Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2013 р. Справа № 805/14547/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Макіївської міської організації політичної партії «За Україну» про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в :
У жовтні 2013 року Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просила припинити юридичну особу - Макіївську міську організацію політичної партії «За Україну».
Позивач подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Судом встановлено, що предметом даного позову є припинення підприємницької діяльності юридичної особи, яка є політичною організацією, як платник податків перебуває на обліку у позивача, заборгованості перед бюджетом не має та з моменту реєстрації, тобто з 13 вересня 2010 року, не подавала податкову звітність, про що податковим органом складено акт про ненадання звітності суб'єктом підприємницької діяльності від 12 вересня 2013 року №301/05-92-15/37233166.
Відповідно до ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Статтями 2 й 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» встановлено, що політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Після реєстрації політична партія набуває статусу юридичної особи.
Відповідно до ст. 23 вказаного Закону політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.
Рішення про реорганізацію чи саморозпуск приймається з'їздом (конференцією) політичної партії відповідно до статуту політичної партії. Одночасно з прийняттям такого рішення з'їзд (конференція) політичної партії приймає рішення про використання майна та коштів політичної партії на статутні чи благодійні цілі.
Статтею 3 вказаного Закону визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Статтею 26 Закону України «Про об'єднання громадян», який підлягав застосуванню щодо періоду до 01 січня 2013 року, було встановлено, що об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
З 01 січня 2013 року Закон України «Про об'єднання громадян» втратив чинність у зв'язку з введенням в дію Закону України «Про громадські об'єднання», який містить аналогічні положення.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про громадські об'єднання» громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, створені ним юридичні особи (товариства, підприємства) зобов'язані вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованими в органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до закону.
Статтею 25 вказаного Закону встановлено, що припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється, зокрема, за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
Припинення діяльності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи має наслідком припинення цієї юридичної особи у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Частиною 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначено, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 вказаного Кодексу).
Політичні партії як неприбуткові установи та організації відповідно до Податкового кодексу України є платниками податку та зобов'язані подавати податкову звітність.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 31 січня 2011 року №56 затверджено Порядок складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.
Згідно з п.п. 1.3, 1.4, 1.6 вказаного Порядку податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій (далі - податковий звіт) складається за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 31 січня 2011 року №56, та подається неприбутковою установою, організацією, їх відокремленими підрозділами (далі - неприбуткові організації) за кожний звітний (податковий) період.
Податковий звіт складається у порядку, встановленому статтею 48 розділу II Податкового кодексу України (у виді податкової декларації).
Податковий звіт складається наростаючим підсумком з початку календарного року. Оригінал податкового звіту подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку неприбуткова організація.
Юридична особа, що є відповідачем у справі, не подавала протягом року органам державної податкової служби податкову звітність відповідно до закону, що згідно з наведеними нормами права є підставою для припинення юридичної особи.
Аналогічна правова позиція міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 28 січня 2013 року в справі № К-25202/10-С.
Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Макіївської міської організації політичної партії «За Україну» про припинення юридичної особи задовольнити.
Припинити юридичну особу - Макіївську міську організацію політичної партії «За Україну» (код ЄДРПОУ 37233166; дата проведення державної реєстрації - 13 вересня 2010 року 127 310 20000006610; юридична адреса: 86120, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Коккінакі, 68/38, кв. 29).
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Логойда Т. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2013 |
Оприлюднено | 29.10.2013 |
Номер документу | 34374889 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Логойда Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні