cpg1251 8.3.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 жовтня 2013 року Справа № 812/8770/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного підприємства «Інтермет» про припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2013 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить припинити юридичну особу - Приватного підприємства «Інтермет», у зв'язку з тим, що відповідач не надає до ДПІ документи фінансової звітності більше року.
Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, не прибув до суду, надав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, не скористався правом надати заперечення на позовну заяву та взяти участь у судовому засіданні, не надав до суду будь-яких клопотань.
Ухвала про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду разом з пам`яткою про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Інтернаціональна, 11.
25 жовтня 2013 на адресу суду повернувся конверт із зазначенням «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
З огляду на вищезазначене, судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, відповідно до приписів ст.128 КАС України, суд здійснює розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Інтермет» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради 02.04.2004 року (а.с.6-8).
Приватне підприємство «Інтермет» з 22.04.2004 року за № 1526 зареєстроване в Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків, зборів, обов'язкових платежів, код за ЄДРПОУ 32804016 (а.с.5).
Відповідно до висновку Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області відповідач податкову звітність надавав з моменту реєстрації по 14.05.2009 року, а саме декларацію з податку на додану вартість за квітень 2008 року. Станом на 28.05.2013 року податкову звітність про свою фінансово - господарську діяльність відповідач не надає (а.с.9).
Згідно довідки від 20.03.2012 року про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків ПП «Інтермет» за адресою : вул. Інтернаціональна, 11, м. Рубіжне, Луганська область, 93000 - не знаходиться (а.с.11).
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 02.07.2012 року державним реєстратором внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою (а.с.6-8).
28 серпня 2012 року позивачем складено акт № 55/1501 перевірки місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності Приватне підприємство «Інтермет» (а.с.10).
Згідно з п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Згідно зі ст.16 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, платник податків зобов'язаний:
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16);
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16);
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
У відповідності із п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Згідно із ст. 33, ч.2 ст.38 Закону України від 15.05.2003 №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
У відповідності із частиною 2 статті 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (що діяв до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI ) підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Оскільки відповідач більше року не надає до Рубіжанської державної податкової інспекції податкові декларації, документи фінансової звітності, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис щодо відповідача за його місцезнаходженням, це є підставами для припинення юридичної особи
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. 33, ст. 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», ст.ст. 17, 18, 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного підприємства «Інтермет» про припинення юридичної особи, - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Приватного підприємства «Інтермет» (код ЄДРПОУ 32804016, юридична адреса : 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Інтернаціональна, 11).
Копію даної постанови направити державному реєстратору реєстраційної служби Рубіжанського міського управління юстиції Луганської області (93011, Луганська область, м. Рубіжне, вул. 30 років Перемоги, 5) після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Т.І. Ковальова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2013 |
Оприлюднено | 05.11.2013 |
Номер документу | 34471415 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Ковальова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні