Ухвала
від 29.10.2013 по справі 161/18137/13-к
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/18137/13-к

Провадження № 1-кс/161/4047/13

У Х В А Л А

м. Луцьк 29 жовтня 2013 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковтуненко В.В.,

при секретарі Соколовій К.Ю.,

за участю слідчого Лисеюка С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду м. Луцька клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, погодженим із начальником відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ПП «Авто-Хелп».

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що у 2011 році Ягодинською митницею на підставі документів, що містили неправдиві відомості про стан транспортних засобів, здійснено митне оформлення трьох автомобілів марки "LAND ROVER", моделі "RANGE ROVER", 2010 pоку випуску, номери кузовів SALLMAMJ4BA336509, SALLMAMJ4BA335653, SALLMAMJ4BA336589, як нових, які ввозились приватним підприємством «Авто-Хелп» (код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 31102099, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 4), що призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів у значних розмірах.

20 серпня 2013 року відомості про даний факт внесені в ЄРДР за №42013020150000051 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.

Під час досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження, встановлено, що відповідно до наданих до митного оформлення товаросупровідних документів продавцем даних автомобілів виступала компанія "Northwest Trans LTD" 42100Е. Ermina av., c. Spokan, State Washington 99217, USA), a відправником - підприємство "SUKCES SP. Z О. О.", (Polska, Chelm, ul. Chemichna, 5C 22 - 100), покупцем та отримувачем було приватне підприємство "Авто-Хелп".

06.12.2011 в адресу митниці надійшла відповідь від TOB "Бритиш моторс Україна", в якому зазначено, що згідно електронної бази даних виробника автомобілів (DDW) вищевказані автомобілі були продані в період 12.11.2010 по 30.11.2010 за кордоном компаніями "Auto Wolf Gmbh", "Gerstmann Gmbh" та "Autopark Ludenscheid Land Rover Vertrags".

Таким чином досудовим слідством встановлено, що реєстраційні та товаросупровідні документи, які були подані до митного оформлення в пункті пропуску "Ягодин" Ягодинської митниці на вищевказані транспортні засоби, офіційно не видавались відповідними органами у вищевказаних країнах та не відповідають дійсності, а в Україну приватним підприємством «Авто-Хелп» в дійсності були ввезені такі транспортні засоби бувші у використанні, як нові, з метою ухилення від сплати митних платежів, що призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів у значних розмірах.

Враховуючи те, що саме ПП «Авто-Хелп» володіє фінансово - господарськими документами щодо придбання, розмитнення та реалізації автомобілів марки "LAND ROVER", моделі "RANGE ROVER" у 2011 - 2012 роках, а саме: договорами, угодами, контраками та додатками і специфікаціями до них, рахунками, фактурами, накладними, податковими накладними, товарно-транспортними або залізничними накладними, актами приймання-передачі, а також всіма іншими бухгалтерськими документами, в яких дані операції повинні бути відображені (головними книгами, реєстрами отриманих та виданих податкових накладних, журналами-ордерами, бухгалтерськими виписками по рахункам, оборотно-сальдовими відомостями, які мають значення доказів у кримінальному провадженні, виключно на підставі яких можливо встановити обставини вчинення даного кримінального правопорушення, а також для всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, виникла необхідність в тимчасовому доступі до даних документів, а також їх вилученню з метою їх наявності у матеріалах кримінального провадження, як доказів вчинення злочину, встановлення причетних до цього осіб та доведення їх вини.

Просить зобов’язати приватне підприємство «Авто-Хелп» (код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 31102099, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 4):

надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: договорів, угод, контрактів та додатків і специфікацій до них, рахунків, фактур, накладних, податкових накладних, товарно-транспортних або залізничних накладних, актів приймання-передачі, а також всіх інших бухгалтерських документів, в яких дані операції повинні бути відображені (головних книг, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, журналів-ордерів, бухгалтерських виписок по рахункам, оборотно-сальдових відомостей, внаслідок придбання, розмитнення та реалізації автомобілів марки "LAND ROVER", моделі "RANGE ROVER" у 2011 - 2012 роках;

розглянути дане клопотання без виклику представників приватного підприємства «Авто-Хелп», у володінні якого знаходяться вищевказані документи.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось у відповідності до вимог ч. 1 ст. 107 КПК України.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання з підстав у ньому викладених та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого та дослідивши письмові матеріали клопотання, приходжу до висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню:

1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);

2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;

3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;

4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом'якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;

5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 92 КПК України обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого. Обов'язок доказування належності та допустимості доказів, даних щодо розміру процесуальних витрат та обставин, які характеризують обвинуваченого, покладається на сторону, що їх подає.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При розгляді клопотання встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні №42013020150000051 від 20.08.2013 щодо службових осіб приватного підприємства "Авто-Хелп" (код ЄДРПОУ 31102099, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 4) за фактом ухилення від сплати митних платежів у значних розмірах, за ознаками ч.1 ст.212 КК України.

Також встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ та можливість їх вилучення, в дійсності перебувають у володінні приватного підприємства «Авто-Хелп» (код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 31102099, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 4).

Також встановлено, що стороною кримінального провадження доведено, що документи, до яких просить надати тимчасовий доступ, самі по собі та в сукупності з іншими документами наявними в кримінальному провадженні, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і довести іншими способами, обставини вчинення правопорушення та отримати вказані документи не можливо.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України для надання тимчасового доступу, оскільки іншими способами довести обставини, вчинення кримінального правопорушення не можливо. А тому за таких обставин, приходжу до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 162-164 КПК України,-

УХВАЛИВ :

Клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити повністю.

Надати старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні приватного підприємства «Авто-Хелп» (код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 31102099, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 4), а саме до всіх документів даного підприємства щодо придбання, розмитнення та реалізації автомобілів марки "LAND ROVER", моделі "RANGE ROVER" у 2011 - 2012 роках, а саме: договорів, угод, контрактів та додатків і специфікацій до них, рахунків, фактур, накладних, податкових накладних, товарно-транспортних або залізничних накладних, актів приймання-передачі, а також всіх інших бухгалтерських документів, в яких дані операції повинні бути відображені (головних книг, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, журналів-ордерів, бухгалтерських виписок по рахункам, оборотно-сальдових відомостей), а також провести вилучення таких документів.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: /підпис/

Згідно з оригіналом

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду В.В. Ковтуненко

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення29.10.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу34539521
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —161/18137/13-к

Ухвала від 29.10.2013

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Ковтуненко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні