ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2013 рокум. Ужгород№ 807/3571/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" про стягнення заборгованості в сумі 5873,37 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" про стягнення заборгованості в сумі 5873,37 грн.
04.11.2013 до суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, за наявними в матеріалах справи доказами, в якому також зазначає, що заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.
Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вищезазначене та згідно ч. 6 ст. 128 КАС України оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" (далі - відповідач) зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, а з 01.01.2011 - як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI.
06.05.2004 Свалявською районною державною адміністрацією Закарпатської області відповідач зареєстрований як юридична особа за місцезнаходженням: 89300, Закарпатська область, Свалявський район, м. Свалява, вул. Головна, 78, ідентифікаційний код 30242635, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 338190.
Згідно п.1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п.п.1, 2, 3, 6, 7 і 8 ч. 1 ст. 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Розмір єдиного внеску визначається Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI для кожної категорії платників окремо (ст. 8 даного Закону). Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається зазначеним Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно - правовими актами. Єдиний внесок для платників, зазначених у п.1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абз.1 п.1 ч. 1 ст. 7 Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітнім періодом. Базовий звітний період є календарний місяць.
Пунктом 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" за листопад - грудень 2012 року, здійснюючи нарахування заробітної плати, не повністю сплатило до управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області нарахований єдиний внесок у строки, визначені ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI, у зв'язку з чим створило недоїмку в розмірі 5873,37 грн., яка відповідно до даного Закону вважається простроченою заборгованістю.
Згідно п.4 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У випадках, зазначених в абз.6 цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Управлінням Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області було надіслано товариству з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" вимогу від 07.03.2013 № ЮО 466 У про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску в сумі 10873,37 грн. Однак, товариством було сплачено лише 5000,00 грн.
Таким чином, заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області складає 5873,37 грн.
Доказом несвоєчасної сплати товариством єдиного внеску є картка особового рахунку платника. Також, 30.07.2013 управлінням Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області, сектором по контрольно-перевірочній роботі, проведено планову перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Золота Долина", за результатами якої складено акт № 241, яким встановлено, що заборгованість товариства по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 5873,37 грн. З актом уповноважений представник товариства був ознайомлений 30.07.2013.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" про стягнення заборгованості в сумі 5873,37 грн. - задовольнити.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Золота Долина" (вул. Головна, 78, м. Свалява, Свалявський район, Закарпатська область, 89300, р/р 26006112789001, МФО 300249, ПАТ "Брокбізнесбанк", код ЄДРПОУ 30242635) на користь управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області (пл. Головна, 1, м. Свалява, Свалявський район, Закарпатська область, 89300, код ЄДРПОУ 20460873) заборгованість в сумі 5873,37 (п'ять тисяч вісімсот сімдесят три гривні тридцять сім копійок) грн.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2013 |
Оприлюднено | 20.11.2013 |
Номер документу | 35292971 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Ващилін Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні