5/1451-19/286
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
09.10.06 Справа№ 5/1451-19/286
За позовом ДПІ у Галицькому районі , м.Львова м. Львів
До Відповідача: ТзОВ “Ліза - тур”, м.Львів.
Про стягнення податкової заборгованості в сумі 61972,85 грн.
Суддя Левицька Н.Г.
Секретар судового засідання Вахняк О.Є.
В судовому засіданні взяли участь представники Сторін:
Позивача: Вітик О.Д. –нач. юридичного відділу (дов. №18925/10-008 від 29.08.2006р.);
Рождественська Л.П. – гол. держ. под. інсп. (дов. №1615/10-007 від 31.01.2006р.);
Відповідача: не з”явився;
Сторонам, які беруть участь у справі, роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 49,51 КАС України, зокрема, право заявляти відводи.
Суть спору:
Позовні вимоги заявлено ДПІ у Галицькому районі м.Львова, м.Львова до ТзОВ “Ліза - тур”, м.Львів про стягнення податкової заборгованості в сумі 61972,85грн.
Обставини справи:
Ухвалою суду від 28.08.2006р. відкрито провадження в справі та призначено її до розгляду у попередньому засіданні на 18.09.2006р.
18.09.2006р. розгляд справи відкладався з причин, наведених у відповідній ухвалі.
Представник Позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві і пояснив, що Відповідач є боржником перед бюджетом в сумі
61972,85 грн., який виник, в зв”язку з несплатою податкового зобов”язання визначеного в податковому повідомленні-рішенні, на підставі Акту перевірки № 227/33-1/31145216.
Представник Відповідача двічі в судове засідання не з'явився, хоч був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, суд встановив наступне:
ТзОВ “Ліза - тур” є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на момент подання позовної заяви має заборгованість перед бюджетом в сумі 61972,85 грн.
Станом на момент подання позову ніяких дій з погашення заборгованості Відповідачем вжито не було.
При вирішенні справи суд виходив з наступного:
Відповідно до Преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (із змінами та доповненнями), -цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 Закону, контролюючий орган - це державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом, відносно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На виконання п.п.6.2.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (із змінами та доповненнями), яким визначено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановленні строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
ДПІ у Перемишлянському районі на адресу Відповідача направлялись податкові вимоги: перша податкова вимога від 04.03.2005р. №1/227 та друга податкова вимога від 04.08.2005р. №2/632.
На даний час суми податків та фінансових санкцій Відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто є сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін).
Закон України “Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. (зі змінами і доповненнями), а саме пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону встановлює та закріплює право звернення до суду з позовною заявою про стягнення податкової заборгованості та інших обов'язкових платежів. Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах встановлених законом. Норми, встановлені та закріплені Конституцією України, є нормами прямої дії виходячи з того, що відповідно до ст.8 Конституції в Україні встановлено і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст.2 Закон України “Про державну податкову службу в Україні”,- завданнями органу державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів. Закон України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990р. № 509-ХІІ (зі змінами і доповненнями) встановлює та закріплює право звернення податкових органів до Господарського суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна (п. ст.10 Закону).
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,- податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення.
На даний час всі податкові платежі за даним позовом є узгодженими та у встановленому законом строком до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
Суд заслухав пояснення Позивача, оглянув та дослідив подані докази, оцінив їх у сукупності прийшов до висновку про те, що позовні вимоги нормативно та документально обгрунтовані та підлягають задоволенню.
Враховуючи те, що спір виник з вини Відповідача –судові витрати слід покласти на останнього.
Враховуючи викладене, керуючись ст.7-9, 14, 17, 69-71, 79, 81, 82, 86, 98, 154, 158-163, 167, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України,
суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задоволити.
2. Стягнути з ТзОВ “Ліза - тур” (м.Львів, вул. С.Бендери 9 , ЄДРПОУ 31145216 , р/р 2600000014117, р/р 26067600041171 МФО 325019 Л.Ф.АКБ “Укрсоцбанк) на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 61972,85 грн. та 264,18грн. судового збору.
Виконавчий лист видати, відповідно до вимог ст.ст. 258,259 КАС України.
Поставнову може бути оскаржено в порядку, визначеному главою 1 розділу ІV КАС України.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Левицька Н.Г.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2006 |
Оприлюднено | 27.08.2007 |
Номер документу | 346128 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Левицька Н.Г.