Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
05 листопада 2013 р. № 820/8177/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Піскун В.О.,
при секретарі судового засідання - Федуркіній А.В.,
за участі:
представника відповідача - Бок В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Лабораторія "Стома-технологія" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Лабораторія "Стома-технологія" суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної та виплаченої на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" в розмірі 82,78 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова як платник страхових внесків. Позивач вважає, що згідно із вимогами Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року, на відповідача покладено обов'язок вносити до Пенсійного фонду України кошти на покриття сум наукових пенсій стосовно колишніх співробітників. Територіальним Пенсійним фондом було нараховано та виплачено пенсії пенсіонеру ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Підприємству направлялись відповідні повідомлення за період з червня по липень 2013 року. Відповідачем повідомлення про відшкодування різниці були отримані, не були оскаржені, але кошти згідно повідомлень не сплачені. Сума заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають наукові працівники за вказаний період склала 82,78 грн., яка, на думку позивача, підлягає стягненню у примусовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, вважає, що позовні вимоги ґрунтуються на припущеннях з боку позивача та відомостях, які не відповідають дійсності, просив суд у задоволенні позову відмовити. Представником відповідача, зокрема, зазначено, що ОСОБА_2 жодного дня не працювала на підприємстві - ТОВ Лабораторія "Стома - технологія", а згідно правоустановчих документів підприємства, ТОВ Лабораторія "Стома - технологія" не є правонаступником СДТЛ «Стома-технологія», на якому працювала ОСОБА_2 Представник відповідача посилався на те, що у позовній заяві не доведено самого факту наявності стажу наукової роботи ОСОБА_2, як і взагалі стажу роботи у ТОВ Лабораторія "Стома - технологія". Також, вважає необґрунтованим посилання позивача на ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" як на правову підставу для відшкодування різниці між сумою пенсії, призначено та виплаченої на підставі зазначеного Закону та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, оскільки СДТЛ «Стома-технологія», як і ТОВ Лабораторія "Стома - технологія", не є суб'єктами, на яких розповсюджуються положення вказаної статті.
Таким чином, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи без участі представника позивача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова як платник страхових внесків (реєстраційний номер 14829).
Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 4 Порядку, у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Згідно з п. 9 Порядку № 372, різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 у період з 04.01.1989 року по 01.11.1996 року працювала в СДТЛ «Стома-технологія» на посадах наукового співробітника, завідуючої науково-дослідним сектором допоміжних та зліпочних матеріалів, що підтверджується довідкою СДТЛ «Стома-технологія» та трудовою книжкою ОСОБА_2, копії яких приєднані до матеріалів справи.
Згідно довідок, наданих підприємством для нарахування пенсій за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" року та постанов № 1570 від 22.11.2001 року, № 1571 від 02.11.2001 року "Про затвердження переліку посад наукових працівників", Управлінням Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова громадянці ОСОБА_2 було призначено пенсію наукового працівника.
Доказів оскарження дій щодо нарахування пенсії ОСОБА_2 як науковому працівнику до суду не надано.
Управлінням Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова були складені повідомлення про розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з червня по липень 2013 року (а.с. 11,14).
В повідомленнях Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова по пенсіонеру ОСОБА_2 зазначені: стаж наукової роботи; стаж роботи на даному підприємстві; сума пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів; сума пенсії, призначеної згідно Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність"; частка різниці у розмірі пенсії, що фінансується за рахунок коштів даного підприємства; сума що перераховується підприємством.
Управлінням Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова за місцем реєстрації ТОВ Лабораторія "Стома-технологія", на яке покладено функції по збиранню спірних коштів згідно п. 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 50.04.2002 № 8-2, були направлені відповідні повідомлення відповідно до вимог Порядку № 372 від 24.03.2004 р. (а.с. 9, 12).
Зазначені повідомлення відповідачем були отримані, що підтверджується відмітками на повідомленнях про вручення поштового відправлення (а.с. 10, 13). Суми зазначені в повідомленнях відповідачем оскаржені не були та у встановлені строки не були сплачені.
Згідно вказаних повідомлень сума заборгованості відповідача з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають наукові працівники за період з червня по липень 2013 року складає 82,78 грн.
Суд не приймає до уваги твердження відповідача, що громадянка ОСОБА_2 взагалі не працювала у ТОВ Лабораторія "Стома-технологія", оскільки з наданої позивачем до суду копії трудової книжки вбачається, що ОСОБА_2 у зазначеному товаристві працювала.
Щодо тверджень відповідача про те, що ТОВ Лабораторія "Стома - технологія" не є правонаступником СДТЛ «Стома-технологія», на якому працювала ОСОБА_2, суд зазначає наступне.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 23.09.2013 року по справі №820/3758/13-а, якою скасовано постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2013 року, встановлено, що ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" є правонаступником СДТЛ «Стома-технологія», яка мала статус державної науково-дослідної лабораторії (а.с. 88).
Відповідно до положень ч.5 ст.254 КАС України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 23.09.2013 року по справі №820/3758/13-а набрала законної сили.
Отже, факт того, що відповідач є правонаступником державної установи, та має за обов'язок самостійно визначати суму, яка підлягає до сплати в розрахунку за місяць, і щомісячно до 25 числа перераховувати органу ПФУ за своїм місцезнаходженням відповідні грошові кошти для фінансування різниці в розмірі пенсії, призначеної в минулих і поточних роках, встановлено судовим рішенням, що набрало законної сили, та доказуванню не підлягає.
Твердження відповідача про те, що ТОВ Лабораторія "Стома - технологія" не є суб'єктом, на який розповсюджуються положення ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", спростовуються матеріалами справи, а саме довідками з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відповідно до яких видами діяльності підприємства, зокрема, є конструкторські організації, віднесені до числа наукових установ; дослідження та розробка в галузі природничих та технічних наук; технічні випробування та дослідження, інша наукова діяльність.
Таким чином, суму заборгованості відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова з виплати різниці в розмірі пенсій, призначених за Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, на які мають право наукові працівники, у розмірі 82,78 грн., суд вважає підтвердженою.
Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 82,78 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Лабораторія "Стома-технологія" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Лабораторія "Стома-технологія" (адреса: 61010, м. Харків, вул. Текстильна, 82, код ЄДРПОУ 24274506) суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної та виплаченої на підставі Закону України "Про наукову та науково - технічну діяльність" в розмірі 82.78 грн. (вісімдесят дві грн. 78 коп.) на користь Управління Пенсійного Фонду України у Червонозаводському районі м. Харкова (адреса: вул. 1-ї Кінної Армії, буд. 15, м. Харків, 61140) на р/р 256063012095 в ВАТ ХОУ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 11.11.2013 року.
Суддя Піскун В.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2013 |
Оприлюднено | 14.11.2013 |
Номер документу | 35154508 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Піскун В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні