Рішення
від 28.10.2013 по справі 290/1316/13-ц
РОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

романівський районний суд житомирської області

13001, Україна, Житомирська область, смт. Романів, вул. Леніна, 86, тел. (04146) 2-16-50 - канцелярія

Справа № 290/1316/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2013 року Романівський районний суд Житомирської області

у складі:

головуючого судді Лесько М.О.

при секретарі Колосовській К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Романові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Романівського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, мотивуючи свої вимоги тим, що мати позивача - ОСОБА_3 померла 10.11.2002 року і після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований за адресою: вул. Соснова, 65 в с. Годиха Романівського району Житомирської області. Спадкоємцем першої черги за законом являється позивач. Позивач звернулась з письмовою заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом до Романівської державної нотаріальної контори Житомирської області, однак їй було відмовлено у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно, хоча було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку (кадастровий номер 1821481800:07:000:0043) від 27.09.2013 року. З метою отримання відомостей про реєстрацію даного домоволодіння за померлою матір’ю, позивач звернулась до Бердичівського міжрайонного бюро технічної інвентаризації і їй було повідомлено про відсутність реєстрації правовстановлюючих документів на даний житловий будинок. На звернення до ОСОБА_2 сільської ради Романівського району Житомирської області про видачу свідоцтва про право власності на майно померлої матері, позивачеві також було відмовлено.

У судове засідання сторони не з’явились.

Від позивача до суду надійшла заява, в якій вона зазначила, що в судове засідання не має можливості з’явитись, просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Романівського району Житомирської області не забезпечила участь свого представника у судовому засіданні, до суду направила заяву, згідно якої ОСОБА_2 сільська рада позов визнає в повному обсязі, не заперечує проти його задоволення і просить розглядати справу без участі представника сільської ради.

На підставі статей 158, 169 Цивільного процесуального кодексу України (надалі по тексту - ЦПК України) суд вважає можливим розглядати справу за відсутності сторін та ухвалити рішення у справі на підставі наявних в ній доказів.

Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин справи.

Суд приходить до висновку, що визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб. Дослідивши письмові докази, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

10.11.2002 року померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ТП № 203490, виданим виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Дзержинського району Житомирської області (а.с. 5).

Відповідно до свідоцтва про народження серії ЯЦ № 026586, виданого 09.03.1950 року ОСОБА_2 сільською радою Дзержинського району Житомирської області, ОСОБА_3 є матір’ю ОСОБА_4, яка народилась 04.03.1950 року.

Після реєстрації шлюбу з ОСОБА_5 30.04.1972 року ОСОБА_4 змінила прізвище на «Ковальчук», що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с. 13) та даними паспорта позивача (а.с. 4).

Позивач, як спадкоємець першої черги за законом після смерті своєї матері - ОСОБА_3 звернулась із письмовою заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину до Романівської державної нотаріальної контори, однак державним нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно (а.с. 11).

Згідно з довідкою № 340 від 04.10.2013 року, виданою виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Романівського району Житомирської області, житловий будинок за адресою: вул. Соснова, 65, с. Годиха Романівського району Житомирської області, дійсно належав ОСОБА_3 відповідно до погосподарської книги (а.с. 7).

З метою отримання відомостей про реєстрацію домоволодіння за померлою матір’ю, позивач звернулася до Бердичівського міжрайонного бюро технічної інвентаризації і їй було повідомлено, що правовстановлюючі документи на житловий будинок № 65 по вул. Соснова в с. Годиха Романівського району Житомирської області не зареєстровані (а.с. 8).

Відповідно до ст.1216 Цивільного кодексу України (надалі по тексту - ЦК України) спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

За таких підстав суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню як обґрунтовані, а тому необхідно визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою: вул. Соснова, 65, с. Годиха Романівського району Житомирської області, в порядку спадкування за законом після смерті її матері - ОСОБА_3, яка померла 10.11.2002 року.

На підставі наведеного вище та керуючись ст.ст. 11, 16, 325, 328, 380, 392, 1216, 1218, 1223, 1261, 1268 ЦК України та ст.ст. 1, 3, 10, 11, 158, 169, 174, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Романівського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою: вулиця Соснова, будинок № 65, село Годиха Романівського району Житомирської області, в порядку спадкування за законом після смерті її матері - ОСОБА_3, яка померла 10 листопада 2002 року.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: М.О. Лесько

СудРоманівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.10.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу35288680
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —290/1316/13-ц

Рішення від 28.10.2013

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Лесько М. О.

Ухвала від 11.10.2013

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Лесько М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні