Постанова
від 29.10.2013 по справі 823/3121/13-а
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2013 року справа № 823/3121/13-а

м. Черкаси

16 год. 15 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Паламар П.Г.,

при секретарі - Овсієнко О.І.,

за участю представника позивача Лисенко Н.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області (далі - позивач) до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Деньгівське» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті капіталізованих платежів, -

В С Т А Н О В И В:

30 жовтня 2013 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області (далі - позивач) звернулося до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Деньгівське» (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути заборгованість по сплаті капіталізованих платежів в сумі 2009826 грн. 25 коп.

В обґрунтування вимог позивач зазначає, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №765. Відповідачем передано до Фонду особові справи по дев'яти потерпілим від нещасного випадку на виробництві для продовження страхових виплат. Відповідач отримав від позивача заяву про визнання грошових вимог на суму боргу, але жодної відповіді не надав.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі з мотивів зазначених у позові.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, представника в суд не направив, про причину неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про день, час і місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд приходить до наступного.

Відповідач, як юридична особа зареєстроване Золотоніською районною державною адміністрацією 15.01.1992 року, ідентифікаційний код 03792987 та зареєстрований у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Золотоноша, Черкаської області як платник страхових внесків.

31.07.2013 року до Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб внесений запис про припинення юридичної особи - сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Деньгівське» на підставі рішення засновників.

Позивачем надано до суду розрахунок потреби в капіталізації коштів по СТОВ «Деньгівське» для розрахунку з потерпілими на виробництві станом на 08.08.2013 року, що відповідно до зобов'язань підприємства перед гр. гр. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, сума загальної потреби в капіталізованих платежах складає - 2009826,25 грн.

22.04.2013 року позивачем на адресу відповідача направлено заяву про грошові вимоги до боржника по капіталізованим платежам з проханням визнати грошові вимоги на суму 2009826,25 грн. та перерахувати їх на р/р позивача.

Заява отримана представником відповідача Воропаєм А.Ю. особисто 22.08.2013 року, але докази виконання вимог позивача суду не надані.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року № 1105-XIV, фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 року затверджено «Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю» (далі - Порядок), згідно якого страхувальник зобов'язаний проводити капіталізацію страхових виплат для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян.

Частиною 2 ст. 1205 Цивільного кодексу України визначено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.

На сьогоднішній день відсутній механізм капіталізації платежів для задоволення вимог, виниклих із зобов'язань підприємства, яке ліквідується на підставі рішення засновників та дані відносини подібні між собою у своїх рисах та ознаках, тобто вирішуються однаково і необхідно застосовувати закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком.

Відповідно до п. п. 2 п. 1 Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Пунктом 2 Порядку визначено порядок розрахунку щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації.

Відповідно до вимог п. 3 Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Пунктом 5-1 Порядку визначено, що у вимогах відповідного Фонду до боржника, щодо якого порушено справу про банкрутство, зазначається сума, визначена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації. При цьому, суми платежів, капіталізованих відповідно до зазначених вимог у процесі ліквідації підприємства-банкрута, перераховуються ліквідатором робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому підприємство перебуває на обліку.

Іншого нормативно-правового акту, який визначає порядок капіталізації платежів, Кабінетом Міністрів України прийнято не було.

У відповідності до вимог ст. 161 КАС України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 237 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 244-2 КАС України визначено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Постановою Верховного суду України від 26.06.2012 року по справі 21-156а12 визначено, що вимоги Порядку поширюються на правовідносини щодо стягнення заборгованості по капіталізації платежів з підприємств, які ліквідуються поза процедурою банкрутства.

За таких обставин, до спірних правовідносин слід застосовувати «Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 року.

Сума платежів, яка підлягає капіталізації підтверджується наданими позивачем розрахунком потреби в капіталізації коштів та іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті капіталізованих платежів в сумі 2009826 грн. 25 коп. правомірними.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Деньгівське» (19770, с. Деньги, Золотоніський район, Черкаської області, код ЄДРПОУ - 03792987) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області (18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, 4, код ЄДРПОУ 25874421) суму капіталізованих платежів у розмірі 2009826 (два мільйони дев'ять тисяч вісімсот двадцять шість) грн. 25 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст постанови виготовлено 30 жовтня 2013 року

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.10.2013
Оприлюднено30.10.2013
Номер документу34437911
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/3121/13-а

Ухвала від 21.10.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

П.Г. Паламар

Постанова від 29.10.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

П.Г. Паламар

Ухвала від 15.10.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

П.Г. Паламар

Ухвала від 01.10.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

П.Г. Паламар

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні