Рішення
від 04.11.2013 по справі 913/2928/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04 листопада 2013 року Справа № 913/2928/13

Провадження № 15/913/2928/13

За позовом прокурора Антрацитівського району Луганської області , м.Антрацит Луганської області

в інтересах держави в особі:

позивача-1 - Луганської обласної ради, м.Луганськ

позивача-2 - Антрацитівської районної ради Луганської області, м.Антрацит Луганської області

позивача-3 - Кошарської сільської ради Антрацитівського району Луганської області, с.Кошари Антрацитівського району Луганської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" , с.Кошари Антрацитівського району Луганської області

про стягнення 58027 грн. 20 коп.

Суддя Смола С.В.

Секретар судового засідання Данилкіна Н.В.

У засіданні брали участь:

від заявника - Голоденко К.О. - прокурор відділу прокуратури м.Луганська, службове посвідчення № 020155 від 03.09.2013;

від позивача-1 - Пронін Г.В. - головний спеціаліст відділу правового забезпечення юридичного управління виконавчого апарату, довіреність № 1/10-688 від 24.04.2013;

від позивача-2 - не прибув;

від позивача-2 - не прибув;

від відповідача - Заргарян А.В. - керівник, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 17257834 від 26.09.2013.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурором Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі позивача-1 - Луганської обласної ради, позивача-2 - Антрацитівської районної ради Луганської області, позивача-3 - Кошарської сільської ради Антрацитівського району Луганської області, заявлено вимогу до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" про стягнення втрат сільськогосподарського виробництва в сумі 58027 грн. 20 коп.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 28.10.2013 розгляд справи призначений на 04.11.2013.

В судовому засіданні відповідачем заявлено письмове клопотання про слухання справи російською мовою. Прокурор, який бере участь у справі, та представник позивача-1 не заперечували проти задоволення даного клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України "Про засади державної мовної політики" судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, за згодою сторін суди можуть здійснювати провадження цією регіональною мовою (мовами).

Враховуючи викладене, а також те, що за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року (інформація Головного управління статистики у Луганській області розміщена на сайті www.lugastat.lg.ua/perepis.php) 68,84% населення Луганської області та 84,73% м. Луганська (міськрада) вказали у якості рідної російську мову і це свідчить, що Луганська область та м.Луганськ є територіями, на яких поширена російська мова і кількість осіб - носіїв цієї мови становить більше 10% населення вказаних територій, господарський суд задовольнив вказане клопотання. Провадження у даній справі здійснювалось російською мовою.

Відповідач письмового відзиву на позовну заяву не подав, в судовому засіданні усно пояснив (дослівно): "готов оплатить стоимость утрат сельскохозяйственного производства в сумме 58027 грн. 20 коп. в том случае, если будет предоставлена возможность на разработку недр на данном земельном участке, поскольку в настоящий момент он такой возможности лишен, в связи с приостановлением специального разрешения на пользование недрами".

Представники позивача-2 та позивача-3 у судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

У судовому засіданні 04.11.2013 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників заявника, позивача-1 та відповідача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.20 Закону України "Про прокуратуру" в редакції, чинній на момент звернення до суду, прокурор або його заступник при виявленні порушень закону має право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.

Статтею 36 1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Позов поданий прокурором в інтересах держави в особі Луганської міської ради, Антрацитівської районної ради Луганської області, Кошарської сільської ради Антрацитівського району Луганської області, оскільки відповідно до ст.13 Конституції України, земельні ресурси є об'єктом права власності українського народу, від імені якого права власності об'єктом права власності українського народу, від імені якого права власності здійснюють органи місцевого самоврядування, до яких згідно ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" входять обласні, районні, сільські, селищні ради.

Підставою звернення прокурора Антрацитівського району Луганської області з даною позовною заявою до суду в інтересах держави в особі позивачем стало наступне.

17.05.2011 директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" Заргарян А.В. звернувся до Антрацитівської райдержадміністрації з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки для облаштування кар'єру з метою видобутку пісковику.

Розпорядженням голови Антрацитівської райдержадміністрації № 302 від 16.06.2011 та № 43 від 06.02.2012 Товариству з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 8,0 га, в т.ч. земельна ділянка № 1 площею 2,0 га та земельна ділянка № 2 загальною площею 6,0 га зі зміною її цільового призначення.

03.04.2012 комісією у складі начальника відділу Держкомзему у Антрацитівському районі, голови Кошарської сільської ради, начальника фінуправління Антрацитівської райдержадміністрації та директора відповідача складено акт визначення втрат сільськогосподарського виробництва, який затверджений головою Антрацитівської райдержадміністрації.

В зазначеному акті комісією на підставі ст.ст.207-209 Земельного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України № 1279 від 17.11.1997 "Про розміри та порядок визначення втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, що підлягають відшкодуванню" визначено втрати сільськогосподарського виробництва, пов'язані зі зміною цільового призначення земельної ділянки площею 8,0 га, в т.ч. пасовищ - 3,08 га, для облаштування кар'єру з видобутку пісковику за рахунок земель сільськогосподарського призначення, розташованої за межами населених пунктів на території, яка за даними державного земельного кадастру враховується в Кошарській сільській раді Антрацитівського району, яка знаходиться у власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08", в розмірі 58027 грн. 20 коп. Також визначено, що вказані кошти повинні бути перераховані відповідачем: Луганській обласній раді (25%) - 14506 грн. 80 коп., Антрацитівській районній раді (15%) - 8704 грн. 08 коп., Кошарській сільській раді (60%) - 34816 грн. 32 коп.

18.07.2012 розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації № 919 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для облаштування кар'єру з видобутку пісковику Товариством з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" загальною площею 8,0 га, в т.ч. земельна ділянка № 1 площею 2,0 га та земельна ділянка № 2 загальною площею 6,0 га, із зміною їх цільового призначення, розташованих за межами населених пунктів на території, яка за даними державного земельного кадастру враховується в Кошарській сільській раді Антрацитівського району Луганської області. Цим же розпорядженням змінено цільове призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення, угіддя: пасовища, кам'янисті місця, які були набуті у власність для ведення особистого селянського господарства, на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, угіддя: відкриті розробки та кар'єри, шахти, які експлуатуються для облаштування кар'єру з видобутку пісковику. Крім того, зобов'язано відповідача у двомісячний строк з дня затвердження проекту землеустрою відшкодувати втрати сільськогосподарського виробництва, заподіяні вилученням сільськогосподарських угідь у сумі 58027 грн. 20 коп.

Відповідно до п."а" ч.1 ст.156 Земельного кодексу України власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.

Частиною 2 ст.207 Земельного кодексу України передбачено, що відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.

Згідно ч.1 ст.209 Земельного кодексу України втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Пунктом 4 Порядку визначення втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, які підлягають відшкодуванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1279 від 17.11.1997 відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства, провадиться юридичними і фізичними особами в двомісячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення їм земельних ділянок, а у випадках поетапного освоєння відведених угідь для добування корисних копалин відкритим способом - у міру їх фактичного надання.

Відповідно до п."ґ" ч.1 ст.211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням;

Частиною 1 ст.56 Закону України "Про охорону земель" передбачено, що юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом.

Розрахунок втрат сільськогосподарського виробництва зроблений вірно у відповідності до приписів діючого законодавства.

Таким чином, суд вважає обґрунтованою вимогу прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі позивачів про стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08", втрат сільськогосподарського виробництва в сумі 58027 грн. 20 коп. та задовольняє її.

Судовий збір покладається на відповідача відповідно до ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі позивача-1 - Луганської обласної ради, позивача-2 - Антрацитівської районної ради Луганської області, позивача-3 - Кошарської сільської ради Антрацитівського району Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08" задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08", вул.Пролетарська, б.11А, с.Кошари Антрацитівського району Луганської області, ідентифікаційний код 36006494, втрати сільськогосподарського виробництва в сумі 58027 грн. 20 коп., перерахувавши їх на користь органів місцевого самоврядування в наступного порядку:

- Луганської обласної ради, пл.Героїв ВВВ,б.3, м.Луганськ, ідентифікаційний код 24046449 (25%) - 14506 грн. 80 коп.;

- Антрацитівської районної ради, вул.Леніна, б.44, м.Антрацит Луганської області ідентифікаційний код 21755961 (15%) - 8704 грн. 08 коп.;

- Кошарської сільської ради Антрацитівського району Луганської області, вул.Пролетарська, б.10, с.Кошари Антрацитівського району Луганської області, ідентифікаційний код 04528726 (60%) - 34816 грн. 32 коп., видати відповідні накази після набрання рішенням законної сили.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лугбудпостач 08", вул.Пролетарська, б.11А, с.Кошари Антрацитівського району Луганської області, ідентифікаційний код 36006494, в доход державного бюджету України на поточний рахунок 31214206783006, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Луганській області, одержувач - УДКСУ у м.Луганську, МФО 804013, код за ЄДРПОУ 37991503, код класифікації доходів (ККД): 22030001, назва "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050); символ звітності банку: 206, судовий збір у сумі 1720 грн. 50 коп., видати наказ після набрання рішенням законної сили Антрацитівській об'єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 11.11.2013.

Суддя С.В. Смола

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення04.11.2013
Оприлюднено11.11.2013
Номер документу34692134
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/2928/13

Рішення від 04.11.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні