cpg1251
Справа № 473/3970/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2013 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді - Лузан Л.В., при секретарі судового засідання - Кожухар О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вознесенськ Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на частку земельної ділянки в порядку спадкування , -
ВСТАНОВИВ:
05.09.2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності в порядку спадкування на ? частку земельної ділянки.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема, у вигляді ? частки земельної ділянки, загальною площею 5,39 га ( складається з двох окремих ділянок: ділянки 1, площею 5,17 га, кадастровий номер 4822085000:04:000:0062; ділянки 2, площею 0,22 га, кадастровий номер 4822085000:09:000:0285), яка розташована в межах Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Позивач як спадкоємець за законом, у передбаченому законом порядку звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус відмовив останньому в оформленні спадкових прав щодо ? частки спірної земельної ділянки з тих підстав, що спадкодавець за життя належним чином не оформив право власності на землю (не зареєструвала своє право власності в Державному земельному агентстві).
Враховуючи відмову нотаріуса від оформлення спадкових прав спадкоємця на майно та неможливість вирішення питання щодо оформлення права власності на спірне майно за спадкодавцем в адміністративному порядку, позивач просив про судовий захист свого права на спадщину.
В судове засідання представник позивача не з'явилася. Згідно заяви, що надійшла на адресу суду, просила розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечував проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Так, згідно положень Цивільного кодексу України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (ч. 1 ст. 1220 ЦК України).
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).
Спадкування здійснюється за заповітом, а в разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини - за законом.
Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Трикрати Вознесенського району Миколаївської області померла ОСОБА_2.
Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить ? частка земельної ділянки, загальною площею 5,39 га (складається з двох окремих ділянок: ділянки 1 площею 5,17 га, кадастровий номер 4822085000:04:000:0062, ділянки 2 площею 0,22 га, кадастровий номер 4822085000:09:000:0285), яка знаходиться в межах території Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Заповіт на випадок смерті ОСОБА_2 не складала. Спадкоємцем за законом після її смерті є ОСОБА_1
Відповідно до ст.ст. 1268-1270 ЦК України для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець прийняв її в шестимісячний строк в порядку, передбаченому законом, в тому числі шляхом подання відповідної заяви до нотаріальної контори.
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Матеріали справи вказують на те, що позивач, як спадкоємець за законом, належним чином прийняв спадщину.
Інших спадкоємців, які прийняли спадщину або мають право на її обов'язкову частку, судом не виявлено.
Проте, при зверненні до нотаріальної контори з питанням отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на ? частку вищевказаної земельної ділянки, позивач отримав відмову через те, що спадкодавець за життя не здійснила в передбаченому законом порядку реєстрацію права власності на спадкове майно.
Разом з тим, факт належності спадкодавцю ? частки вищевказаної земельної ділянки підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами, зокрема, копією свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 26.04.2012 року державним нотаріусом Другої Вознесенської державної нотаріальної контори Миколаївської області, а тому остання вважається такою, що ввійшла до складу спадщини.
Таким чином, враховуючи вказані обставини та те, що позивач не має іншої можливості захистити своє право на спадщину, зокрема через органи нотаріату, а тому суд вважає, що відповідно до ст. 16 ЦК України, ст. 152 ЗК України його цивільне право підлягає захисту шляхом визнання за ним права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212 - 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на частку земельної ділянки в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Трикрати Вознесенського району Миколаївської області, на ? частку земельної ділянки, загальною площею 5,39 га, що розташована в межах території Трикратівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка складається з ділянки 1 площею 5,17 га, кадастровий номер 4822085000:04:000:0062, ділянки 2 площею 0,22 га, кадастровий номер 4822085000:09:000:0285.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які приймали участь у справі, але не були присутні під час проголошення рішення, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Л.В.Лузан
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2013 |
Оприлюднено | 07.11.2013 |
Номер документу | 34479751 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Лузан Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні