Ухвала
від 28.10.2013 по справі 903/454/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"28" жовтня 2013 р. справа №903/454/13 Суддя господарського суду Волинської області Войціховський В.А., при секретарі судового засідання Гримайло О.П.

за участю представників:

Прокопчук С.В. - представник ТзОВ "Маршал-Трейд-Ойл" (дов. від 01.02.2013р.)

розглянувши в судовому засіданні клопотання ліквідатора Череватого Любомира Богдановича

про затвердження ліквідаційного балансу та звіту про роботу ліквідатора

у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Континіум-Укр-Ресурс", м. Луцьк

до товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест", м. Луцьк

про банкрутство

ВСТАНОВИВ: ухвалою господарського суду від 20.05.2013р. за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Континіум-Укр-Ресурс" було порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест". Цією ж ухвалою було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів зазначеного товариства, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна ТзОВ "Тірол-Інвест" арбітражного керуючого Томашука Миколу Савелійовича, з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника зобов'язано кредитора здійснити офіційне оприлюднення про порушення справи про банкрутство ТзОВ "Тірол-Інвест" шляхом опублікування оголошення в офіційних друкованих органах, вжито заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

За наслідками розгляду справи в попередньому судовому засіданні ухвалою суду від 22.07.2013р. було затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест", згідно котрого вимоги кредиторів визнані в наступному розмірі:

- товариства з обмеженою відповідальністю "Континіум-Укр-Ресурс" на суму 418 735 грн.;

- товариства з обмеженою відповідальністю "Маршал-Трейд-Ойл" на суму 28 610 040,68 грн.;

Ухвалою суду від 05.08.2013р. було задоволено клопотання розпорядника майна Томашука М.С. та звільнено його від виконання повноважень розпорядника майна ТзОВ "Тірол-Інвест", розпорядником майна згаданого товариства призначено арбітражного керуючого Череватого Любомира Богдановича (м. Львів, вул. Городоцька, 277, ідентифікаційний номер 2452708512, Свідоцтво Міністерства юстиції України на право здійснення діяльності арбітражного керуючого від 28.02.2013р. №313).

Постановою від 12.08.2013р. процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" було припинено, зазначене товариство визнано банкрутом та відкрито його ліквідаційну процедуру, ліквідатором ТзОВ "Тірол-Інвест" призначено арбітражного керуючого Череватого Любомира Богдановича, зобов'язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу - газети "Голос України" або "Урядовий кур'єр" оголошення про визнання товариства "Тірол-Інвест" банкрутом і відкриття його ліквідаційної процедури, зобов'язано ліквідатора після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про діяльність та ліквідаційний баланс товариства-банкрута, подати їх до господарського суду для розгляду і затвердження, призначено справу до наступного судового розгляду на 28.10.2013р.

Відповідне оголошення було опубліковане 21.08.2013р. в газеті "Урядовий кур'єр" №151.

28 жовтня 2013 року ліквідатором ТзОВ "Тірол-Інвест" Череватим Л.Б. за результатами своєї роботи було представлено суду для відповідного затвердження звіт про роботу ліквідатора, ліквідаційний баланс товариства-банкрута, а також документи у висвітлення вжитих в процесі ліквідаційної процедури заходів.

В судове засідання ліквідатор ТзОВ "Тірол-Інвест" Череватий Л.Б. не з'явився, натомість у поясненні від 28.10.2013р. арбітражний керуючий просить суд представлений ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс затвердити, товариство з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" ліквідувати та припинити у зв'язку з цим провадження у справі. При цьому ліквідатор засвідчує, що підстави для висновків щодо фіктивного прихованого банкрутства товариства чи доведення суб'єкта господарської діяльності до банкрутства відсутні, для проведення аналізу були використані всі можливі відповіді на запити, здійснені під час ліквідаційної процедури, для повного погашення грошових вимог кредиторів у банкрута відсутні майнові активи, що свідчить про неможливість відновлення платоспроможності товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест".

Поруч з цим ліквідатором було надано суду відомості за результатами інвентаризації майна боржника, реєстр вимог кредиторів.

Присутній в судовому засіданні представник кредитора ТзОВ "Маршал-Трейд-Ойл" з приводу звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства-банкрута заперечень не подав.

За наслідками дослідження в судовому засіданні матеріалів справи і додатково долучених ліквідатором до неї документів, господарським судом було прийнято рішення стосовно можливості задоволення відповідного клопотання ліквідатора, затвердження наданого суду ліквідаційного звіту та балансу, ліквідацію товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" та припинення у зв'язку з цим провадження у справі.

При цьому господарським судом було взято до уваги наступні обставини:

У відповідності до виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААВ №645000 від 28.11.2012р., витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ №939153 від 18.05.2013р., довідки Головного управління статистики у Волинській області серії АА №690554 від 17.12.2012р., а також Статуту в новій редакції, затвердженого Загальними зборами учасників від 19.11.2012р. протокол №01-12 товариство з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" зареєстроване в якості суб'єкта господарської діяльності виконавчим комітетом Луцької міської ради 17.10.2006р. з ідентифікаційним кодом юридичної особи 34647110 за адресою: Волинська область м. Луцьк, вул. Кременецька, 38.

Згідно ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. №4212-VI (далі Закон про банкрутство) ліквідація - припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

У відповідності до ст. 41 Закону про банкрутство, ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута.

Відповідно до положень ст. 46 Закону про банкрутство, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

На виконання постанови господарського суду від 12.08.2013р. ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" Череватим Л.Б. у відповідності до ст. 41 Закону про банкрутство вчинялись дії на виконання заходів ліквідаційної процедури.

Судом взято до уваги, що ліквідатором 12.08.2013р. на адресу директора ТзОВ "Тірол-Інвест" було направлено лист із вимогою передачі всіх установчих, бухгалтерських, фінансових документів товариства, а також його печаток та штампів. На виконання вказаного листа було здійснено передачу печатки, штампів, установчих та інших документів, пов'язаних з фінансово-господарською діяльністю банкрута про що підписано відповідний акт прийому-передачі документів.

Ліквідатором проведено роботу, спрямовану на закриття наявних у банкрута рахунків. Зокрема, скеровано заяви про закриття поточних рахунків банкрута та ряд необхідних документів, передбачених Інструкцією про порядок відкриття, використання, закриття рахунків в національній та іноземній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №492 від 12.11.2003р.

Внаслідок виявлення всього об'єму документації банкрута, яка підлягатиме здачі в архів, прийнято рішення про необхідність виконання робіт по впорядкуванню документів ТзОВ "Тірол-Інвест". При цьому для виконання вказаних робіт залучено Трудовий архів м. Луцька, оскільки при впорядкуванні документів необхідно визначити науково-історичну та практичну цінність документів з метою відбору справ, які не підлягають подальшому зберіганню, та справ довготривалого зберігання; провести науково-технічне опрацювання документів постійного зберігання у відповідності з вимогами Правил роботи архівних підрозділів, затверджених наказом Державного комітету архівів України, розробити номенклатуру справ, оформити документи відповідно до архівних правил таким чином, щоб після ліквідації необхідні документи, які підлягають довгостроковому зберіганню були доступними для отримання інформації.

На виконання Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та наказу Міністерства юстиції України №130/5 від 18.01.2013 року було скеровано відповідну звітність у справі про банкрутство ТзОВ "Тірол-Інвест" до Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області.

З метою з 'ясування інформації про майнові активи товариства "Тірол-Інвест" ліквідатором Череватим Л.Б. було надіслано запити до реєстраційної служби управління юстиції Волинської області, головного управління Держземагенства у Волинській області, центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, підпорядкованого УДАІ УМВС України у Волинській області, Державної інспекції сільського господарства у Волинській області, територіального управління Держгірпромнагляду у Волинській області, ДВС Головного управління юстиції Волинської області щодо необхідності закінчення порушених виконавчих проваджень та зняття арештів, накладених в ході виконання судових рішень, а також направлення виконавчих документів на адресу ліквідатора.

На подані запити ліквідатором було отримано наступні відповіді:

Реєстраційною службою управління юстиції Волинської області, повідомлено, що за ТзОВ "Тірол-Інвест" право власності на об'єкти нерухомості не зареєстровано.

Державною інспекцією сільського господарства у Волинській області надано інформацію про те, що за ТзОВ "Тірол-Інвест" сільськогосподарська техніка не зареєстрована.

УМВС України у Волинській області, відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування повідомлено, що згідно облікових даних Луцького ВРЕР УДАІ УМВС України за банкрутом транспортних засобів не зареєстровано.

Головним управлінням держземагенства у Волинській області повідомлено, що у державному реєстрі земель за ТзОВ "Тірол-Інвест" земельні ділянки не зареєстровані.

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Волинській області повідомлено, що в територіальному управлінні за ТзОВ "Тірол-Інвест" машин, механізмів, устаткування, технологічних транспортних засобів не зареєстровано.

Внаслідок проведення інвентаризації майнових активів ТзОВ "Тірол-Інвест" ліквідатором не було виявлено основних засобів банкрута, які б становили ліквідаційну масу товариства, відтак складено нульовий ліквідаційний баланс ТзОВ "Тірол-Інвест".

10 вересня 2013 року ліквідатором було проінформовано комітет кредиторів ТзОВ "Тірол-Інвест" про фінансово-економічний стан банкрута. Виявлені ліквідатором в ліквідаційній процедурі оборотні активи банкрута (дебіторська заборгованість) комітетом кредиторів товариства була віднесена до безнадійної заборгованості, як така, що підлягає списанню (протокол зборів комітету кредиторів №2 від 10.09.2013р.)

01 жовтня 2013 року було проведено збори комітету кредиторів ТзОВ "Тірол-Інвест", заслухано звіт ліквідатора про проведену в ліквідаційній процедурі товариства роботу, розглянуто ліквідаційний баланс банкрута.

За результатами проведених зборів комітетом кредиторів ТзОВ "Тірол-Інвест" було прийнято рішення про те, що ліквідаційний звіт ліквідатора слід визнати задовільним, зобов'язати ліквідатора звернутися до господарського суду із подачею ліквідаційного балансу ТзОВ "Тірол-Інвест" для його затвердження (протокол зборів комітету кредиторів №3 від 01.10.2013р.)

Судом встановлено, що в процедурі банкрутства ТзОВ "Тірол-Інвест" через відсутність коштів (майна для реалізації) розрахунки з кредиторами не проводились.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс

Відповідно до ч. 2 ст. 46 названого Закону, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора.

Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.

Якщо за результатами ліквідаційного звіту після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію особи - банкрута, органам державної статистики, органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Згідно ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

В процесі розгляду заяви ліквідатора, звітів про його роботу та обґрунтовуючих їх документів судом було встановлено, що за наслідками здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором було вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.

Судом також встановлені відсутність у товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" дебіторських заборгованостей, наявного у третіх осіб майна, котре б належало банкруту.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора затвердити.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

У випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої статті 83 Закону про банкрутство, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги, що за результатами ліквідаційної процедури у товариства-банкрута не було виявлено достатнього майна, а також грошових коштів, за рахунок яких було б можливе погашення кредиторських вимог, суд прийшов до висновку, що вимоги кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" слід вважати погашеними, зазначеного суб'єкта господарської діяльності-банкрута необхідно ліквідувати, а провадження у справі припинити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 37, 41, 41-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 80, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Представлений суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" (Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34647110) затвердити.

2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" (Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34647110) ліквідувати.

3. Зобов'язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та спрямовані на припинення державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" (Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34647110).

4. Провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест" (Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34647110) припинити.

5. Встановити, що вимоги конкурсних кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест", які не були заявлені в установлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами є такими, що не підлягають виконанню.

6. Примірник ухвали суду надіслати:

- товариству з обмеженою відповідальністю "Тірол-Інвест";

- товариству з обмеженою відповідальністю "Континіум-Укр-Ресурс ";

- товариству з обмеженою відповідальністю "Маршал-Трейд-Ойл";

- ліквідатору Череватому Л.Б.;

- відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції;

- Луцькій ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області;

- сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області;

- державному реєстратору відділу державної реєстрації суб'єктів господарювання Луцької міської ради;

- Головному управлінню статистики у Волинській області.

Суддя В.А. Войціховський

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення28.10.2013
Оприлюднено29.10.2013
Номер документу34399984
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/454/13

Ухвала від 28.10.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Постанова від 12.08.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 05.08.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 22.07.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 01.07.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 20.05.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 07.05.2013

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні