Постанова
від 31.10.2013 по справі 826/17149/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 жовтня 2013 року № 826/17149/13-а

О 16 годині 42 хвилини в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого Бояринцевої М.А. при секретарі судового засідання Калайді К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за поданням Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Смілянська, 6)

до Дочірнього підприємства "Електроконтакт-Київ" (юридична адреса: 03067, м. Київ, вул. Гарматна, 6)

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві звернулася до суду з поданням про стягнення з розрахункових рахунків Дочірнього підприємства "Електроконтакт-Київ" коштів за податковим боргом з податку на прибуток у розмірі 69 372,43 грн.

Ухвалою суду від 30 жовтня 2013 року про відкриття провадження в адміністративній справі ухвалено викликати представників сторін в судове засідання відповідно до статей 33-34 Кодексу адміністративного судочинства України телефонограмою.

Представник відповідача в судове засідання 31 жовтня 2013 року не з'явився, заперечень на подання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві суду не надав.

Відповідно до частини першої статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є таким, що належним чином повідомлений.

Згідно частини восьмої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, митного органу, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

В обґрунтування заявлених вимог заявник посилається на Податковий кодекс України, Наказ Міністерства фінансів України від 02.04.2012 № 426 "Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби" та зазначає, що Дочірнє підприємство "Електроконтакт-Київ" має заборгованість по сплаті податку на прибуток в розмірі 69 372,43 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд приходить до наступних висновків.

Дочірнє підприємство "Електроконтакт-Київ" (ідентифікаційний код 32485480) є юридичною особою та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

Згідно податкової вимоги № 291-15 від 28 серпня 2013, Дочірнє підприємство "Електроконтакт-Київ" має податковий борг за узгодженим грошовим зобов'язанням у розмірі 69 372,43 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, податкова вимога направлена податковим органом на адресу Дочірнього підприємства "Електроконтакт-Київ" 29 серпня 2013 року, що підтверджується копією фіскального чеку УДППЗ "Укрпошта".

Зазначена заборгованість виникла наступним чином.

Згідно уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємства № 9017205175 від 30 травня 2013 року, Дочірнім підприємством "Електроконтакт-Київ" самостійно збільшено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємства за ІІ-IV квартали 2011 рік у розмірі 89 762 грн. та самостійно донараховано пеню в розмірі 10 314 грн.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).

Проте, Дочірнім підприємством "Електроконтакт-Київ" не сплачено в повному обсязі узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємства.

Враховуючи, що за відповідачем обліковувалася переплата в розмірі 26 104,70 грн. та часткову сплату відповідачем податку на прибуток підприємства в розмірі 4 600 грн., заборгованість відповідача по сплаті податку на прибуток підприємства складає 69 371,30 грн.

Крім того, за відповідачем обліковується пеня в розмірі 1,13 грн., нарахована за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємства за 31 травня 2013 року.

Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Проте, відповідачем самостійно визначену суму податку на прибуток підприємства разом з самостійно нарахованою пенею та донараховану податковим органом пеню не сплачено.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).

Позивачем, з метою стягнення податкового боргу 29 серпня 2013 року направлено відповідачу податкову вимогу від 28 серпня 2013 року № 291-15.

29 серпня 2013 року першим заступником начальника Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві прийнято рішення № 6626/10/26-58-15-06-05 про опис майна Дочірнього підприємства "Електроконтакт-Київ" у податкову заставу.

Відповідно до статті 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Відповідно до пункту 89.2 статті 89 Податкового кодексу України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 29 жовтня 2013 року відповідач має заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємства в розмірі 69 372,43 грн.

Відповідно до підпункту 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 69 372,43 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог подання та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Подання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві задовольнити повністю.

2.Стягнути з розрахункових рахунків Дочірнього підприємства "Електроконтакт-Київ" (юридична адреса: 03067, м. Київ, вул. Гарматна, 6, ідентифікаційний код 32485480, р/р 26044000629501 у філії "ЦРУ" АТ "Б" Фінанси та Кредит", м. Київ, МФО 300937, українська гривня, р/р 26001220482540 у філії "ЦРУ" АТ "Б" Фінанси та Кредит", м. Київ, МФО 300937, долар США, р/р 26001210482980 у філії "ЦРУ" АТ "Б" Фінанси та Кредит", м. Київ, МФО 300937, українська гривня, р/р 26064210482980 у філії "ЦРУ" АТ "Б" Фінанси та Кредит", м. Київ, МФО 300937, українська гривня, р/р 26004230482978 у філії "ЦРУ" АТ "Б" Фінанси та Кредит", м. Київ, МФО 300937, євро) суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 69 372 (шістдесят дев'ять тисяч триста сімдесят дві) грн. 43 коп. на бюджетний рахунок № 31119105700010 (одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код одержувача 38050812, банк одержувача ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21081000).

Відповідно до частини сьомої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А. Бояринцева

Дата ухвалення рішення31.10.2013
Оприлюднено01.11.2013
Номер документу34459330
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/17149/13-а

Постанова від 31.10.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 30.10.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні