Справа № 014/687/12
Рішення
іменем України
"03" грудня 2012 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі:
Кагарлицький районний суд Київської області під головуванням судді Закаблука О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у м. Кагарлик Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до Горохівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, суд, -
В С Т А Н О В И В :
На адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Горохівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, в якій позивач просить суд винести рішення, яким визнати за ним, - ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, площею 2,84 га, яка розташована на території Горохівської сільської ради, цільового призначення «ведення товарного сільськогосподарського виробництва», державний акт на право приватної власності на землю Серії Р2 № 427183, виданий 24 березня 2003 р., кадастровий номер земельної ділянки 3222282400:03:308:0028.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з»явився, проте на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява позивача, в якій він просить слухати справу без його участі за наявних у справі документів, позов підтримує в повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача, - Горохівської сільської ради Кагарлицького району Київської області не з»явився, проте на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява, в якій відповідач, - Горохівська сільська рада Кагарлицького району Київської області просить слухати справу без участі її представника, з позовними вимогами погоджується в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за можливе на підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України розглянути справу за відсутності осіб, які беруть участь у справі без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів та позовні вимоги позивача задовольнити.
В судовому засіданні суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
18 жовтня 2011 року помер ОСОБА_2, про що в Книзі реєстрації смертей ОСОБА_3 реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві зроблено відповідний актовий запис № 878.
Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої увійшла:
- земельна ділянка, площею 2,84 га, яка розташована на території Горохівської сільської ради, цільового призначення «ведення товарного сільськогосподарського виробництва», державний акт на право приватної власності на землю Серії Р2 № 427183, виданий 24 березня 2003 р., кадастровий номер земельної ділянки 3222282400:03:308:0028.
За життя, померлий ОСОБА_2 склав заповіт, яким заповів своє майно своєму сину - ОСОБА_1 (далі - Позивач).
Копія заповіту міститься в матеріалах спадкової справи.
Після смерті ОСОБА_2 державним нотаріусом Восьмої Київської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 була заведена спадкова справа № 80/2012 р. до майна померлого 18 жовтня 2011 року батька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач, у свою чергу, у відповідності до ст. 1297 Цивільного кодексу України звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Однак, нотаріус відмовив Позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину обґрунтовуючи це наступним.
Відповідно до ст. 69 Закону України «Про нотаріат»та п. 5.5 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.02.2012 року за № 282/20595 (далі - Порядок) при видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом нотаріус перевіряє факт смерті спадкодавця, наявність заповіту, час і місце відкриття спадщини, склад спадкового майна, а також має обов'язково з'ясувати наявність спадкоємців, які мають право на обов'язкову частку, перелік яких визначено у статті 1241 Цивільного кодексу України.
На підтвердження цих обставин від спадкоємців обов'язково вимагаються відповідні документи.
П. 4.15 глави 10 Порядку передбачає, що видача свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку проводиться нотаріусом на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку, витягу з Державного земельного кадастру про відсутність обмежень на земельну ділянку, Витягу з поземельної книги, а також витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Про видачу свідоцтва про право на спадщину нотаріус проставляє відмітку у верхньому лівому куті державного акта на право власності на земельну ділянку відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 року № 439 «Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку».
На виконання вимог вищезазначеного пункту Порядку в процесі підготовки до видачі свідоцтва про право на спадщину 23 березня 2012 року за вих. №№ 503/02-146, 204/02-14 були зроблені запити до ОСОБА_5 Держкомзему у Кагарлицькому районі Київської області для витребування необхідних документів для видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку.
ОСОБА_5 Держкомзему у Кагарлицькому районі Київської області від 04.05.2012 року № 01-07-313 повідомляє, що надання витягу з Поземельної книги неможливе, так як на земельну ділянку, яка розташована на території Горохівської сільської ради Кагарлицького району Київської області Поземельна книга не відкривалась.
За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз'яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Оскільки Позивач за вищевказаних підстав не може реалізувати своє законне право на спадщину він вимушений звернутися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майном.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ст. 1297 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріальної контори за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації.
Згідно ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документів, який посвідчує його право власності.
Згідно ч. 2 ст. 158 Земельного кодексу України виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 79,125,126,152 Земельного кодексу України, ст. 15,16, 373,392,1233,1235 Цивільного кодексу України, ст. ст. 3,15,118-120 Цивільного процесуального кодексу України, п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Горохівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, площею 2,84 га, яка розташована на території Горохівської сільської ради, цільового призначення «ведення товарного сільськогосподарського виробництва», державний акт на право приватної власності на землю Серії Р2 № 427183, виданий 24 березня 2003 р., кадастровий номер земельної ділянки 3222282400:03:308:0028.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст.223 ЦПК України
Суддя:
ОСОБА_6
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2012 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 34319160 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Закаблук О. В.
Адмінправопорушення
Кагарлицький районний суд Київської області
Шевченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні