11/4/619-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"03" квітня 2008 р. Справа №11/4/619-А
за позовом Хмельницький міжрайонний природоохоронний прокурор м. Нетішин Шепетівська об'єднана державна податкова інспекція м. Шепетівка
до Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Вікторія" с. Черепова Хмельницького району
про звернення стягнення на активи в сумі 8162,60 грн.
Суддя Радченя Д.І. Секретар судового засідання Уманціва Н.М.
Представники:
Від позивача: Вітюк С.В. –представник за довіреністю від 21.05.2007 року №37/06/9/41
Від відповідача: не з'явився
Від прокуратури області не приймав участі
Суть спору: Хмельницький міжрайонний природоохоронний прокурор м. Нетішин звернувся до суду з позовом інтересах держави в особі Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції та просить суд звернути стягнення в сумі 8 162, 60 грн. податкового боргу на активи СТОВ „Вікторія” на користь Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 24.01.2008 року суддею Баулою Л.П. відкрито провадження у справі №4/619-А. та призначено її судовий розгляд.
Розпорядженням в.о. голови господарського суду Хмельницької області №50 від 20.02.2008 року відповідно до ст. 24 Закону України “Про судоустрій України” в зв'язку з відпусткою судді Баули Л.П. дану справу передано на розгляд судді Радчені Д.І..
Ухвалою суду від 20.02.2008р. справу за №4/619-А суддею Радченею Д.І. прийнято до свого провадження, присвоєно порядковий номер №11/4/619-А, а судовий розгляд справи призначено на 13 березня 2008 року.
Представник позивача в судовому засіданні 03.04.2008р. позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні.
Відповідач про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні 03.04.2008р. не направив та доказів сплати заборгованості суду не надав. При цьому повістки та ухвали йому вручені 31.01.2008р. та 22.02.2008р., що підтверджується повідомленням №3193858 та №3277440.
Згідно ч. 2 ст. 158 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Проведеною Хмельницькою міжрайонною природоохоронною прокуратурою перевіркою встановлено, що СТОВ „Вікторія” користується земельними ділянками на території Хмельницького району на підставі договору оренди землі.
СТОВ „Вікторія” подано до Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції податкові декларації за 2007 рік.
Проте, відповідач свої обов'язки належним чином не виконав і станом на 21.12.2008 року за СТОВ „Вікторія” склався податковий борг в сумі 8162, 60 грн., який складається із суми боргу по земельному податку.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
У випадках встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
У відповідності із ст. 173 Господарського кодексу, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
У відповідності до норм чинного Земельного кодексу України, земельні відносини –це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Право власності на землю –це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.
Згідно ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду справляється орендна плата.
Частиною 1 ст. 17 Закону передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до ст. 27 цього ж Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до ст. 22 Закону України “Про оренду землі” своєчасне внесення орендної плати є основним обов'язком орендаря.
Пунктом „в" ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Статтею 14 Закону України „Про плату за землю" передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Пунктом 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування" передбачено, що до загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів) належить плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Згідно п. 3 ч. 1 ст.9 того ж Закону платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Проте, відповідач свої обов'язки належним чином не виконав, і станом на 21.12.2007 року за ним склався податковий борг в сумі 8 162, 60 грн., який складається із суми боргу по земельному податку.
Відповідачу виставлено дві податкові вимоги.
Вищевикладені обставини підтверджуються наступними доказами: податковою декларацією, перерахунком податкового зобов'язання, податковими вимогами та довідкою Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції.
Пунктом 3.1.1. Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких обставин, позовні вимоги позивача щодо звернення стягнення на активи відповідача в сумі 8 162, 60 грн. земельного податку обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин інтересах держави в особі Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції м. Хмельницький до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Вікторія” с. Черепова Хмельницького району про звернення стягнення податкового боргу на активи в сумі 8 162, 60 грн. задовольнити.
Звернути стягнення на активи сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Вікторія” с. Черепова Хмельницького району (код 32101541) в сумі 8162, 60 грн. податкового боргу, які перерахувати на рахунок Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 257/1.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2008 |
Оприлюднено | 05.05.2009 |
Номер документу | 3463425 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні