Справа № 344/17634/13-к
Провадження № 1-кс/344/3377/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2013 року м. Івано-Франківськ
Слідча суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., з участю секретаря Гречун Т.Б., розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, погодженого з старшим прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_2, поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42013090210000008 від 15.04.2013року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України про проведення огляду, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся в суд із клопотанням про надання дозволу на проведення огляду Москалівського родовища будівельних пісків .
Матеріалами клопотання зазначається, що посадові особи ТзДВ «Рогатинпісок», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з корисливих мотивів, в порушення вимог ст.ст. 16,17,19,56 Кодексу України «Про надра», Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженому постановами Кабінету Міністрів України від 20.02.2006 № 168, від 14.04.2007 № 480, від 27.02.2008 № 273, від 17.06.2009 № 608 та від 23.06.2010 № 596, в період 01.03.2012 по дани й час, при відсутності спеціального дозволу на користування надрами, здійснюють видобування корисної копалини - піску будівельного з Москалівського родовища. Внаслідок зловживання посадовими особами ТзДВ «Рогатинпісок» своїм службовим становищем, що проявилося у порушенні правил використання надр, навколишньому природному середовищу та державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у вигляді виснаження родовища, необґрунтованих втрат запасів корисних копалин (піску будівельного) на загальну суму 254 785, 15 грн. .
Установлено, що ТзДВ «Рогатинпісок», код 13653881, зареєстроване у ІНФОРМАЦІЯ_1, на даний час використовує два родовища корисних копалин, а саме: Стратинське родовище будівельних пісків, площею 48,2 га., розташоване в напрямку 0,5 км. на схід від с. Стратин, Рогатинського району, Івано-Франківської області та Москалівське родовище будівельних пісків, площею 64,2 га., розташоване в напрямку 0,5 кв. на схід від хутора Москалі, Рогатинського району, Івано-Франківської області.
У ході досудового розслідування кримінального правопорушення, з метою досягнення завдань кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні спеціалістами Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області, Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, територіального управління Держгірпромнагляну в Івано-Франківській області, Державної служби геології та надр України, Державного підприємства «Карпатське підприємство геодезії, картографії та кадастру» перевірки законності використання ТзДВ «Рогатинпісок» двох родовищ, а саме: Стратинського родовища будівельних пісків, площею 31 га., розташованого на відстані 0,5 км. в напрямку на схід від с. Стратин, Рогатинського району, Івано-Франківської області та Москалівського родовища будівельних пісків, площею 38,5 га., розташованого на відстані 0,5 км. в напрямку на схід від хутора Москалі Рогатинського району, Івано-Франківської області у ході якої необхідно провести огляд вказаних родовищ (кар’єрів) за участю відповідних спеціалістів.
Стратинське родовище будівельних пісків використовується на підставі акту про надання гірничого відводу від 07.02.2005, а Москалівське родовище будівельних пісків використовувалося на підставі акту про надання гірничого відводу від 19.09.2002, отже перебуває у тимчасовому володінні ТзДВ «Рогатинпісок».
В судовому засіданні сторона кримінального провадження з боку обвинувачення підтримала подане клопотання та просила його задовольнити.
Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 237 КПК України визначено, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
За змістом ч. 3 ст. 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Також у вказаній статті визначено, що до клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Ст. 235 КПК України, зокрема ч.2 зазначає, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення огляду з метою розкриття кримінального правопорушення, а тому приймаючи до уваги те, що клопотання відповідає вимогам КПК України та підтверджується матеріалами кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим і приходить до переконання, що вказане клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. 237, 234, 235,309 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1 дозвіл на проведення огляду за участю спеціалістів Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області, Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, територіального управління Держгірпромнагляну в Івано-Франківській області, Державної служби геології та надр України, Державного підприємства «Карпатське підприємство геодезії, картографії та кадастру» Москалівського родовища будівельних пісків, площею 64,2 га.,
розташованого на відстані 0,5 кв. в напрямку на схід від хутора Москалі, Рогатинського району, Івано-Франківської області, володільцем і користувачем якого є ТзДВ «Рогатинпісок», код 13653881, зареєстроване у ІНФОРМАЦІЯ_1.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя: І.П. Ковалюк
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 34612045 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Ковалюк І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні