Ухвала
від 28.10.2013 по справі 743/1755/13-ц
РІПКИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №743/1755/13-ц

Провадження №2/743/332/13

У Х В А Л А

28 жовтня 2013 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» про стягнення нарахованої, але на виплаченої заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» про стягнення нарахованої, але на виплаченої заробітної плати в сумі 7900 грн. і середнього заробітку за час затримки розрахунку з 04.03.2013 р. по 21.10.2013 р. в сумі 7000 грн..

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження по справі, приходжу до наступного висновку.

П. 1 ч. 1 ст. 96 ЦПК України передбачає, що судовий наказ може бути видано, у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати.

Згідно п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» від 23.12.2011 року N 14, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати (пункт 1 частини першої статті 96 ЦПК), судовий наказ може бути видано не лише на суму заборгованості із заробітної плати, а й на суму компенсації за порушення строків її виплати, оскільки вона входить до структури заробітної плати (Закон України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», Закон України від 19 жовтня 2000 року № 2050-III «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати»). До заяви має бути додано докази перебування заявника у трудових відносинах із боржником, а підтвердженням суми, яка стягується, може бути будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо.

Ч. 3 ст. 118 ЦПК України передбачає, що позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 ЦПК України, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

В разі, якщо заява подана без дотримання порядку, визначеного ч. 3 ст. 118 ЦПК України заява повертається позивачу (п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК України).

Правовий аналіз вказаних норм, дає підстави прийти до висновку, що вимоги про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати розглядаються за загальним правилом в наказному провадженні, а їх розгляд в позовному провадженні можливий лише у разі постановлення суддею ухвали про відмову заявнику у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Між тим, доказів про наявність такої ухвали до позовної заяви не додано.

Таким чином, приходжу до переконання про наявність підстав, передбачених п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК України для повернення позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» в частині вимог про стягнення нарахованої, але на виплаченої заробітної плати, так як позивач передчасно звернувся з вказаними вимогами в позовному провадженні.

Щодо позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» в частині вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, то приходжу до наступного висновку.

Ч. 2 ст. 109 ЦПК України встановлено загальне правило про підсудність справ за позовами до юридичних осіб за їхнім місцезнаходженням.

З Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР: 38179194) - м.Чернігів, Деснянський район, пр-т.Миру, 49-а, офіс 1004).

Вказану узгоджується з місцезнаходженням відповідача, яке зазначене в позовній заяві.

Статтею 110 ЦПК України встановлені правила про підсудність справ за вибором позивача. Зокрема, ч. 1 даної норми передбачає, що позови, що виникають з трудових правовідносин можуть пред'являтись за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

З паспорту громадянина ОСОБА_1 вбачається, що він зареєстрований в АДРЕСА_1, а з позовної заяви вбачається, що він фактично проживає в АДРЕСА_2.

Отже відсутні підстави для пред'явлення позову до Ріпкинського районного суду Чернігівської області і за правилами, встановленими ч. 1 ст. 110 ЦПК України.

Таким чином, приходжу до переконання про наявність підстав, передбачених ст.. 115, п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України для повернення позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ» в частині вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, так як ці вимоги не підсудні Ріпкинському районному суду Чернігівської області.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 96, ст.ст. 109, 110, 115, ч. 3 ст. 118, п.п. 4, 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕДР ЛБН ТРЕЙД КОМПАНІ»:

- в частині вимог про стягнення нарахованої, але на виплаченої заробітної плати повернути позивачу, на підставі п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК України;

- в частині вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку повернути позивачу, на підставі ст.. 115, п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України.

Копію ухвали суду разом із позовною заявою та всіма додатками до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Ріпкинський районний суд Чернігівської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б.

СудРіпкинський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення28.10.2013
Оприлюднено07.11.2013
Номер документу34381275
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —743/1755/13-ц

Ухвала від 28.10.2013

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні