Рішення
від 18.11.2013 по справі 922/4536/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" листопада 2013 р.Справа № 922/4536/13

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Погорелової О.В

при секретарі судового засідання Кролівець М.О.

розглянувши справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НТЦ"Фрактал", м. Харків до Приватного підприємства "ВБП "Рембудмонтаж", м. Харків про стягнення 165782,21 грн. за участю представників сторін:

позивача - Абдуллаєв Е.Ш.

відповідача - Максимець В.В.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до господарського суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача на свою користь 165782,21 грн. заборгованості, що виникла внаслідок неналежного виконання відповідачем договорів №№ 1/9, 1/11 та 1/1, укладених між сторонами 10.09.2012 року, 06.11.2012 року та 15.01.2013 року відповідно. Витрати по оплаті судового збору позивач просить суд покласти на відповідача.

15.11.2013 року до господарського суду від позивача до суду надійшло клопотання в якому він просить суд долучити до матеріалів справи довідки про вартість виконаних робіт та акти здачі-приймання виконаних робіт.

Суд, дослідивши клопотання та додані до нього докази, долучає їх до матеріалів справи.

18.11.2013 року до господарського суду від позивача до суду надійшов супровідний лист в якому він просить суд долучити до матеріалів справи акт звірки взаємних розрахунків, підписаний між сторонами 21.10.2013 року.

Суд, дослідивши наданий акт, долучає його до матеріалів справи.

18.11.2013 року до господарського суду від відповідача надійшла заява в якій він просить суд долучити до матеріалів справи витребувані ухвалою суду докази.

Суд, дослідивши заяву та додані до неї документи, долучає їх до матеріалів справи.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі та просив суд його задовольнити.

Присутній в судовому засіданні представник відповідача визнав позов у повному обсязі.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

10.09.2012 року між сторонами був укладений договір підряду № 1/9, відповідно до умов якого субпідрядник (позивач) зобов'язується на свій ризик виконати у встановлений строк ремонтно-будівельні роботи, на ХДАВП м. Харів вул. Сумська 134, а підрядник (відповідач) зобов'язується, прийняти та оплатити виконані роботи.

Згідно розділу 2 договору, роботи виконуються з 10 вересня 2012р. по 31 грудня 2012р. Субпідрядник розпочинає роботи після виконання підрядником зобов'язань по передачі кошторисної документації та наданню фронту робіт. Роботи вважаються завершеними після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт.

Ціна предмета договору складає фактично виконані роботи у замовника підрядника (п. 3.1 договору).

Згідно розділу 7 договору, субпідрядник протягом 3 днів з дати завершення робіт сповіщає підрядника про готовність робіт до передачі та передає сертифікати на використані матеріали та обладнання. Приймання робіт здійснюється відповідно до чинного порядку і оформлюється актом, в якому вказуються всі претензії до виконаних робіт.

06.11.2012 року між сторонами був укладений договір підряду № 1/11, відповідно до умов якого субпідрядник (позивач) зобов'язується на свій ризик виконати у встановлений строк ремонтно-будівельні роботи, а підрядник (відповідач) зобов'язується, прийняти та оплатити виконані роботи.

Згідно розділу 2 договору, роботи виконуються з 01 листопада 2012р. по 06 листопада 2013р. Субпідрядник розпочинає роботи після виконання підрядником зобов'язань по передачі кошторисної документації та наданню фронту робіт. Роботи вважаються завершеними після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт.

Ціна предмета договору складає фактично виконані роботи у замовника підрядника (п. 3.1 договору).

Згідно розділу 7 договору, субпідрядник протягом 3 днів з дати завершення робіт сповіщає підрядника про готовність робіт до передачі та передає сертифікати на використані матеріали та обладнання. Приймання робіт здійснюється відповідно до чинного порядку і оформлюється актом, в якому вказуються всі претензії до виконаних робіт.

Крім того, 15.01.2013 року сторонами був укладений договір підряду № 1/1, відповідно до умов якого субпідрядник (позивач) зобов'язується на свій ризик виконати у встановлений строк ремонтно-будівельні роботи, на ХДАВП м. Харків вул. Сумська 134, а підрядник (відповідач) зобов'язується, прийняти та оплатити виконані роботи.

Згідно розділу 2 договору, роботи виконуються з 15 січня 2013р. по 31 грудня 2013р. Субпідрядник розпочинає роботи після виконання підрядником зобов'язань по передачі кошторисної документації та наданню фронту робіт. Роботи вважаються завершеними після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт.

Ціна предмета договору складає фактично виконані роботи у замовника підрядника (п. 3.1 договору).

Згідно розділу 7 договору, субпідрядник протягом 3 днів з дати завершення робіт сповіщає підрядника про готовність робіт до передачі та передає сертифікати на використані матеріали та обладнання. Приймання робіт здійснюється відповідно до чинного порядку і оформлюється актом, в якому вказуються всі претензії до виконаних робіт.

Вказані роботи були виконані позивачем у повному обсязі, що підтверджується підписаними між сторонами актами здачі-приймання виконаних робіт, дослідженими судом та копії яких долучені до матеріалів справи. Проте, відповідач виконані роботи не оплатив, внаслідок чого утворилась заборгованість, яка станом на 21.10.2013 року складає 165782,21 грн.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

У відповідності зі статтею 173 Господарського кодексу України (далі - ГК України) та статтею 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утримуватися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконати її обов'язку.

Господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ст. 174 ГК України).

Відповідно до частини 7 статті 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Згідно ч. 2 ст. 317 ГК України, загальні умови договорів підряду визначаються відповідно до положень ЦК України про договір підряду.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (стаття 837 ЦК України).

Відповідно до частини 1 статті 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 статті 526 ЦК України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Враховуючи вищевикладене, відповідач визнається судом таким, що прострочив виконання зобов'язання з оплати виконаних робіт за договорами підряду на суму 165782,21 грн.

За правилами ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином, вимога позивача про стягнення з відповідача 165782,21 грн. заборгованості за договорами підряду №№ 1/9, 1/11 та 1/1, укладених між сторонами 10.09.2012 року, 06.11.2012 року та 15.01.2013 року відповідно, обґрунтована, вона підтверджуються доданими до матеріалів справи доказами, визнана відповідачем, та суд вважає її такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст. ст. 1, 4, 12, 33, 43, 44-49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "ВБП "Рембудмонтаж" (61140, м. Харків, пр. Гагаріна, 101, код 30510614, р/р 26008010456698 у ПАТ Укрсоцбанк м. Харкова, МФО 300023) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "НТЦ "Фрактал" (61150, м. Харків, пр. Косіора, 81, код 38160817, р/р 26000137566980 у філії Слобожанське РУАТ "Фінанси і Кредит", МФО 350697) - 165782,21 грн. заборгованості та 3315,64 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 19 листопада 2013 року.

Суддя Погорелова О.В.

Дата ухвалення рішення18.11.2013
Оприлюднено20.11.2013
Номер документу35335773
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 165782,21 грн

Судовий реєстр по справі —922/4536/13

Рішення від 18.11.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 30.10.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні