8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 жовтня 2013 року Справа № 812/8220/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Матвєєвої В.В.,
при секретарі: Захаровій Ю.О.,
за участю:
представника позивача: Каменєва О.О. (довір. №16064/10 від 19.06.2013,
дійсна до 19.06.2014),
представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» про стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 1453405,50 грн., -
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» про стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 1453405,50 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що станом на 20.09.2013 відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 1453405,50 грн., яка утворилася внаслідок несплати узгодженого податкового зобов'язання. Алчевською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Луганській області з метою погашення податкового боргу платника податків вживалися заходи з погашення боргу, а саме на адресу відповідача була направлена податкова вимога №62 від 24.02.2012, що не була виконана.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» кошти з рахунків у банках за податковим боргом в розмірі 1453405,50 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи повідомлявся, проте 24.10.2013 на адресу суду повернувся конверт з відміткою про закінчення терміну зберігання (а. с. 21).
Відповідно до п. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
За таких обставин, суд вважає за можливе провести судове засідання за відсутності представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з огляду на таке.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 18.08.2004 за №13821070001000386 (а. с. 7), перебуває на податковому обліку в Ленінській ОДПІ з 02.09.2003 за №952-01 (а. с. 9).
Відповідно до свідоцтва №100096358 відповідач зареєстрований платником податку на додану вартість 07.02.2008 (а. с. 9 зв.).
Станом на 20.09.2013 відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 1453405,50 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0001562310 від 21.11.2012 (а. с. 11), згідно якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ в розмірі 968937,00 грн. та застосовано штрафні санкції в розмірі 484465,50 грн., розрахунком суми податкового боргу (а. с. 11 зв.) та обліковою карткою платника податків (а. с. 13).
З метою погашення податкового боргу податковим органом приймались заходи з погашення податкового боргу, а саме: на адресу відповідача була направлена податкова вимога №62 від 24.02.2012 (а. с. 10), що не була отримана, оскільки на адресу позивача повернувся конверт із зазначення про закінчення терміну зберігання (а. с. 10 зв.).
Зазначені вище заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності із ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно із п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, ТОВ «Луганськтеплосервіс» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з податку на ПДВ в розмірі 1453405,50 грн.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, проводиться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
У судовому засіданні судом встановлено, що до теперішнього часу ані податкове повідомлення-рішення №0001562310 від 21.11.2012, ані податкова вимога №62 від 24.02.2012 у встановленому законом порядку не оскаржені, є чинними, доказів про їх відкликання суду не надано, суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
З вище викладеного вбачається, що до теперішнього часу податковий борг в загальному розмірі 1453405,50 грн. ТОВ «Луганськтеплосервіс» не сплачений.
За таких обставин та у зв'язку з відсутністю заперечень з боку відповідача проти позовних вимог суд вважає, що позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» про стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 1453405,50 грн. є доведеним та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись Податковим Кодексом України, ст. ст. 17-20, 69-72, 86, 158-164, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» про стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 1453405,50 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськтеплосервіс» (юридична адреса: 94201, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Інтернаціональна, 32, і.к. 32648259) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, податкову заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 1453405,50 грн. (один мільйон чотириста п'ятдесят три тисячі чотириста п'ять гривень п'ятдесят копійок), перерахувавши стягнені кошти на р/р31118029700027, код платежу 14010100, одержувач - Відділення держказначейства у м. Алчевськ (код 37907097) в установі банку ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 28 жовтня 2013 року.
Суддя В.В. Матвєєва
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2013 |
Оприлюднено | 31.10.2013 |
Номер документу | 34447181 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
В.В. Матвєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні