cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
21.10.2013 справа № 905/5716/13
Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Кундель В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача - Гордовенко М.В. - довіреність від 15.12.2012р. № 03-60,
від відповідача - Лук»янова Т.І. - голова ЖБК № 1 за протоколом про призначення,
за позовом - Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк в особі
Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного
господарства Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Горлівка
до відповідача - Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства
«Концерн Стирол» м. Горлівка
про стягнення 11296,93грн.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Комунальне підприємство „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача, Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства«Концерн Стирол» м. Горлівка, 11296,93грн. заборгованості, яка виникла через витік питної води в колодязі, який знаходиться на балансі відповідача, розташованого між будинком №96 по вул. Горлівської дивізії у м. Горлівка, та котельною №44.
В підтвердження позову надав підписаний сторонами договір № 816 від 01.01.2009 про надання послуг з питного водопостачання та водовідведення підписаний з протоколом розбіжностей, акт обстеження від 01.02.2013р., яким встановлений факт виток питної води в колодязі, акт від 13.02.2013р. яким встановлено, що витік на внутрішньобудинковій системі водопроводу не ліквідований, акт-рахунок №816 від 13.02.2013р. за період з 11.02.2013р. по 13.02.2013р. на суму 11296,93грн., акт від 21.02.2013р., яким встановлений факт ліквідування витоку.
Відповідач не погоджується з вимогами позову, вважаючи, що позивачем невірно нарахований розрахунок втрат за витік води з урахуванням наступного: 1) розрахунок витрат води за 2 дня не являється правильним, оскільки тиск води в трубопроводі нижче розрахункового; 2) водоканал не знав би про факт прориву водопроводу, якщо би не повідомлення самого відповідача; 3) прорив труби був незначним, так як не вплинув на тиск води в катерній; 4) даний колодязь використовується тільки котельною «Горлівськтепломережа»; 5) до цього факту порив виявився одразу після виконання в ньому робіт; 6) збитки, які заподіяні споживачам кооперативу у зв»язку з низьким тиском води в кранах і частої її відсутності та невідповідності якості, не відповідає відповідному ГОСТу 2874-82.
При дослідженні матеріалів справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарським судом,
ВСТАНОВЛЕНО:
Предметом позову є стягнення з відповідача заборгованості, яка виникла через витік питної води питної води в колодязі, який знаходиться на балансі відповідача, розташованого між будинком №96 по вул. Горлівської дивізії у м. Горлівка, та котельною №44.
Нормативно-правовим актом, який встановлює порядок користування питною водою із комунальних водопроводів та приймання стічних вод до комунальної каналізації є Правила користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06.2008р. №190 (далі по тексту „Правила"). Ці Правила визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України. Дотримання цих Правил є обов'язковими для всіх юридичних осіб, незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об'єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод. Відповідно до п. 2.1 Правил, відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України „Про питну воду та питне водопостачання", „Про житлово-комунальні послуги". А відповідно до статті 19 Закону України „Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору. Зазначеними Правилами передбачено, що виробник має право разом із споживачем здійснювати відповідно до умов договору вибіркову перевірку технічного стану внутрішньобудинкової системи водопостачання споживача, про що складається акт.
При дослідженні матеріалів справи, господарським судом встановлено, що сторонами 01.01.2009р. підписаний договір № 816 про надання послуг з питного водопостачання та водовідведення, згідно п. 1.1 якого виробник (позивач) подає по своїм водопровідним мережам питну воду до водопровідного вводу споживача (відповідач) в межах узгоджених розрахункових обсягів з урахуванням технічних можливостей виробника, а споживач оплачує послуги з централізованого водопостачання. Відповідно до п. 6.3.1 зазначеного договору, виробник має право на обстеження мереж водопостачання та водовідведення споживача, а також приладів та пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання, за результатами перевірки складати акти.
Перелік жилих будинків на водопостачання та водовідведення із зазначенням адрес, вказані в додатковій угоді № 1 до договору, яким змінений п. 2.2. договору №816, та узгоджений розрахунок обсягів води, яку використовує відповідач. Пунктом 11.1 договору встановлений строк його дії з досягнення згоди по всім суттєвим умовам договору по 31.12.2009р., та додатковою угодою строк його дії було пролонговано до 31.12.2013р.
За умовами статті 193 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону і укладеного договору.
Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. 6.3.1 укладеного сторонами договору, виробник має право на обстеження мереж водопостачання та водовідведення споживача, а також приладів та пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання.
Розділом X Правил передбачено, що в разі виявлення витоку води через зіпсування санітарно-технічних приладів та арматури, пошкодження внутрішньої (у тому числі внутрішньобудинкової) мережі водопостачання, нераціонального використання води, у випадку, коли засіб обліку на вводі відсутній або не працює з вини споживача, останній здійснює розрахунок за воду з виробником згідно з п. 3.3 цих Правил.
Розрахунок з виробником за нераціональне використання води внаслідок витоків здійснює споживач, у якого на балансі, в експлуатації, обслуговуванні перебуває внутрішньобудинкова система водопостачання.
Згідно п. 3.3 зазначених правил у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу.
З матеріалів справи вбачається, що 11.02.2013р. позивачем, в присутності представника відповідача (голови ЖБК №1) складений акт технічного стану системи водопостачання, яким встановлений факт витоку питної води на мережах Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства «Концерн Стирол» м. Горлівка, у колодязі, що знаходиться між будинком №96 та котельною №44, що є порушенням вимога п. 10.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України №190. Цим актом відповідача зобов'язано усунути прорив протягом 24 годин і зроблено застереження про те, що у разі невиконання припису в зазначений строк буде проведений розрахунок за нераціональне використання води відповідно до п.п. 33., 3.4, 10.1 Правил.
Пунктом 6.4.4 укладеного сторонами договору передбачено, що споживач зобов'язаний виконувати письмові приписи виробника у встановлені ним строки.
Господарським судом встановлено, що 13.02.2013р. була проведена перевірка виконання припису від 11.03.2013р., під час якої встановлено, що витік питної води не був усунений відповідачем, внаслідок чого позивачем на підставі п.п. 10.1, 3.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України відповідачу виставлений акт-рахунок № 816 від 13.02.2013р. за період з 11.02.2013р. по 13.02.2013р. на суму 11296,82грн.
В результаті проведеної перевірки був складений відповідний акт, від підпису якого представник споживача (відповідача ) відмовився, про що внесений відповідний запис до акту. Цей факт підтверджує відповідач у письмовому відзиву на позов. Представник відповідача зробив фотографічну зйомку, яка свідчать про виконання робіт 21.02.2013р. робітниками позивача по усуненню водотечі з колодязю, який знаходиться на балансі відповідача, що підтверджується балансовим розмежуванням мереж систем водовідведення і водопостачання відповідно до п.8.1 договору з визначенням точки передачі послуг.
Пунктом 8.3 договору сторони передбачили, що відповідач, який являється споживачем води забезпечує належне технічне обслуговування і ремонт водопровідних і каналізаційних мереж і споруд, які знаходяться на його балансі і передані на обслуговування.
Доведено факт витоку води, виконання робіт позивачем по усуненню течі і оплати цих робіт відповідачем позивачу, невиконання припису позивача щодо виконання робіт по ремонту водопроводу в зазначений строк, а за цим правомірно позивач нарахував за нераціональне використання води відповідно до пунктів
У відповідності до п. 10.1 Правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України передбачено, що в разі виявлення витоку води через зіпсування санітарно-технічних приладів та арматури, пошкодження внутрішньої ( у тому числі внутрішньобудинкової ) мережі водопостачання, нераціонального використання води, у випадку, коли засіб обліку на вводі відсутній або не працює з вини споживача, останній здійснює розрахунок за воду з виробником згідно з п. 3.3 цих Правил.
Супровідним листом від 21.02.2013р. № 015/995 відповідачу був направлений акт-рахунок № 816 від 13.02.2013р.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з частиною першою статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Розрахунок з виробником за нераціональне використання води внаслідок витоків здійснює споживач, у якого на балансі, в експлуатації, обслуговуванні перебуває внутрішньобудинкова система водопостачання.
Актом від 11.02.2013р. був встановлений факт витоку питної води на мережах Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства«Концерн Стирол» м. Горлівка, яким також було зобов'язано останнього усунути прорив протягом 24 годин.
Письмовий припис КП „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, відповідачем, в порушення умов договору, виконаний не був, про що складений акт від 13.02.2013р., у зв'язку з чим, споживачу був виставлений акт-рахунок №816 від 13.02.2013р. на суму 11296,93грн.
Враховуючи, що позивачем доведений факт витоку Враховуючи, що позивачем доведений факт витоку питної води у колодязі, який знаходиться на балансі відповідача, господарський суд задовольняє вимогу Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення з Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства«Концерн Стирол» м. Горлівка, 11296,93грн. в повному обсязі.
Заперечення відповідача не приймаються судом, так як не підтверджується ніякими фактами, тобто не надано документів, які би підтвердили відсутність факту прориву водопроводу в колодязі, який прийнятий відповідачем на його баланс.
Приймаючи до уваги, що з вини відповідача виник цей спір, на нього покладається судовий збір в розмірі 1720,50, сплаченому позивачем при зверненні з позовом до господарського суду.
На підставі Законів України „Про питну воду та питне водопостачання", „Про житлово-комунальні послуги", Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 р. N 190, статей 526,530,610,611,612 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України та, керуючись статтями 49,82,84,81-1,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
В и р і ш и в:
Задовольнити позов Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Горлівка до Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства«Концерн Стирол» м. Горлівка, 11296,93грн. заборгованості в повному обсязі.
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу №1 Відкритого акціонерного товариства«Концерн Стирол» м. Горлівка - 84610, вул. Горлівської дивізії, 98/8 ЄДРПОУ 25113917 на користь Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Донецьк-83001, вул. Артема, 85, ЄДРПОУ 00191678 в особі Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу" м. Горлівка-84601, пр. Леніна, 21, ЄДРПОУ 35397785 заборгованість в сумі 11296,93грн., 1720,50грн. судового збору.
Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений та підписаний 21.10.2013року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд в термін, передбачений ст.85 ГПК України.
Суддя С.Ю. Гринько
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2013 |
Оприлюднено | 30.10.2013 |
Номер документу | 34387829 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.Ю. Гринько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні