Б-13/118
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2009 р. № Б-13/118
Судова колегія Вищого господарського суду України у складі :
Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),
Заріцької А.О.
Коваленка В.М.
розглянувши касаційну скаргу
ТОВ "Універсам", м. Коломия Івано-Франківської області
на ухвалувід 30.12.2008 р. господарського суду Івано-Франківської області
у справі№ Б-13/118 господарського суду Івано-Франківської області
за заявою Прокурора м. Коломия в інтересах держави – ДПА України в особі Коломийської ОДПІ в Івано-Франківській області
доТОВ "Універсам", м. Коломия Івано-Франківської області
пробанкрутство
арбітражний керуючий Савчук О.Є.
в судовому засіданні взяли участь представники:
боржника Кудрявець О.Ю., довір.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 10.10.2008 р. за заявою Прокурора м. Коломия в інтересах держави –ДПА України в особі Коломийської ОДПІ в Івано-Франківській області порушено провадження у справі № Б-13/118 про банкрутство ТОВ "Універсам" в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон про банкрутство).
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2008 р. визнано ТОВ "Універсам" банкрутом відповідно до ст. 52 Закону про банкрутство та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Савчука О.Є. та зобов'язано ліквідатора вчинити певні дії, зокрема повідомити про визнання боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів банкрута.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 30.12.2008 р. (суддя Шкіндер П.А..) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідовано банкрута –ТОВ "Універсам" як юридичну особу у зв'язку з банкрутством та припинено провадження у справі.
Не погоджуючись з винесеною ухвалою, ТОВ "Універсам" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 30.12.2008 р. та прийняти нове рішення, яким провадження у справі припинити.
На думку заявника касаційної скарги, судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, зокрема ст. ст. 1, 5, 23, 25, 26, 30, 32, 52 Закону про банкрутство, ст. 190 Цивільного кодексу України, ст. ст. 17, 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та ст. ст. 34, 43 Господарського процесуального кодексу України.
В обґрунтування вимог касаційної скарги її заявник посилається на те, що ліквідатором банкрута всупереч вимог ст. 25 Закону про банкрутство не було досліджено фінансово-господарську діяльність боржника, тобто не проаналізовано фінансове становище боржника.
Заслухавши пояснення учасника судового засідання, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
На відміну від загальної процедури банкрутства правомірність порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою в порядку ст. 52 Закону про банкрутство (процедура банкрутства відсутнього боржника) перевіряється господарським судом у засіданні суду, в якому виноситься постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яка підлягає оскарженню.
Як вбачається з матеріалів справи, іншою постановою Вищого господарського суду України від 01.04.2009 р. у даній справі скасовано постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
При цьому, судом касаційної інстанції було встановлено, що визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснено судом першої інстанції за відсутності достатніх правових підстав.
Отже, внаслідок неправомірного відкриття ліквідаційної процедури не можна вважати законними заходи з проведення цієї процедури та її результати.
Відтак, затвердження судом першої інстанції складених за результатами ліквідаційної процедури звіту ліквідатора банкрута та ліквідаційного балансу в даному випадку є неправомірним.
За таких обставин справи оскаржувана ухвала суду першої інстанції про затвердження звіту ліквідатора банкрута і ліквідаційного балансу та припинення провадження у справі підлягає скасуванню у зв'язку з безпідставним визнанням боржника банкрутом відповідно до ст. 52 Закону про банкрутство.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 32, 40, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 1115, 1117, 1119 –11111 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу ТОВ "Універсам" задовольнити.
2. Ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 30.12.2008 р. у справі № Б-13/118 скасувати.
Головуючий Б.М. Поляков
Судді А.О. Заріцька
В.М. Коваленко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2009 |
Оприлюднено | 29.04.2009 |
Номер документу | 3440934 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляков Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні