ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 серпня 2013 р. (11 год. 50 хв.) Справа №801/7555/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю., за участю секретаря судового засідання Устінової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея"
про стягнення заборгованості в розмірі 170,00 грн.,
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" про стягнення заборгованості в розмірі 170,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки фінансові санкції за рішенням позивача № 454 від 03.09.2002р.
Позивач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові, та просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, але конверт повернувся з відміткою пошти про закінчення терміну зберігання, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
11.05.2002р. на зборах засідання Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея", що оформлено протоколом № 3, було ухвалено рішення про утворення Сімферопольської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" та затверджено положення про Сімферопольську філію Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" (а.с. 11-13, 14).
Згідно довідки № 09/2-5-01/1509 ГУ статистики в АР Крим відомості про Сімферопольську філію Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" були внесені до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.5).
Сімферопольську філію Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" було взято на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим за № 15-04-3840 (а.с.8).
Згідно з ч. 1, ч. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Відповідно до ч. 4. Ст. 64 Господарського кодексу України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим прийнято рішення № 454 про застосування штрафних санкцій за ненадання розрахунку зобов'язань з сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в строки, встановлені законодавством відносно Сімферопольської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея", яким на останнього накладений штраф в розмірі 170,00 (а.с. 6).
Зазначене рішення було скероване на адресу Сімферопольської філія Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" рекомендованою кореспонденцією, проте, конверт повернувся з відміткою поштової служби. В зв'язку з чим, рішення № 454 від 03.09.2002р. було розмішено 24.09.2003р. на дошці оголошень відповідно до вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-ІІІ та Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.10.2001р. № 16-6, про що свідчить відповідний акт від 24.09.20003р. (а.с. 10).
На час звернення позивача з позовом набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010.
У відповідності з ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набуття чинності вказаного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЕСВ).
Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що вказана норма передбачає вчинення органами Пенсійного фонду стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та штрафних санкцій відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.
Суд зазначає, що згідно ч. 15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (в редакції до 01.01.2013р.) строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Аналогічна норма містіться у ч. 16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464-VI, згідно якої строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. України
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки наявність заборгованості відповідача підтверджується доказами залученими до матеріалів справи.
Задовольняючи позовні вимоги суд також враховує і той факт, що відповідач не надав суду заперечення на позов, доказів оскарження рішення позивача або доказів погашення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Центральному району м. Сімферополя АР Крим підлягають задоволенню, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Медея" в особі Сімферопольської філії (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Виноградна, б. 22 кв. 37, код за ЄДРПОУ 32673180) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим (95013, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Дм. Ульянова, б. 10, ЄДРПОУ 22300458) заборгованість зі сплати штрафних санкцій за рішенням Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим № 454 від 03.09.2002р. в розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кузнякова С.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2013 |
Оприлюднено | 29.10.2013 |
Номер документу | 34358688 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кузнякова С.Ю.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кузнякова С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні