Рішення
від 22.10.2013 по справі 904/7041/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

22.10.13р. Справа № 904/7041/13

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрПак.", м. Дніпропетровськ

до товариства з обмеженою відповідальністю "Рунатрейд", м. Дніпропетровськ

про стягнення заборгованості

Суддя Мартинюк С.В.

Представники:

від позивача: Курпіль А.М., дов. №01/10 від 01.10.2013 року, представник;

від відповідача: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УкрПак.", м. Дніпропетровськ звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рунатрейд", м. Дніпропетровськ про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань по оплаті грошових коштів, покладених на нього за договором поставки № 000041 від 31.01.2011 року.

Відповідач відзив на позов не надав, явку повноважного представника в судові засідання, призначені для розгляду справи, не забезпечив, про дату, час і місце проведення судових засідань відповідач повідомлений належним чином за його місцезнаходженням, що підтверджується поштовими повідомленнями, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови).

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.

Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 22.10.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між товариством з обмеженою відповідальністю "УкрПак." (далі-позивач, постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Рунатрейд" (далі- відповідач, покупець) укладено договір поставки №000041 від 31.01.2011 року (далі -договір).

Відповідно до п. 1.1. договору, постачальник зобов'язується поставити покупцеві визначені договором товари (далі-товар) в обумовлені строки, у відповідному асортименті, кількості, по цінам, в порядку та на умовах, визначених у договорі, а покупець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у договорі, прийняти та оплатити товар.

Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріпленням печатками сторін. Строк дії договору починає свій перебіг з моменту, зазначеному у п.6.1. договору, та закінчується 31.12.2012 року. Якщо за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору, жодна зі сторін не попередить письмово про свій намір розірвати або припинити дію договору, договір вважається пролонгованим на той же строк і на тих же умовах (п.п. 6.1.,6.2. договору).

Найменування, одиниця виміру, ціна за одиницю товару, його часткове співвідношення (асортимент, номенклатура) визначаються специфікацією або накладними (п. 1.2. договору).

Право власності на товар переходить до покупця з моменту підписання уповноваженими представниками сторін товарної чи товарно-транспорної або видаткової накладної (п.2.2. договору).

Відповідно до п. п. 5.6., 5.7. договору оплата здійснюється в розмірі повної вартості товару шляхом безготівкового переказу на поточний рахунок постачальника, вказаний у реквізитах договору. Покупець повинен оплатити поставлений товар не пізніше семи днів з дати поставки товару постачальником.

На виконання умов договору позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 1 621,37 грн., що підтверджується видатковими накладними та довіреностями на отримання товару, які містяться в матеріалах справи.

На оплату товару позивачем виставлено рахунки-фактури, що містяться в матеріалах справи.

Відповідач за поставлений товар з позивачем не розрахувався, у зв'язку з чим має заборгованість перед останнім в розмірі 1621,37 грн.

Доказів оплати заборгованості відповідачем не надано.

В свою чергу позивач направив на адресу відповідача претензію 19.06.2013 року, яка залишена без відповіді.

Господарський суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно, ставляться, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, в тому числі у вигляд обов'язку сплатити неустойку.

Відповідно до положень ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

У випадку прострочення платежу покупцем понад строк, встановлений п.5.7. договору, покупець сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості неоплаченої партії товару за кожний день прострочення. У випадку несплати покупцем вартості товару протягом 20 днів з моменту обумовленого строку оплати покупець сплачує постачальнику неустойку у розмірі 30% від вартості товару (п.п. 7.2., 7.5. договору).

На підставі зазначених вище умов Договору, Позивачем нараховано відповідачу пеню в розмірі 91,75 грн. та штраф в розмірі 486,38грн., які підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.

Позивачем правомірно нараховано відповідачу 3% річних в розмірі 19,07 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.

Керуючись ст.ст. 1, 33, 34, 49, 82-85,115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Рунатрейд" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Академіка Чекмарьова, буд. 3, код ЄДРПОУ 35809483) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "УкрПак." (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Автопаркова, буд. 1Г, кім 116, код ЄДРПОУ 34499233) заборгованість в розмірі 1621,37 грн. (одна тисяча шістсот двадцять одна гривня 37 грн.), пеню в розмірі 91,75 грн. (дев'яносто одна гривня 75 коп.), штраф в розмірі 486,38 грн. (чотириста вісімдесят шість гривень 38 коп.), 3% річних в розмірі 19,07 грн. (дев'ятнадцять гривень 07 коп.) та судовий збір в розмірі 1720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять гривень 50 коп.).

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складно 24.10.2013 року.

Суддя С.В. Мартинюк

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.10.2013
Оприлюднено25.10.2013
Номер документу34313580
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/7041/13

Рішення від 22.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Рішення від 22.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 02.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 13.09.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні