cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/16661/13 15.10.13 р.
За позовом Публічного акціонерного товариства «Діпробудмашина»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Форсайт»
про стягнення 84 326,70 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
при секретарі судового засідання Бутенко О.Г.,
за участю представників сторін:
від позивача: Косенко А.А. за довіреністю № б/н від 01.08.2013 р.
від відповідача: не з'явився.
Суть спору:
29.08.2013 року Публічне акціонерне товариство «Діпробудмашина» (надалі - позивач) звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Форсайт» (надалі - відповідач) про стягнення 84 326,70 грн., з яких 79 854,00 грн. заборгованості та 4 472,70 грн. штрафу.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань щодо повернення сплачених позивачем грошових коштів та невиконанням робіт за договором № 1151 від 22.10.2012 р.
Ухвалою суду від 02.09.2013 року порушено провадження у справі № 910/16661/13, розгляд справи призначено на 20.09.2013 року.
Розпорядженням Заступника голови господарського суду міста Києва від 20.09.2013 р. у зв'язку з перебуванням судді Зеленіної Н.І. на лікарняному справу передано для розгляду судді Лиськову М.О.
Ухвалою від 20.09.2013 р. суддею Лиськовим М.О. прийнято справу до провадження, розгляд справи призначено на 15.10.2013 р.
Розпорядженням Заступника голови господарського суду міста Києва від 23.09.2013 р. у зв'язку з виходом судді Зеленіної Н.І. з лікарняного справу передано на розгляд судді Зеленіній Н.І.
Ухвалою від 23.09.2013 р. суддею Зеленіною Н.І. прийнято справу до провадження.
В судовому засіданні 15.10.2013 р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов та документів, витребуваних судом в ухвалі про порушення провадження у справі не надав. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.
В судовому засіданні 15.10.2013 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд встановив наступне.
22.10.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «Форсайт» (Виконавець) та Публічним акціонерним товариством «Діпробудмашина» (Замовник) було укладено Договір № 1151 (надалі - Договір).
Відповідно до п. п. 1.1., 1.2. Договору, Виконавець зобов'язується виготовити та поставити у власність Замовника металоконструкцію сходового маршу, що покрита гарячим цинкуванням (надалі - Товар) та виконати власними силами роботи з монтажу Товару (надалі - Роботи) на об'єкті Замовника за адресою: м. Київ, вул. Лейпцигська, 15, а Замовник - прийняти та оплатити Товар і виконані роботи на умовах цього Договору. Розміри та характеристики Товару, що підлягає поставці за цим Договором, погоджені Сторонами та визначаються у Додатку № 1 до Договору, який є його невід'ємною частиною.
Згідно з п. п. 2.1., 2.3., 2.3.1., 2.3.2., 2.3.3. Договору, загальна сума цього Договору становить 89 454,00 грн. Замовник здійснює оплату за Договором в три етапи: 1 етап - протягом 7 банківських днів з моменту підписання Сторонами даного Договору Замовник здійснює передоплату в розмірі 42 400,00 грн., 2 етап - протягом 60 банківських днів з моменту підписання Сторонами даного Договору Замовник здійснює оплату в розмірі 20 217,80 грн., 3 етап - Замовник здійснює остаточний розрахунок за поставлений та змонтований належним чином та в повному обсязі Товар протягом п'яти банківських днів з моменту підписання Сторонами Акту приймання-передачі виконаних робіт.
Пунктом 6.2. Договору встановлено, що строк виготовлення, поставки Товару за погодженими кресленнями КМД і специфікацією сходового маршу та проведення Виконавцем монтажних робіт протягом 55 календарних днів з моменту здійснення Замовником оплати згідно з п. 2.3.2. даного Договору.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 854 Цивільного кодексу України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Позивач свої зобов'язання за Договором по оплаті робіт виконав у повному обсязі платіжними дорученнями № 914 від 30.10.2012 р. на суму 42 400,00 грн., № 1195 від 27.12.2012 р. на суму 20 217,80 грн. та № 388 від 11.04.2013 р. на суму 17 236,20 грн., копії яких наявні в матеріалах справи.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було виконано своїх зобов'язань по виконанню робіт за Договором.
02.07.2013 р. позивач звернувся до відповідача з Листом № № 0207/1, у якому повідомляв про відмову в односторонньому порядку від Договору та вимагав повернути грошові кошти у розмірі 79 854,00 грн., які було сплачено у якості передплати за Договором.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на час розгляду справи відповідачем не повернуто сплачені позивачем грошові кошти у розмірі 79 854,00 грн.
Частиною 1 ст. 1212 Цивільного кодексу України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до п. 12.2. Договору, Замовник має право достроково розірвати даний Договір в односторонньому порядку, якщо Виконавець порушив строк, передбачений п. 6.2. даного Договору, більше ніж на 7 календарних днів. У такому випадку Договір вважається розірваним на третій день з дня направлення Замовником відповідного письмового повідомлення Виконавцю про відмову від Договору та Товару, в свою чергу, Виконавець повинен повернути Замовнику сплачені останнім грошові кошти протягом п'яти календарних днів з дати розірвання даного Договору. У випадку, передбаченому даним пунктом, Виконавець має сплатити Замовнику 50 % від ціни Договору в якості штрафу.
За приписами ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, перевіреним судом та не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити штраф у розмірі 4 472,70 грн.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідач доводи позивача у встановленому законом порядку не спростував, відзив на позовну заяву не направив, вимоги суду, викладені в ухвалі про порушення провадження у справі, не виконав, жодних пояснень чи доказів по суті спору від відповідача до суду не надходило.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 79 854,00 грн. основного боргу та 4 472,70 грн. штрафу обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача
За таких обставин, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 43, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Форсайт» (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 35; код ЄДРПОУ 34044999) на користь Публічного акціонерного товариства «Діпробудмашина» (01015, м. Київ, вул. Лейпцигська, 15; код ЄДРПОУ 00241212) 79 854 (сімдесят дев'ять тисяч вісімсот п'ятдесят чотири) грн. 00 коп. заборгованості, 4 472 (чотири тисячі чотириста сімдесят дві) грн. 70 коп. штрафу та 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено 18.10.2013 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2013 |
Оприлюднено | 24.10.2013 |
Номер документу | 34313747 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні