Рішення
від 07.11.2013 по справі 904/7502/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

07.11.13р. Справа № 904/7502/13

За позовом Публічного акціонерного товариства "ІНТЕРКРЕДИТБАНК", м. Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "КОРПОРАЦІЯ ГОРВІ", м. Дніпропетровськ

про стягнення 463 416, 64 грн.

Суддя Коваленко О.О.

Представники:

від позивача: Погорєлова Н.Ю., представник, довіреність №086 від 01.07.2013р.

від відповідача: не з`явився

СУТЬ СПОРУ:

Розглядається позовна заява публічного акціонерного товариства "Інтеркредитбанк". м.Дніпропетровськ - далі по тексту - позивача до товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Горві", м.Дніпропетровськ - далі по тексту - відповідача про стягнення з відповідача на користь позивача 463416,64грн., яка складається з 407427,02грн. - простроченої заборгованості за кредитом; 40428,45грн. - простроченої заборгованості за процентами за користування кредитом; 757,81грн. - пені за прострочення сплати процентів; 14803,36грн. - пені за прострочення сплати кредиту.

Позивач просить суд судові витрати по справі покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між сторонами укладено кредитний договір №7-0031/В від 17.05.12р. За умовами укладеного між сторонами кредитного договору позивач надав відповідачу кредит у формі відкличної відновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитування 500000,00грн., а відповідач зобов'язався повернути кошти, одержані в межах кредитної лінії, сплатити проценти за користування кредитом у розмірі 28% річних в порядку та у строки, передбачені кредитним договором, однак відповідач в супереч положенням укладеного між сторонами кредитного договору у встановлений строк кредит не погасив, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

За результатами розгляду позовної заяви за вих. № 10/734 від 25.09.13р. ухвалою суду від 27.09.13р. порушено провадження по справі та призначено слухання на 10.10.13р.

Відповідно до п.3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81 1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відповідача належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи, що підтверджується конвертом (а.с.99), що повернувся на адресу господарського суду. Вимоги суду відповідачем не виконані, в судове засідання відповідач в особі повноважних представників не з'явився.

10.10.13р. в судове засідання з'явився представник позивача. За результатами судового засідання розгляд справи відкладено до 24.10.13р.

24.10.13р. в судове засідання з'явився представник позивача. За результатами судового засідання розгляд справи відкладено до 07.11.13р.

07.11.13р. в судове засідання з'явився представник позивача. За результатами судового засідання справу було розглянуто за участю повноважних представників сторін за наявними в ній матеріалами та оригіналами документів наданих сторонами додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог і своїх позовних заперечень. У судовому засіданні, в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну та резолютивну частину рішення та сторін повідомлено про дату складення повного тексту рішення. Фіксація судового процесу технічними засобами не проводилася.

Вивчивши матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

17.05.12р. між сторонами укладено кредитний договір № 07-0031/В - далі по тексту - договір, відповідно до п.1.1 умов якого банк (позивач) на умовах цього договору, надає позичальнику (відповідачу) кредит у формі відкличної відновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитування 500000,00грн. - далі за текстом - кредит, а позичальник (відповідач) зобов'язується повернути кошти, одержані в межах кредитної лінії, сплатити проценти за користування кредитом в порядку та у строки, передбачені цим договором. Банк (позивач) надає позичальнику (відповідачу) кредит на умовах його забезпечення, цільового використання, строковості, відкличності, повернення та плати за користування.

30.11.12р. між сторонами укладено договір про внесення змін та доповнень № 1 до кредитного договору № 07-0031/В від 17.05.12р., відповідно до умов якого сторони домовилися викласти п.2.1 договору в новій наступній редакції, а саме: "п.2.1 позичальник зобов'язаний сплатити банку проценти за користування кредитом із розрахунку 28,0% річних.".

Пунктом 1.3 договору встановлено кінцевий строк повернення повної суми кредиту "16" травня 2013 року. Кредит погашається згідно встановленого графіку закріпленого у п.1.3 договору.

Пунктом 4.4 договору встановлено, що нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту щомісячно в останній банківський день місяця, починаючи з дати надання кредиту до повного погашення, на суму непогашеної заборгованості за кредитом, за формулою визначеною договором. При розрахунку процентів за кредитом в гривні приймається фактичне значення днів у році. При розрахунку строку користування кредитом враховується день надання кредиту і не враховується день погашення кредиту. Сплаті підлягають проценти, нараховані на фактичну кількість днів користування кредитом протягом попереднього календарного місяця. Сплата процентів за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту щомісячно у період з 01 по 10 число місяця, наступного за місяцем, за який було здійснено таке нарахування, та остаточно при повному погашенні кредиту (в т.ч. достроково, відповідно до п.9.2 цього договору), на рахунок для нарахування відсотків за користування кредитом, вказаний в п.6.1 договору. У випадках, якщо 10 число місяця є неробочим (небанківським) днем в Україні, то позичальник (відповідач) зобов'язаний сплатити суму нарахованих процентів у перший робочий (банківський) день за таким неробочим (небанківським) днем в Україні. Погашення кредиту здійснюється позичальником у валюті кредиту у строк, визначений п.1.3 та достроково, відповідно до п.9.2 цього договору), на позичковий рахунок, вказаний у п.6.1 договору (п.4.5 договору).

У разі прострочення позичальником (відповідачем) строку сплати процентів, відповідно до умов цього договору протягом 10 календарних днів, у перший робочий день після спливу вказаного 10-денного строку прострочення банк (позивач) має право вважати строк повернення кредиту таким, що настав; та вимагати від позичальника (позивача) в цей день погасити кредит в повному обсязі, сплатити проценти, пеню, штрафи, розраховані на цей день (за фактичний час користування кредитом) (п.4.6 договору).

Пунктом 4.7 договору встановлено, що при порушенні позичальником (відповідачем) строку погашення кредиту нарахування процентів здійснюється з розрахунку діючої процентної ставки, збільшеної на 2 процентних пункти, на суму простроченої заборгованості, з першого дня порушення строку погашення кредиту по день, що передує дню усунення вказаного порушення. Нарахування процентів за вказаною ставкою не звільняє позичальника (відповідача) від сплати пені, передбаченої п.10.2 цього договору.

Позичальник (відповідач), відповідно до п.7.1 договору, зобов'язується використати кредит на зазначені в договорі цілі і забезпечити повернення одержаного кредиту та нарахованих процентів на умовах, передбачених цим договором. Самостійно в порядку передбаченому п.4.5 цього договору сплачувати проценти за кредит.

Пунктом 7.2 договору визначено, що позичальник (відповідач) зобов'язується окремо від встановленої процентної ставки за користування кредитом та інших платежів, передбачених договором, сплачувати банку пеню та штраф, передбачені п.10.2, п.10.3, п.10.4 цього договору, за порушення строків повернення кредиту, сплати процентів за кредит, використання кредитних коштів не за цільовим призначенням та порушення інших умов цього договору.

Пунктом 10.2 договору визначено, що за порушення строків повернення кредиту, сплати комісії, сплати процентів та інших платежів, передбачених зокрема п.п.2.5,.4,5,.7.4 цього договору, позичальник (відповідач) зобов'язується сплатити на користь та на вимогу банку (позивача) пеню від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання щодо платежу в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату погашення заборгованості, за строк прострочення виконання відповідного зобов'язання, на суму невиконаного зобов'язання. День усунення порушення (тобто виконання позичальником (відповідачем) відповідного зобов'язання) не включається у строк, за який нараховується пеня.

Позивач свої зобов'язання за договором виконав належним чином, що підтверджується долученим до матеріалів справи меморіальним ордером № 4651 від 17.05.12р. на суму 500000,00грн. (а.с.15).

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

У відповідності до ст. ст. 32, 34 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно приписів ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України, дія яких поширюється на спірні взаємовідносини, зобов'язання мають виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та закону. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Дослідивши матеріали справи, оригінали документів наданих позивачем на вимогу суду в судове засідання та заслухавши повноважного представника позивача в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід визнати обґрунтованими, документально доведеними, такими, що не суперечать чинному законодавству України, а отже є такими, що підлягають задоволенню, так як позивач повністю довів суду наявність заборгованості відповідача. Господарський суд перевірив розрахунки позивача та визнав їх правильними. Відповідач не спростував належними доказами відсутність заборгованості перед позивачем, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме в частині стягнення з відповідача на користь позивача 407427,02грн. - простроченої заборгованості за кредитом; 40428,45грн. - простроченої заборгованості за процентами за користування кредитом; 757,81грн. - пені за прострочення сплати процентів; 14803,36грн. - пені за прострочення сплати кредиту.

Відповідно до абз.7 ч.1 ст.49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір при задоволенні позову покладається на відповідача.

З урахуванням абз.7 ч.1 ст.49 Господарського процесуального кодексу України стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 9268,33грн.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.1,22,33,43,44,49,82-85,87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Горві" (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Леніна, буд.46 кв.39; ідентифікаційний код 13424475) на користь публічного акціонерного товариства "Інтеркредитбанк" (49055, м.Дніпропетровськ, вул.Титова, 36; ідентифікаційний код 37731532) 407427,02грн. (чотириста сім тисяч чотириста двадцять сім грн. 02 коп.) - простроченої заборгованості за кредитом; 40428,45грн. (сорок тисяч чотириста двадцять вісім грн. 45 коп.) - простроченої заборгованості за процентами за користування кредитом; 757,81грн. (сімсот п'ятдесят сім грн. 81 коп.) - пені за прострочення сплати процентів; 14803,36грн. (чотирнадцять тисяч вісімсот три грн. 36 коп.) - пені за прострочення сплати кредиту; 9268,33грн. (дев'ять тисяч двісті шістдесят вісім грн. 33 коп.) - судовий збір, видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О.О. Коваленко Повне рішення складено 11.11.13р. Згiдно з оригіналом Помічник судді В.С. Лисаченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення07.11.2013
Оприлюднено12.11.2013
Номер документу34727198
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/7502/13

Ухвала від 26.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 30.10.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Рішення від 07.11.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваленко Олександр Олексійович

Ухвала від 24.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваленко Олександр Олексійович

Ухвала від 10.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваленко Олександр Олексійович

Ухвала від 27.09.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваленко Олександр Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні