Рішення
від 05.11.2013 по справі 910/17894/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/17894/13 05.11.13

За позовом Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк";

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр дитячого активного розвитку "ДАР";

про стягнення 52 195,30 грн.

О. В. Мандриченко

Представники:

Від позивача: Пащенко Т. С., представник, довіреність № 3598 від 12.09.2013 р.;

Від відповідача: не з'явився.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.2013 р. порушено провадження у справі №910/17834/13, розгляд справи призначено на 26.09.2013 р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.09.2013 р. відкладено розгляд справи до 05.11.2013 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 47 543,29 грн. заборгованості по орендній платі, 2 738,45 грн. пені, 1 913,56 грн. трьох відсотків річних, а також 1 720,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

У судовому засіданні 05.11.13 р. представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, про що свідчить відмітка відділу канцелярії на звороті ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, а також поштовий конверт, який повернувся на адресу суду у зв'язку із закінчення терміну його зберігання у поштовому відділенні, який підтверджує факт направлення ухвали на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-

ВСТАНОВИВ:

Між Публічним акціонерним товариством «УкрСиббанк» (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр дитячого активного розвитку «ДАР» (орендар) 14 вересня 2010 року було укладено договір оренди приміщення № 1, за умовами якого орендодавець зобов'язався передати орендарю в тимчасове користування приміщення №354, яке розташоване за адресою: м. Київ, вулиця Лаврухіна, будинок 15/46, загальною площею 94,4 кв.м., з метою використання для здійснення видів діяльності орендаря, а орендар зобов'язувався оплачувати орендодавцю плату за користування (орендну плату).

Відповідно до п. 1.3. договору оренди строк оренди приміщення встановлюється з моменту підписання сторонами акту прийому - передачі по 31.08.2013р.

Згідно п. 2.3.6. договору орендар зобов'язаний у встановлений термін вносити орендну плату за орендоване приміщення.

Відповідно до п. 3.1. договору оренди за орендоване приміщення орендар сплачує орендну плату в розмірі 11 044,72 грн., в т.ч. ПДВ 1840,79 грн. в місяць.

Пунктом 3.2. договору передбачено, що протягом 3 робочих днів з дати фактичної передачі приміщення орендареві по акту прийому-передачі орендар вносить передоплату за поточний місяць, а також гарантійний платіж в розмірі орендної плати за два місяці, визначеної станом на дату підписання договору. Гарантійний платіж зараховується в рахунок оплати двох останніх місяців оренди при закінченні дії або достроковому припиненні договору (якщо орендна плата за два останніх місяці буде перевищувати гарантійний платіж:. Орендар доплачує орендодавцю різницю не пізніше останнього дня користування приміщенням).

Згідно до п. 3.3. договору орендна плата вноситься раз на місяць, починаючи з моменту фактичної передачі приміщень орендарю по акту прийому передачі не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Розмір орендної плати кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати нарахованої за попередній місяць на індекс інфляції за попередній місяць. (п. 3.4. договору)

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

На підтвердження виконання свого зобов'язання за договором позивач надав суду акт приймання-передачі орендованого майна за адресою: м. Київ, вулиця Лаврухіна, будинок 15/46 від 28.09.2010 р., який підтверджує факт передачі орендодавцем орендареві орендованого майна.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).

Зобов'язання по сплаті орендної плати за договором №1 від 14.09.2010 р. відповідачем в період з січня по квітень 2012 р. своєчасно і належним чином не виконувалось, у результаті чого у останнього утворилося заборгованість перед позивачем в сумі 47 543, 29 грн.

Між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № 1 до договору оренди про розірвання договору оренди нежилого приміщення № 1 від 14.09.2010р., згідно якої сторони дійшли згоди достроково припинити орендні відносини.

Згідно акту прийому - повернення приміщення від 30.06.2012р. орендар передав, а орендодавець прийняв орендоване приміщення.

Відповідно до п. 8.7. договору оренди закінчення строку дії цього договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього договору.

Закінчення строку дії цього договору не звільняє сторони від виконання тих зобов'язань, які виникли за договором протягом строку його дії та залишилися невиконаними.

Станом на день розгляду справи в суді відповідач боргу не сплатив, належних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем, суду не надав.

Позивачем згідно статті 33 ГПК України доведено факт не виконання відповідачем зобов'язань за договором оренди, надано суду первинні документи на підтвердження суми боргу. Відповідачем, в свою чергу, доказів виконання зобов'язань за договором щодо своєчасного внесення ним орендної плати суду не надав. За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі за період з січня по квітень 2012 р. в сумі 47 543, 29 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Окрім стягнення заборгованості по орендній платі за визначений період, позивач просить стягнути з відповідача 2 738,45 грн. пені та 1 913,56 грн. трьох відсотків річних з простроченої суми.

Згідно зі статтею 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 ЦК України).

Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Згідно статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.

Пунктом 6.2. договору оренди передбачається, що стягнення заборгованості по орендній платі провадиться у встановленому законом порядку з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє в період порушення строків оплати від суми заборгованості за кожний день прострочення.

Господарський суд, здійснивши перерахунок пені та трьох відсотків річних, вважає за можливе задовольнити вказані позовні вимоги.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр дитячого активного розвитку "ДАР" (інд. 02232, м. Київ, вул. Закревського, 57, кв. 167, код ЄДРПОУ 37140868) на користь Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" (інд. 61050, м. Харків, просп. Московський, 60, код ЄДРПОУ 09807750) 47 543 (сорок сім тисяч п'ятсот сорок три) грн. 29 коп. заборгованості, 2 738 (дві тисячі сімсот тридцять вісім) грн. 45 коп. пені, 1 913 (одна тисяча дев'ятсот тринадцять) грн. 56 коп. трьох відсотків річних, 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 12.11.2013 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.11.2013
Оприлюднено15.11.2013
Номер документу35230807
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17894/13

Рішення від 05.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 18.09.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні