3/52
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" березня 2009 р. м.Чернівці Справа № 3/52
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гончарука О.В.
при секретарі Балух-Бзовик М.В.
Представники:
від позивача –Крицька Я.В., головний спеціаліст-юрисконсульт, довіреність №3531/04 від 13.06.2008 року
від відповідача –не з'явився
розглянувши матеріали справи за позовом Управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок», с. Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області
про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій –7286,32 грн.
СУТЬ СПОРУ: Управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області звернулося до товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок»з позовом про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 3716,94 грн.
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 18.11.2008 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 17.12.2008 року провадження у справі відкладено у зв'язку із неявкою представника відповідача.
Ухвалами від 15.01.2009 року та 18.02.2009 року за клопотанням позивача, провадження у справі зупинялось, останньою ухвалою - до 18.03.2009 року.
Ухвалою від 18.03.2009 року провадження у справі поновлено.
На день розгляду справи 18.03.2009 року відповідач повторно не забезпечив явку свого представника у судове засідання у зв'язку з чим, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи без участі відповідача. Представником позивача у судовому засіданні подано заяву про збільшення позивних вимог (в тому числі з врахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 09.02.2009 року) до 7286,32 грн., що судом приймається до розгляду.
Відтак, представник позивача просить стягнути з відповідача 7286,32 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з травня 2008 року по березень 2009 року.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні у матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні докази, суд встановив.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Світанок», перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області.
Відповідно до надісланого позивачем на адресу відповідача розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених Палагнюку І.І. та Осипчуку Д.С. відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», заборгованість відповідача по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період з травня 2008 року по березень 2009 року становить 7286,32 грн.
Згідно матеріалів наданих позивачем громадяни Палагнюк І.І. та Осипчуку Д.С. підлягають пільговому пенсійному забезпеченню за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням вимог статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів для новопризначених пенсій. Підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінюючи надані докази в сукупності, господарський суд встановив, що позов підлягає задоволенню: з відповідача підлягає стягненню 7286,32 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Судовий збір належить стягнути з відповідача, з вини якого спір доведено до розгляду у господарському суді.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 9, 17, 69, 70, 71, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та частиною 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти до розгляду збільшені позовні вимоги.
2. Позов задовольнити.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок», (с. Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області, код 14265481):
- на користь управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області (м. Кіцмань, вул. Незалежності,85 а, р/р 2560434001 у ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 356334, код 21430584) 7286,32 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій;
- у дохід державного бюджету 72,86 грн. судового збору.
3. З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У судовому засіданні 18.03.2009 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст даної постанови підписано 23.03.2009 року.
Суддя О.В. Гончарук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2009 |
Оприлюднено | 05.05.2009 |
Номер документу | 3464927 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні