8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 листопада 2013 року Справа № 812/8460/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді: Качуріної Л.С.,
при секретарі: Якимчук В.В.
в присутності сторін:
від позивача: не прибув,
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Лисичанської філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб у сумі 34 416,01 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Лисичанської філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб у сумі 34 416,01 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Лисичанська філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» є платником податків та перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 05 вересня 2013 року.
Станом на 07 жовтня 2013 року відповідач має заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 34 416, 01 грн.
Сума податкового боргу відповідача складається із суми податку на доходи фізичних осіб у розмірі 34 416, 01 грн., що встановлено актом документальної позапланової невиїзної перевірки ЛФ «Технотканина» ТОВ «Корпорація «Гуматекс» з питань повноти виплати заробітної плати, дотримання трудового законодавства та повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб за період з 01.08.2011 року по 31.03.2013 року від 23.04.2013 року № 527/1702/26403563.
На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002291720 від 11.05.2013 року, яким відповідачу було нараховане податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 34 416, 01 грн., до складу якої входить сума донарахованого податку за результатами перевірки у розмір 15 728, 58 грн., сума штрафних (фінансових) санкцій у розмір 18 413, 95 грн. і пені у сумі 273, 48 грн.
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було виставлено податкову вимогу № 9-11 від 16.07.2013 року, яка була уповноваженою особою відповідача 16.07.2013 року.
У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.
У судове засідання сторони не прибули, були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Судом встановлено, що Лисичанська філія «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у м. Лисичанську (а. с.7).
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
У період з 10 квітня 2013 року по 16 квітня 2013 року позивачем було проведено документальну позапланову перевірку Лисичанської філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» з питань повноти виплати заробітної плати, дотримання трудового законодавства та повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб за період з 01 серпня 2011 року по 31 березня 2013 року, за результатами якої було складено акт від 23 квітня 2013 року за № 27/1702/26403563 (а. с. 11-12).
На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002291720 від 11 травня 2013 року, яким відповідачу було нараховане податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 34 416, 01 грн., до складу якого входить сума донарахованого податку за результатами перевірки у розмір 15 728, 58 грн., сума штрафних (фінансових) санкцій у розмір 18 413, 95 грн. Податкове повідомлення-рішення № 0002291720 від 11 травня 2013 року було отримано уповноваженою особою відповідача, а саме: головним бухгалтером Лисичанської філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» 13 травня 2013 року (а. с. 14), у встановленому законом порядку не оскаржено, тобто є узгодженим
Крім того, відповідачу було нараховано пеню у сумі 273, 48 грн.
Згідно п. п. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, серед інших, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п.49.16 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити податкове зобов'язання, яке самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.
Сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно із п. п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу податкову вимогу № 9-11 від 16 липня 2013 року, яка була отримана уповноваженою особою відповідача 16 липня 2013 року (а. с. 16).
Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги або про її відкликання податковим органом судом не встановлено, а тому вона є узгодженою та чинною на час розгляду справи.
Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Лисичанської філії «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб у сумі 34 416,01 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих Лисичанську філію «Технотканина» Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» (93107, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Текстильна, 1, ідентифікаційний код 26403563) в рахунок погашення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб у сумі 34 416,01 грн. (тридцять чотири тисячі чотириста шістнадцять грн. 01 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 11 листопада 2013 року.
Суддя Л.С. Качуріна
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2013 |
Оприлюднено | 15.11.2013 |
Номер документу | 35167983 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Л.С. Качуріна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні