф у розмірі 5100, 00 грн.
Вищевказаний акт та постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг відповідачем були отримані, про що свідчать поштові повідомлення про вручення, які знаходяться в матеріалах справи. Доказів оскарження постанови № 138/15/3 від 03.07.2013 року про накладання штрафної санкції у розмірі 5100,00 грн. до суду сторонами не надано.
Відповідно до п.1 ч.1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.
Згідно з п. 1 ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Відповідно до статті 39 Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» № 2664 від 12.07.2001 року, у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону. Уповноважений орган обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.
Згідно стаття 40 Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» уповноважений орган може застосовувати такі заходи впливу: 1) зобов'язати порушника вжити заходів для усунення порушення; 2) вимагати скликання позачергових зборів учасників фінансової установи; 3) накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону; 4) тимчасово зупиняти або анулювати ліцензію на право здійснення діяльності з надання фінансових послуг; 5) відсторонювати керівництво від управління фінансовою установою та призначати тимчасову адміністрацію; 6) затверджувати план відновлення фінансової стабільності фінансової установи; 7) порушувати питання про ліквідацію установи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Уповноважений орган застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 2 цієї статті, рішення Уповноваженого органу про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ст. 42 Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються Головою Уповноваженого органу, його заступниками, директорами департаментів чи головою відповідного територіального управління після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 41 цього Закону, уповноваженою особою, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи чи фізичної особи - підприємця та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів надсилається посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Посадові особи Уповноваженого органу, визначені у частині першій цієї статті, приймають рішення про накладення штрафу протягом 30 днів після надходження документів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається учаснику ринків фінансових послуг.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» про стягнення суми штрафу в розмірі 5 100,00 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Позивач під час подачі позовної заяви сплатив судовий збір у сумі 114,70 грн., що підтверджується квитанцією.
Витрати по сплаті судового збору у сумі 114,70 грн. підлягають стягненню з коштів Державного бюджету на користь позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» про стягнення суми штрафу в розмірі 5 100,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з Кредитної спілки «Східна кредитна спілка» (86157, Донецька область, м. Макіївка, вул. Вавилова, б. 28, код ЄДРПОУ 35833778) до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у сумі 5100 (п,ять тисяч сто) грн. 00 коп.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг витрати по сплаті судового збору у розмірі 114,70 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Бабаш Г.П.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2013 |
Оприлюднено | 24.10.2013 |
Номер документу | 34309629 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабаш Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні