Постанова
від 29.10.2013 по справі 807/2239/13-а
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2239/13-а Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Скраль Т.В.

при секретарі судового засідання Химинець В.В.,

за участю сторін:

позивача: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі представник - Стасишин І.Д. (довіренність а.с. 170).;

відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" представник - Голова ліквідаційної комісії Гвоздянський С.П. (виписка а.с. 44) ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" про стягнення капіталізованих платежів, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 29 жовтня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 04 листопада 2013 року.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по капіталізованим вимогам для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_3 в розмірі 251879,52 грн.

09 вересня 2013 року суд видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення по справі, однак через відсутність достатніх доказів в матеріалах справи, що ТзОВ «Хуст-Сільгосптехінка» є правонаступником Хустського районного об»єднання «Сільгосптехніка», судовий розгляд на підставі ст.. 153 КАС України був поновлений.

Позовні мотивовані тим, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000р. № 765. Відділенням виконавчої дирекції Фонду отримано повідомлення від державного реєстратора про рішення засновників, щодо припинення ТзОВ «Хуст-Сільгосптехніка», що зумовило 09 квітня 2013 року звернення до голови ліквідаційної комісії ТЩВ «Хуст-Сільгосптехніка» Гвоздянського С.П. із заявою про визнання кредиторських вимог на суму 251 879, 52 грн. ТзОВ «Хуст-Сільгосптехніка» не визнало вимоги Фонду, обґрунтувавши тим, що не є належними боржниками. Під час роботи у Хустському районному відділенні «Сільгосптехніка» отримав ушкодження здоров'я внаслідок нещасного випадку на виробництві працівник підприємства ОСОБА_3, в результаті ушкодження здоров'я йому було встановлено другу групу інвалідності та 40 % втрати професійної працездатності, безтерміново. Загальна сума потреби коштів для розрахунку з потерпілим ОСОБА_3 по відшкодуванню шкоди становить 251 879, 52 грн.

В ході судового розгляду представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнав, зазначивши, що вимоги позивача на суму 251879,52 грн. капіталізованих платежів для задоволення вимог пов'язаних із відшкодуванням шкоди заподіяної життю і здоров'ю колишніх працівників підприємства не можуть бути задоволені у зв'язку із зверненням до них як до неналежного боржника. Відповідно до постанови Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 11 вересня 1979 року № 446 та наказу Хустського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства «Сільгосптехніка» від 29 листопада 1979 року № 203 шляхом виділення з Хустької райсільгосптехніки окремого структурного підрозділу та майна було створено юридичну особу _Хустське райоб'єднання «Сільгоспіхімія». На підставі наказу Хустського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства «Сільгосптехніка» від 04 грудня 1979 року № 132 з 03.12.1979 року було переведено на роботу з Хустського райоб'єднання «Сільгосптехінка» в Хутське райоб'єднання «Сільгоспхімія» - ОСОБА_3, який в подальшому працював на даному підприємстві. Тобто, всі права і обов'язки щодо працівників, які були переведені в Хустське райоб'єднання «Сільгоспхімія» в тому числі і щодо ОСОБА_3 з Хустського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства «Сільгосптехніка» до Хутського райоб'єднання «Сільгоспхімія». Отже, вони не є правонаступниками Хустського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства «Сільгосптехніка» в частині працівників, які були переведені в Хустське райоб'єднання «Сільгоспхімія» та відсутністю, згідно відомостей проміжного ліквідаційного балансу потрібних коштів для цього. Просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю, як такого, що заявлений безпідставно та необґрунтовано.

Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд приходить до наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" є страхувальником та зареєстроване у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 17 жовтня 2005 року під реєстраційним номером 0709000795.

11.03.2013 року до Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб внесений запис про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" на підставі рішення засновників.

Позивачем, в адміністративному позові, зроблений розрахунок потреби в капіталізації коштів по ТзОВ "Хуст-Сільгосптехніка" для розрахунку з потерпілим на виробництві, що відповідно до зобов'язань підприємства перед гр. ОСОБА_3 внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, сума загальної потреби в капіталізованих платежах складає - 251879,52 грн.

У зв'язку з цим, позивач 09.04.2013 року звернувся до Голови ліквідаційної комісії ТзОВ "Хуст-Сільгосптехніка" Гвоздянського С.П. із заявою про визнання кредиторських вимог, у якій просило визнати грошові вимоги до вищевказаного підприємства на суму 251879,52 грн.

31.05.2013 року на адресу Відділення надійшов лист за підписом Голови ліквідаційної комісії ТзОВ "Хуст-Сільгосптехніка" про те, що вимоги позивача на суму 251879,52 грн. капіталізованих платежів для задоволення вимог пов'язаних із відшкодуванням шкоди заподіяної життю і здоров'ю колишніх працівників підприємства не можуть бути задоволені у зв'язку із зверненням до них як до неналежного боржника та відсутністю, згідно відомостей проміжного ліквідаційного балансу, відповідних коштів для цього.

Відповідно до статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 року № 1105-XIV, фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів.

Відповідно до п. п. 2 п. 1 Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Пунктом 2 Порядку визначено порядок розрахунку щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації.

Відповідно до вимог п. 3 Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Як вбачається із акту № 1 про нещасний випадок на виробництві (а.с. 123) від 13 вересня 1974 року, 12 вересня 1974 року стався нещасний випадок. ОСОБА_3, в результаті ушкодження здоров'я - встановлено другу групу інвалідності та 40 % втрати професійної працездатності, безтерміново (а.с. 124).

Згідно наказу Хустського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства "Сільгосптехніка" від 04 грудня 1979 року за № 132 з 03.12.1979 року було переведено на роботу працівників в Хустське райоб'єднання "Сільгоспхімія".

З наявного в матеріалах справи статуту Орендного підприємства "Агротехсервіс" (а.с.69) яке діяло згідно Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій", Закону України "Про підприємство", цим статутом і договором оренди., зареєстроване розпорядженням представника Президента України 31 грудня 1992 року № 257. За довідкою Міністерства статистики України від 12.03.1993 року № 20-41/к Хустському орендному підприємству присвоєно код (ЗУКПС) 00903831.

Відповідно до договору купівлі-продажу державного майна від 17 грудня 1993 року (а.с.71) Гвоздянський П.І., який діє на підставі Положення про організацію орендарів Орендного підприємства "Агротехсервіс" придбав орендоване майно і приміщення Орендного підприємства "Агротехсервіс". Право власності на майно перейшло до покупця на підставі розпорядження № 4 від 02.12.1993 року. За п. 3.3. Розділу 3 Договору купівлі-продажу, покупець цілісного майнового комплексу з дня підписання договору стає правонаступником його майнових прав та зобов'язань із моменту підписання договору.

Згідно акту передачі майна від 17 грудня 1993 року Гвоздянський П.І. прийняв майно ОП "Агротехсервіс" (а.с. 74).

Статею 16 Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій" чинного на час виникнення спірних правовідносин, припинення діяльності підприємства, організації, майно яких передано в оренду - діяльність підприємства, організації, структурного підрозділу підприємства, організації, цілісні майнові комплекси яких передано в оренду, припиняється як державних з моменту реєстрації у встановленому законом порядку статуту створеного орендарем підприємства, господарського товариства тощо. З цього моменту припиняються і розриваються трудові договори (контракти) з працівниками цього підприємства, організації, структурного підрозділу.

Відповідно до ст. 17 вищезгаданого закону, створене орендарем підприємство, господарське товариство тощо стає правонаступником прав та обов'язків державного підприємства, організації відповідно до договору оренди. Якщо об'єктом оренди є цілісний майновий комплекс структурного підрозділу, створене орендарем підприємство, господарське товариство тощо стає правонаступником прав та обов'язків державного підприємства, організації, пов'язаних з діяльністю цього структурного підрозділу.

Акціонерне товариство "Сільгосптехніка" відповідно до його статуту засновано згідно рішення засновників на базі викупленого державного майна. Як вбачається з Витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" (код 00903831), який міститься в матеріалах справи (а.с. 147-152) є правонаступником Акціонерного товариство "Сільгосптехніка" (статут а.с. 88), код підприємства 00903831

Під час роботи у Хустському районному об'єднанні "Сільгосптехніка", орендне підприємство "Агротехсервіс" , правонаступник - Хустське АТ "Сільгосптехніка", а далі Товариство з обмеженою відповідальністю "Хуст - Сільгосптехніка" на якому отримав ушкодження здоров'я внаслідок нещасного випадку на виробництві працівник підприємства ОСОБА_3 Нещасний випадок з ним трапився 12.09.1974 року, в результаті ушкодження здоров'я йому було встановлено МСЕК другу групу інвалідності та 40 % втрати професійної працездатності, безтерміново.

Допитаний в судовому засіданні в якості спеціаліста ОСОБА_6, пояснив суду що на підставі розрахунку середньомісячної заробітної плати для призначення страхових виплат станом на 29.12.2006 року та довідки про середню заробітну плату виданої Хустським АТ "Сільгосптехінка" була встановлена щомісячна страхова виплата ОСОБА_3 та зроблений відповідний розрахунок потреб коштів Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехінка" для розрахунку з потерпілим на виробництві.

Основними даними для розрахунку потреб коштів є:

Рік народження потерпілого - 19.09.1940 р.

Ступінь втрати працездатності потерпілим - 40%

Група інвалідності - друга

Розмір щомісячної страхової виплати потерпілому - 2280,58 грн.

Доставка щомісячної страхової виплати потерпілому - 3,42 грн.

Вік потерпілого - 72 роки

Середньоочікувана тривалість життя потерпілого - 9,19 років Х 12 = 110,28 міс.

Розрахунок потреби коштів для розрахунку з потерпілим є:

2280,58 грн. х 110,28 міс. + 3,42 грн. х 110,28 міс. = 251879,52 грн.

Отже, загальна сума потреб коштів для розрахунку з потерпілим ОСОБА_3 по відшкодуванню шкоди складає 251879,52 грн.

Потерпілий ОСОБА_3 перебуває на обліку і отримує відшкодування шкоди заподіяної його здоров'ю, внаслідок нещасного випадку на виробництві, у Відділенні виконавчої дирекції Фонду. З актом (а.с. 122) прийняття-передачі документів для формування особової справи застрахованої особи від 11 січня 2007 року Хустське акціонерне товариство "Сільгосптехінка" передало відділенню виконавчої дирекції Фонду у Хустському районі особову справу ОСОБА_3

Із дослідженої в судовому засіданні особової справи ОСОБА_3 вбачається, що довідку про середню заробітну плату (дохід), який працював в Хутському р\о "Сільгсоптехніка" від 11 січня 2007 року видало Акціонерне товариство за підписом керівника Гвоздянського П.І. та головного бухгалтера Пилип О.В.

Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Відповідно до Порядку, капіталізація платежів розраховується, як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації, що і зроблено у приведених нижче розрахунках.

Розрахунок потреби коштів для розрахунку з потерпілим по відшкодуванню щомісячних виплат втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності та витрат на доставку становить загальну суму потреби коштів для розрахунку з потерпілим ОСОБА_3 по відшкодуванню шкоди складає 251879,52 грн.

Статтею 45 Порядку визначено черговість задоволення вимог кредиторів, згідно якої, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, задовольняються у другу чергу.

Порядком передбачено, що суми платежів, капіталізованих відповідно до вимог у процесі ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута, перераховуються ліквідатором (арбітражним керуючим) робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому суб'єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку.

Таким чином відповідно до вищевикладеного суд приходить до висновку, що правонаступником Хустське АТ "Сільгосптехніка" є Товариство з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" та має заборгованість перед Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_3 в сумі 251879,52 грн.

Повно та всебічно з'ясувавши обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч. 4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі до Товариство з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" про стягнення капіталізованих платежів - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хуст-Сільгосптехніка" (вул. Сливова, буд. 34,м. Хуст,Закарпатська область,90400, код ЄДРПОУ 00903831) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хустському районі заборгованість по капіталізованим вимогам для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_3 в розмірі 251879,52 (двісті п'ятдесят одна тисяча вісімсот сімдесят дев'ять гривень, 52 коп) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Т.В. Скраль

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.10.2013
Оприлюднено19.11.2013
Номер документу35272109
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/2239/13-а

Постанова від 29.10.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 09.09.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Постанова від 29.10.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 18.07.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 17.07.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 27.06.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні