Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 801/5462/13-а
12.11.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Яковенко С.Ю.,
суддів Ілюхіної Г.П. ,
Лядової Т.Р.
секретар судового засідання Журавльова Н.А.
за участю сторін:
представник позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бутон"- Гусейнова Тетяна Олександрівна, довіреність № б/н від 29.01.13
представник відповідача: Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим- Куртсеітов Рідван Русланович, довіреність № б/н від 08.02.13
розглянувши матеріали справи № 801/5462/13-а за апеляційною скаргою Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Калініченко Г.Б. ) від 29.07.2013
до Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим (вул. Кірова, 52, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
22.05.2013 Товариство з обмеженою відповідальністю «Бутон» звернулось до суду з позовом до Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополя та Сімферопольському районі АР Крим про визнання протиправними дій відповідача в частині застосування коефіцієнта функціонального використання - 2,5 (земля комерційного призначення) при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 0,7718 га розташованої за адресою: м. Сімферополь, вул. Зарічна, 1-е, який орендує ТОВ «Бутон» на підставі договору оренди земельної ділянки № 2180 від 23.04.2012; зобов'язання провести перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 0,7718 га, розташованої за адресою: м. Сімферополь, вул. Зарічна, 1-е, із застосуванням коефіцієнта функціонального використання для земель транспорту та зв'язку, який дорівнює 1,0 та надати позивачу витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по вул. Зарічна, 1-е в м. Сімферополі, з розрахунком нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням коефіцієнта функціонального використання (Кф) у розмірі - 1,0 в частині застосування коефіцієнта функціонального використання 2,5 та зобов'язання провести перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з застосуванням коефіцієнта функціонального використання у розмірі 1,0 та надати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з розрахунком нормативної грошової оцінки земельної ділянки з застосуванням коефіцієнта функціонального використання у розмірі 1,0.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2013 (суддя Калініченко Г.Б.) позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бутон» задоволено.
Не погодившись з постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав апеляційну скаргу з підстав, викладених у ній.
Представник позивача з апеляційною скаргою не погодилась, вважаючи рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представників сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з матеріалами справи 18.04.2013 ТОВ «Бутон» звернулося до відповідача з листом щодо внесення в технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яку орендує позивач, змін в частині застосування коефіцієнту функціонального використання з 2,5 на 1,0 (а.с.42-43).
Листом №800/10-01-16 від 24.04.2013 відповідач запропонував позивачу повторно замовити технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с.51).
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові та службові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частина перша статті 3 Земельного кодексу України визначає: земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням 46-ої сесії 5-го скликання Сімферопольської міської ради від 19.03.2009 №745 Товариству з обмеженою відповідальністю «Бутон» надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки площею 0,7718га по вул. Зарічна, 1-е для обслуговування виробничо-складської бази (а.с.39). Пункт 19 цього рішення позивача зобов'язано протягом 1 року розробити та узгодити проект землеустрою щодо відводу земельної ділянки та надати проект до ради на затвердження.
Рішенням 27-ої сесії 6-го Сімферопольської міської ради VI скликання №277 від 17.11.2011 в оренду позивачу передано земельну ділянку площею 0,7718 га для обслуговування виробничо-складської бази (а.с.38).
23.04.2012 між Сімферопольською міською радою та позивачем укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,7718 га кадастровий номер №01 101 00000:06:001:0058 за адресою: м. Сімферополь, вул. Зарічна, 1-е (а.с.4-8).
Згідно з пунктом 2.1 цього договору земельна ділянка передається в оренду позивачу для обслуговування виробничо-складської бази.
Відповідно до пунктів 4.1, 4.2 договору орендна плата установлена у розмірі 183976,34грн. на рік. Розмір орендної плати за земельну ділянку здійснюється у відповідності з діючим законодавством України, актами органів місцевого самоврядування та є невід'ємним додатком до договору.
Згідно з пунктом 5.2 договору цільове призначення земельної ділянки - для обслуговування виробничо-складської бази.
На час укладення зазначеного згідно з витягом з технічної документації та нормативної грошової оцінки земельної ділянки №4625/10-01-16 від 29.11.2010 під час здійснення розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передана в оренду позивачу, застосовано коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 2,5 (а.с.13).
У відповідності зі статтею 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Формування розміру орендної плати земельної ділянки здійснюється відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 №213, а також відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук, від 27.01.2006 №18/15/21/11.
Відповідно до Розділу ІІІ Методики №213 нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється з метою визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
У відповідності з пунктом 3.3 вищезазначеного Порядку №18/15/21/11 нормативна грошова оцінка 1м2 земельної ділянки населених пунктів визначається за спеціальною формулою:
В х Нп
Цн = ------------- х Кф х Км, (8)
Нк
де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);
В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6%);
Нк - норма капіталізації (3%);
Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки,
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки,
Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (далі - Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності, та становить: - для категорії земель за функцією використання - землі житлової забудови (склад категорії земель - землі індивідуального житлового будівництва і господарських будівель, землі малоповерхової і багатоповерхової несадибної забудови, землі сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями і спорудами) Кф=1,0; землі промисловості Кф=1,2; землі комерційного використання Кф=2,5; інші землі до яких за функцією використання віднесено землі зайняті поточним будівництвом та землі відведені під майбутнє будівництво Кф=0,5, землі змішаного використання - розрахункова.
Згідно з пунктом 3.5 вищезазначеного Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Віднесення земельної ділянки до будь-якої категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№6зем, 6а-зем, 6б-зем, 2 зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1988 №377, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Таким чином, класифікація категорії земель за функціональним використанням, визначеним в додатку 1 до зазначеного Порядку, здійснюється за видами економічної діяльності, що провадиться на земельній ділянці.
Додатком 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 вищезазначеного Порядку встановлені коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки.
Додатком 3 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) визначено класифікацію видів економічної діяльності на землях комерційного та іншого використання (у графі 42).
В матеріалах справи міститься довідка №05/3-6-06/1145 від 17.05.2005, яка видавалась позивачу Головним управлінням статистики в АР Крим (а.с.135), з зазначенням в довідці такого виду економічної діяльності як роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно з продовольчим асортиментом, тобто на цей період земельна ділянка використовувалась позивачем з комерційною метою (а.с.135).
З урахуванням цієї довідки під час здійснення розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передана в оренду позивачу, застосовано коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 2,5
Але у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 04.04.2013 серії АА №853607 (а.с.14) визначені наступні види діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Бутон» за КВЕД: вантажний автомобільний транспорт (49.41), транспортне оброблення вантажів (52.24), виробництво дерев'яної тари (16.24), механічне оброблення металевих виробів (25.62), тобто з боку позивача має місце некомерційне використання земельної ділянки.
Факт функціонального використання позивачем земельної ділянки як земель транспорту підтверджується також актом документальної планової виїзної перевірки Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим від 09.05.2011 №6231/23-7/32234322 з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Бутон» вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 по 31.12.2010 (а.с.143-146 ).
Зазначеною перевіркою встановлено, що коефіцієнт, що характеризує функціональне використання позивачем земельної ділянки 1,0 - землі транспорт, за перевіряємий період застосовано вірно. У розрахунках податку на землю на 2007-2008 роки коефіцієнти індексації застосовані вірно. Заниження податкового зобов'язання по податку на землю не встановлено. Податок на землю нарахований та перерахований до бюджету в повному обсязі. Порушень не встановлено.
Таким чином, відповідачем під час проведення розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки не були враховані діючі виді економічної діяльності позивача та таблиця 1.1 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, згідно з яким для земель транспорту передбачений коефіцієнт функціонального використання 1,0.
Посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду з позовом колегія суддів вважає неспроможними, оскільки звернення до відповідача з блоку позивача мале місце 18.04.2013 та щодо застосування коефіцієнта функціонального використання земельної ділянки у 2013 році.
Відповідь не це звернення надана відповідачем 24.04.2013, з позовом до суду позивач звернувся 22.05.2013, тобто у передбачений законом 6-місячний строк.
З урахуванням викладеного судова колегія вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо протиправності дій відповідача та обґрунтованості позовних вимог.
Згідно зі статтею 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195,196, п.1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополя та Сімферопольському районі АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2013 у справі №801/5462/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає чинність з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів з дня складання у повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 18 листопада 2013 р.
Головуючий суддя підпис С.Ю. Яковенко
Судді підпис Г.П.Ілюхіна
підпис Т.Р.Лядова
З оригіналом згідно
Головуючий суддя С.Ю. Яковенко
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2013 |
Оприлюднено | 18.11.2013 |
Номер документу | 35250978 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Яковенко Світлана Юріївна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Яковенко Світлана Юріївна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Калініченко Г.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні