Ухвала
від 19.11.2013 по справі 437/12926/13-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛУГАНСЬК

Справа № 437/12926/13

У Х В А Л А

м.Луганськ 18 листопада 2013 року

Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Луганська Кравченко Н.О., при секретарі Савченко Є.О., за участю слідчого Величко І.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого ЛМУ ГУМВС України в Луганській області, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник 22 серпня 2013 року звернулась до суду зі скарго, в якій зазначила наступне. На підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Луганська Вінтоняк Н.Д.проведений обшук у приміщенні за адресою: м.Луганськ, вул.Артьома, 99аА, яке на праві власності належить ТОВ ««Лугвторметпоставка». Згідно зазначеної ухвали, обшук проводився з метою відшукування і вилучення документів, електронних носіїв та грошових коштів у готівкової формі, які матимуть доказове значення у даному кримінальному провадженні й підтверджують злочинну діяльність групи осіб, яка використовуючи «транзитні» та «фіктивні» підприємства, надає послуги суб’єктам господарської діяльності з мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток, шляхом проведення безтоварних операцій та послідуючої «конвертації» отриманих від підприємств-контрагентів, безготівкових коштів в готівку. При проведенні обшуку були вилученні речі, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку й не мають доказового значення по даному кримінальному провадженню, а саме грошові кошти у сумі 8853 грн., які належать заявнику на праві приватної власності. Будь-яких пояснень від заявника щодо цих грошей не вимагали. ОСОБА_1 не є підозрюваним чи обвинуваченим по справі. Арешт на майно не накладено. На даний час грошові кошти не повернуті. Тому, заявник просить зобов’язати слідчого ЛМУ ГУМВС України в Луганській області повернути речі і документи, вилучені при обшуку нежитового приміщення, розташованого за адресою: м.Луганськ, вул.Артема, 99А, який був проведений 23 липня 2013 року, а саме: грошові кошти в сумі 8853 грн., які належать заявнику на праві власності.

В судове засідання заявник не з’явився, про час, дату та місце розгляду скарги був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, а тому суд вважає за можливе розглянути скаргу без його присутності.

Слідчий Величко І.В. проти задоволення скарги заперечував, зазначивши, що грошові кошти вже повернуті ОСОБА_2, на підтвердження чого в матеріалах справи знаходиться розписка.

Суд, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали справи, матеріали кримінального провадження № 12013030010000722, дійшов наступних висновків.

Відповідно до вимог п.1 ч. 1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна.

У судовому засіданні встановлено, що в провадженні СВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області знаходиться кримінальне провадження № 120120300100000722. В ході якого встановлено, що група осіб, використовуючи В«транзитніВ» та В«фіктивніВ» підприємства, надають послуги суб’єктам господарської діяльності з мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток, шляхом проведення безтоварних операцій та послідуючої В«конвертаціїВ» отриманих від підприємств - контрагентів, безготівкових коштів у готівку. Для здійснення незаконної діяльності зазначені особи використовують наступні підприємства: ТОВ В«ЧейзВ» (код 31260351), ТОВ В«ЛугвторметпоставкаВ» (33432843), ТОВ В«Фаворит-ПродсервісВ» (36991429) і ТОВ В«Дар-ІнвестВ» (33432492). Згідно документів податкової звітності встановлено, що підприємства ТОВ В«ЧейзВ» (31260351), ТОВ В«ЛугвторметпоставкаВ» (33432843), ТОВ В«Фаворит-ПродсервісВ» (36991429) і ТОВ В«Дар-ІнвестВ» (33432492) перераховують один-одному, використовуючи зазначені підприємства як транзитні, отримані від легальних підприємств - контрагентів грошові кошти на розрахункові рахунки вищезазначених підприємств, показуючи при цьому формування податкового кредиту. Також встановлено, що фактично зазначені підприємства відсутні за місцем реєстрації, а фактично знаходяться на території ресторану В«Летючий ГоландецВ» , розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Артема, 99А, де посадові особи легальних підприємств - контрагентів отримують готівкові кошти, які ними раніше були перераховані на розрахункові рахунки підприємств ТОВ В«ЧейзВ» (31260351), ТОВ В«ЛугвторметпоставкаВ» (33432843), ТОВ В«Фаворит-ПродсервісВ» (36991429) і ТОВ В«Дар-ІнвестВ» (33432492).

26 червня 2013 року на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Луганська, був проведений обшук у приміщенні за адресою: м.Луганськ, вул.Артьома, 99А, яке на праві власності належить ТОВ «Лугвторметпоставка». Під час обшуку було вилучено майно, до складу якого входять грошові кошти у сумі 8853 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно до ч.7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко ви відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшукуваного житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КІК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1)підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2)надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення;

3)є предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з їх незаконним обігом;

4)набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення, однак вилучений у заявника транспортний засіб до однієї з вказаних категорій не належить.

В матеріалах справи знаходиться розписка ОСОБА_3, який отримав від слідчого грошові кошти у сумі 8853 грн., які були вилучені під час проведення обшуку за адресою: м.Луганськ, вул.Артема, 99А.

Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_1, з метою отримання прибутку, він здав в оренду ОСОБА_3 приміщення за адресою: м.Луганськ вул.Артема, 99а, у якому останній зберігав свої особисті речі.

Враховуючи наведене, у зв’язку з тим, що грошові кошти, які були вилучені під час обушку у приміщенні за адресою: м.Луганськ, вул.. Артема, 99а повернуті ОСОБА_4, суд не вбачає підстав для задоволення скарги.

Відповідно до вимог ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов’язання припинити дію; 3) зобов’язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Враховуючи наведене, скарга не є обґрунтованою та не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 307 КПК України,

У Х В А Л И В:

У задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого ЛМУ ГУМВС України в Луганській області, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Н.О.Кравченко

СудЛенінський районний суд м. Луганськ
Дата ухвалення рішення19.11.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу35344913
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —437/12926/13-к

Ухвала від 19.11.2013

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Кравченко Н. О.

Ухвала від 29.08.2013

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Кравченко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні