Ухвала
від 13.11.2013 по справі 399/610/13-ц, 2/399/285/13
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Апеляційний суд Кіровоградської області

№ провадження 22-ц/781/3374/13 Головуючий у суді І-ї інстанції Бондаренко Г.К.

Доповідач Черненко В. В.

УХВАЛА

Іменем України

13.11.2013 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:

Головуючого - Черненко В.В.

Суддів - Франко В.А. ., Кодрул М.А.

За участю секретаря - Кечкіна А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою Голови сільськогосподарського кооперативу « Україна» на рішення Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від 13.09.2013 року по справі за позовом ОСОБА_3 до сільськогосподарського кооперативу « Україна» про розірвання договорів оренди земельних ділянок,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_3 , звернулась у суд з позовом до сільськогосподарського кооперативу « Україна» про розірвання договорів оренди земельних ділянок . На обґрунтування позовних вимог зазначила, що після смерті ОСОБА_4 успадкувала дві земельні ділянки загальною площею 5,98 га, які знаходяться на території Млинківської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області. Зазначені земельні ділянки перебувають в оренді в СК «Україна» відповідно до зазначених договорів.Відповідно до пункту 37 договорів оренди перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи є підставою для зміни або розірвання договору.

Позивач зазначив, у зв'язку з тим, що має намір самостійно обробляти належні їй земельні ділянки,зверталася до СК «Україна» з заявою про припинення спірних договорів оренди та повернення зазначених земельних ділянок у її фактичне користування, на яку отримала письмову відмову. Позивач просив суд ухвалити рішення, яким розірвати договори оренди земельних ділянок площами 5,64 га та 0,34 га, укладені 07.11.2007 року між ОСОБА_4 та СК «Україна», і зобов'язати відповідача повернути їй зазначені земельні ділянки,

Рішенням Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від 13.09.2013 року позовні вимоги задоволено.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції відповідно ст.303 ЦПК України, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Задовольняючи позовні вимоги , суд першої інстанції встановив,що ОСОБА_4 07.11.2007 року уклала з СК «Україна» два договори оренди земельної ділянки, відповідно до якого передала СК «Україна» в оренду строком на 10 років належні їй на праві власності дві земельні ділянки, загальною площею 5,98 га, що знаходяться на території Млинківської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області.

Договори оренди зареєстровано в Онуфріївському відділі Державного підприємства "Кіровоградська регіональна філія центру державного земельного кадастру". Факт передачі земельних ділянок підтверджено відповідними актами прийому-передачі.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла.

В порядку спадкування за заповітом позивач отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на зазначені земельні ділянки.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності позивач є власником земельних ділянок: площею 5,6428 га, кадастровий номер 3524684700:02:000:1021 та площею 0,3393 га, кадастровий номер 3524684700:02:000:2021, що знаходяться на території Млинківської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області.

Позивач у зв'язку з тим, що вона має намір самостійно обробляти належні їй земельні ділянки зверталася до СК «Україна» з заявою про припинення дії договорів оренди та повернення зазначених земельних ділянок у її фактичне користування, на яку отримала письмову відмову.

Суд першої інстанції зазначив, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України " Про оренду землі ", законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди

Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 ст. 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладення договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

За правилами ч.4 ст. 32 Закону України " Про оренду землі " перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Суд першої інстанції встановив, що пунктами 37 спірних договорів - перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

В апеляційній скарзі зазначається, що судом першої інстанції при постановлені рішення допущено порушення норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права. Суд першої інстанції не встановив дійсні обставини по справі і як наслідок ухвалив рішення яке не відповідає нормам діючого законодавства.

Колегія суддів перевірила зазначені доводи і дійшла висновку,що доводи зазначені в апеляційній скарзі є необґрунтованими і не спростовують висновків суду першої інстанції.

З матеріаліВ справи вбачається, що суд першої інстанції розглянув справу в межах доводів позовної заяви , та наданих сторонами доказів.

В матеріалах справи відсутні належні докази з боку відповідача на спростування доводів зазначених в позовній заяві в частині розірвання договорів оренди відповідно до п.37 спірних договорів . В апеляційній скарзі зазначається, що підстави для розірвання спірних договорів оренди землі відсутні, при цьому відповідач посилається на статтю 651 ЦК України, статтю 31 «Закону України «Про оренду землі».

Відповідно до ч.4 ст. 32 Закону України " Про оренду землі " перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

З матеріалів справи вбачається, що в спірних договорах оренди п.37 визначено підстави для розірвання зазначених договорів оренди землі.

В пунктами 37 спірних договорів - зазначено , що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору. З матеріалів справи вбачається, що до позивача перейшло право власності на спірні земельні ділянки на підставі спадкування.

Колегія суддів дійшла висновку, що доводи позивача викладені в позовній заяві в частині розірвання договорів оренди є обґрунтованими. Доводи викладені в апеляційній скарзі не спростували позовні вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Відповідно до ст.. ст.. 10 , 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб в межах заявлених вимог та на підставі наданих доказів.

Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції розглянув справу в межах доводів позовної заяви , та наданих сторонами доказів.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, оскільки не підтверджуються належними доказами, суперечать фактичним обставинам справи та вимогам закону.

Підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню , рішення суду першої інстанції відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України залишається без змін.

Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Голови сільськогосподарського кооперативу «Україна» - відхилити.

Рішення Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від 13.09.2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий:

Судді:

СудАпеляційний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.11.2013
Оприлюднено20.11.2013
Номер документу35292531
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —399/610/13-ц, 2/399/285/13

Ухвала від 13.11.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

Ухвала від 30.10.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Черненко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні