Постанова
від 23.10.2013 по справі 815/6844/13-а
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/6844/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2013 року м. Одеса

14год.40хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська Акація» про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Судом розглядається адміністративна справа за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області, в якій позивач просить суд стягнути з ТОВ «Одеська Акація» податкову заборгованість по збору за провадження торгівельної діяльності у розмірі 1716 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на несплату відповідачем заборгованості з податку на прибуток приватних підприємств, який виник у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань по податковій звітності, а саме: по декларації №111170 від 09.11.2011 року за 2-3 квартал 2011 року, та по збору за провадження торгівельної діяльності, роздрібна торгівля, який виник 15.03.2013 року у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань по торговому патенту №4817 від 14.02.2012 року.

23.10.2013р. до суду надійшла заява ДПІ у Київському районі м. Одеси Одеської області ДПС про розгляд справи за відсутності представника.

Відповідач про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується копією реєстру поштового відправлення наявного у матеріалах справи, крім того, у відповідності до приписів ст.38 КАС України та ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», відповідача було повідомлено шляхом направлення телефонограми за номером зазначеним у довідці серії АА №495631 з ЄДР - 7706030, однак вказаний номер не відповідає, про що складено довідку.

Відповідно до ч. 3. ст.33 КАС України судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телефонограмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки факсимільним повідомлення (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ТОВ «Одеська Акація» зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 01.06.2011 року за №15561020000039192 та знаходиться на обліку в ДПІ у Київському районі м. Одеси Одеської області ДПС за №7525 від 02.06.2011 року, як платник податків.

Відповідачем до ДПІ у Київському районі м.Одеси Одеської області ДПС була подана податкова декларація від 09.11.2011 року №111170 за 2-3 кв. 2011 року, відповідно до якою зобов'язання відповідача по податку на прибуток з приватних підприємств склала 1004 грн.

Крім того, відповідачем не сплачено збір за провадження торгівельної діяльності, роздрібна торгівля, який виник з 15.03.2013 року у зв'язку з несплатою зобов'язань по торговому патенту №4817 від 14.02.2012 року у сумі 3986, 23 грн..

Як вбачається з матеріалів справи, станом на дату звернення ДПІ до суду з позовом за відповідачем обліковується податковий борг зі збору за проведення торгівельної діяльності у сумі 1716грн.

Згідно з п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно п. 56.11 ст. 56. ПК України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Відповідно до п.59.3 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно приписів п. 59.4 ст. 59 ПКУ податкова вимога надсилається також платник податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановленому законом строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення.

24.11.2011 року ДПІ у Київському районі м. Одеси було сформовано податкову вимогу на суму 1004, 00 грн., яка була отримана відповідачем.

За змістом п.п.14.1.175 ПК України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ч.6 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська Акація» про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська Акація» (вул.. Фонтанська дорога, 16/8, кв.7 м. Одеса, 65049, ідентифікаційний код 37137284 ) податкову заборгованість по збору за провадження торгівельної діяльності у розмірі 1716 (одна тисяча сімсот шістнадцять) грн.. на рахунок 31415515700005, бюджетна класифікація 18040200, отримувач УДК у м. Одеса, код отримувача 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, призначення платежу: *;147;37137284

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська Акація» (вул.. Фонтанська дорога, 16/8, кв.7 м. Одеса, 65049, ідентифікаційний код 37137284 ) податкову заборгованість по збору за провадження торгівельної діяльності у розмірі 1716 (одна тисяча сімсот шістнадцять) грн.. на рахунок 31415515700005, бюджетна класифікація 18040200, отримувач УДК у м. Одеса, код отримувача 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, призначення платежу: *;147;37137284

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.10.2013
Оприлюднено29.10.2013
Номер документу34389725
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/6844/13-а

Ухвала від 30.09.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Аракелян М. М.

Постанова від 23.10.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Аракелян М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні