Рішення
від 28.10.2013 по справі 527/2647/13-ц
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/2647/13-ц

номер провадження 2/527/698/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2013 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі: головуючої - судді Левицька Т.В,

при секретарі - Папенко Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Глобинського районного суду Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пирогівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору - Світловодська районна державна нотаріальна контора, реєстраційна служба Глобинського районного управління юстиції, відділ Держземагенства у Глобинському районі, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 02 жовтня 2013 року звернулася до суду з зазначеним позовом.

Мотивувала наступним. 10 січня 2013 року помер її батько - ОСОБА_3. Після його смерті залишилось спадкове майно - 1/2 частка земельної ділянки площею 2,99 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Пирогівської сільської ради Глобинського району Полтавської області. Вона є єдиним спадкоємцем по закону, яка прийняла спадщину. За життя батько не встиг отримати Державний акт на неї.

По цій причині державний нотаріус Світловодської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_4 відмовила їй (позивачу) у видачі свідоцтва про право на спадщину, мотивуючи відсутністю правовстановлюючого документу на спадкову земельну ділянку.

Посилаючись на викладене, позивач прохала визнати за нею в порядку спадкування за законом право власності на вказану земельну ділянку

Заявою до суду позивач ОСОБА_1 просить справу розглядати у її відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2, представник відповідача - Пирогівської сільської ради, представники третіх осіб Світловодської районної державної нотаріальної контори, реєстраційної служби Глобинського районного управління юстиції, відділу Держземагенства у Глобинському район, в судове засідання не з"явилися, належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи. В заявах, адресованих суду, прохали розглянути справу у їх відсутності, вказали, що позов визнають, заперечень щодо його задоволення не мають.

Суд, дослідивши та оцінивши надані письмові докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності і взаємного зв’язку встановив наступне.

10 січня 2013 року помер ОСОБА_3. Спадкоємцем майна померлого (перша черга спадкування за законом) є дочка померлого - ОСОБА_1 (позивач у справі). Із спадкової справи за № 199/2013, заведеної державним нотаріусом Світловодської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_4 вбачається, що спадщину за законом після померлого 10 січня 2013 року ОСОБА_3 прийняла його дочка - ОСОБА_1. Дружина померлого - ОСОБА_5 - від прийняття спадщини чоловіка відмовилася, в установленому законом порядку, на користь дочки.

Спадщина відумерлою не визнана. Особи, які б претендували на обов’язкову частку у ній, відсутні.

До складу спадщини входить 1/2 частка земельної ділянки площею 2,99 га., розташована на території Пирогівської сільської ради, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до ч.4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність особи припиняється у момент її смерті. Згідно п. 11 ст. 346 ЦК України підставою припинення права власності є смерть власника. Вказане свідчить, що спір про право може бути вирішено лише в судовому порядку.

Державний нотаріус Світловодської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_4 на законних підставах відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, мотивуючи тим, що правовстановлюючий документ на ім»я спадкодавця, виданий після його смерті , не підтверджує наявність у померлого права власності на вказану земельну ділянку на момент відкриття спадщини.

Відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

У відповідності до ст. ст. 1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За ч.1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Зі змісту ст.126 Земельного Кодексу України вбачається, що єдиним документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку є державний акт.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Згідно ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах , що не заборонені законом, зокрема, із правочинів.

Встановивши, що спадкодавець ОСОБА_3 за життя на передбачених законом підставах набув право власності на земельну ділянку площею 2,99 га, але не встиг отримати правовстановлюючий документ на неї, суд дійшов висновку, що позивач, як єдиний спадкоємець першої черги спадкування за законом, яка прийняла спадщину, має право на її успадкування .

Позов ґрунтується на законі і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 15, 16, 25, 346, 1217, 1218, 1225, 1261 Цивільного Кодексу України, ст. 126 Земельного кодексу України, ст. 10,11,30,60, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом, право власності на земельну ділянку площею 2,99 га, розташовану на території Пирогівської сільської ради Глобинського району Полтавської області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5320686400:00:008:0315.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ ГЛОБИНСЬКОГО

РАЙОНОГО СУДУ ОСОБА_6

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення28.10.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу35171131
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —527/2647/13-ц

Ухвала від 17.10.2013

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Ухвала від 02.10.2013

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Рішення від 28.10.2013

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Ухвала від 17.10.2013

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні