cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.11.13р. Справа № 904/7562/13
За позовом Міського комунального підприємства "Дніпропетровські міські теплові мережі", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю матеріальної бази "Комплект", м. Дніпропетровськ
про стягнення 28 540,05 грн. заборгованості за договором про постачання теплової енергії
Суддя Назаренко Н.Г.
Секретар судового засідання Бондик Є.В.
Представники:
Від позивача: Іщенко Ю.С., довіреність № 101 від 02.02.2011 р.
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Міське комунальне підприємство «Дніпропетровські міські теплові мережі» звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю матеріальної бази «Комплект» суми основного боргу у розмірі 28 212,90 грн. та пені - 327,15 грн. за договором на постачання теплової енергії.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням Відповідачем зобов'язань за договором про постачання теплової енергії № 060634 від 01.07.2018р., в частині повного та своєчасного розрахунку за отриману теплову енергію.
Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути заборгованість за спожиту теплову енергію у розмірі 11 712,90 грн. та пеню у розмірі 327,15 грн.
Відповідно до п. 310 Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р. передбачені частиною четвертою статті 22 ГПК права позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову можуть бути реалізовані до прийняття рішення судом першої інстанції.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Згідно з частиною третьою статті 55 ГПК ціну позову вказує позивач.
Отже, у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої й вирішується спір, - з обов'язковим зазначенням про це як у вступній, так і в описовій частині рішення.
З врахуванням викладеного, суд розцінює заяву про зменшення розміру позовних вимог як уточнення до позовної заяви.
Відповідач відзив на позов не надав, явку повноважного представника у судові засідання, призначені для розгляду справи, не забезпечив, про дату, час і місце проведення судових засідань відповідач повідомлений належним чином за його місцезнаходженням згідно матеріалів справи, за адресою: 49100, м. Дніпропетровськ, Набережна Перемоги,120.
З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались Товариству з обмеженою відповідальністю матеріальній базі "Комплект" за адресою: 49100, м. Дніпропетровськ, Набережна Перемоги, 120, зазначеною в позовній заяві, що підтверджується копіями з реєстру поштових відправлень суду № 35 від 04.10.2013р. та № 262 від 31.10.2013р. (а.с. 48-49).
Від відповідача конверт з ухвалою повернувся на адресу господарського суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Таким чином, судом у повному обсязі виконано приписи Господарського процесуального кодексу України щодо повідомлення сторін про дату та час судового засідання у справі шляхом направлення ухвал рекомендованими листами на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві.
При цьому, ухилення боржника від одержання на підприємстві зв'язку ухвали суду (відмова від її прийняття, нез'явлення до поштового відділення після одержання повідомлення про надходження рекомендованого або цінного листа), не дає суду підстав вважати що відповідач не був належним чином повідомлений про розгляд справи в господарському суді.
У судовому засіданні 29.10.2013р. відповідно до ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладався до 18.11.2013р.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.
В судовому засіданні 18.11.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Підприємство «Дніпропетровські міські теплові мережі» є комунальним підприємством, заснованим Дніпропетровською міською радою з метою забезпечення територіальної громади міста тепловою енергією у вигляді опалення та гарячої води (підігрів). Підприємство підпорядковане, підзвітне та підконтрольне міській раді (ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
01.07.2008 року між Міським комунальним підприємством "Дніпропетровські міські теплові мережі" (далі - енергопостачальна організація, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю матеріальною базою «Комплект» (далі - споживач, відповідач) був укладений договір № 060634 про постачання теплової енергії (далі - Договір).
Згідно п. 1.1. Договору, Енергопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати Споживачеві теплову енергію в гарячій воді в потрібних йому обсягах, а Споживач зобов'язується оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в термін, передбачені цим договором.
Відповідно до п. 2.1. Договору, теплова енергія постачається Споживачу в обсягах згідно з додатком № 1 до цього договору у вигляді гарячої води на такі потреби:
- опалення та вентиляцію - в період опалювального сезону (175 діб);
- гаряче водопостачання - протягом 350 діб;
- технологічні потреби - відповідно з виробничою програмою;
- кондиціювання повітря - по мірі необхідності.
Споживач теплової енергії зобов'язується: додержуватися кількості споживання-теплової енергії за кожним параметром в обсягах, які визначені в додатку 1, не допускаючи їх перевищення. Виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які передбачені цим договором. На кінець опалювального сезону проводити звіряння розрахунків з енергопостачальником, у разі заборгованості на початок опалювального сезону Споживач до мереж теплопостачання підключений не буде. Своєчасно повідомляти енергопостачальника про всі об'єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж Споживача (найменування, максимальні теплові навантаження, обсяги теплосложивання, займана площа орендарів тощо). Додержуватись умов та порядку припинення подачі теплової енергії, які передбачені додатком № 3 цього договору, та іншими нормативними актами (п. 3.2., п.п 3.2.1. -3.2.4. Договору).
Енергопостачальник зобов'язується: забезпечувати постачання теплової енергії Споживачу в обсягах згідно з договором. Гарантувати безпечне користування тепловою енергією за умови дотримання Споживачем умов договору, Правил користування тепловою енергією, Правил експлуатації теплоспоживального обладнання. Повідомляти Споживача в засобах масової інформації про зміну тарифів. Здійснювати перевірку роботи приладів обліку та стану теплоспоживального обладнання Споживача не рідше одного разу в 6 місяців (п. 4.2., п.п. 4.2.1. - 4.2.4. Договору).
Згідно з п. 5.2. Договору облік споживання теплової енергії здійснюється за показниками приладів обліку, встановлених на вводах опалення по вул.. Набережній Перемоги, 124, пр. 157 і прибудова розрахунковим способом.
Відповідно до п.7.1 Договору, розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів, або за згодою сторін будь-яким іншим шляхом, не забороненим чинним законодавством України.
Згідно п.7.2 Договору, розрахунковим періодом є календарний місяць, по результатам якого підписується акт (в 2-х примірниках) на відпуск - отримання теплової енергії по формі додатку 4.
Відповідно до п. 7.3 Договору, споживач зобов'язаний не пізніше ніж за 5 діб до початку розрахункового періоду сплачувати Енергопостачальній організації вартість теплової енергії згідно з її кількістю, передбаченою у додатку 1 до цього Договору, по власним платіжним дорученням з вказанням періоду, за який він сплачує.
Остаточний розрахунок за спожиту теплову енергію проводиться Споживачем в продовж 5 діб після одержання рахунку Енергопостачальної організації, яка зобов'язана направити його Споживачу не пізніше 10 числа місяця слідуючого за розрахунковим. У випадку утворення переплати, вона зараховується в рахунок наступних платежів (п.7.4 Договору).
Цей договір набуває чинності з дня його підписання та діє до 01.07.2011р. Договір вважається пролонгованим на кожен наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін (п.п. 11.1., 11.4. Договору).
На виконання умов Договору, Позивач протягом опалювального періоду 2012 - 2013 р.р. поставив на об'єкт Відповідача теплову енергію на загальну суму 51 304,14 грн., що підтверджується актами прийому-передачі виконаних робіт за спірний період (а.с. 13-19), які були отримані Відповідачем, що підтверджується підписами повноважних представників в реєстрах отримання рахунків та актів виконаних робіт (а.с. 24-28).
За зазначений період Відповідач сплатив за отримані послуги теплопостачання лише 38 785,58 грн. За спірний період зкореговано 805,66 грн.
Отже заборгованість Відповідача за період з 01.01.2012р. по 01.06.2013р. складає 11 712,90 грн., що і стало причиною звернення Позивача з позовом до суду.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд прийшов до висновку про задоволення позову на підставі наступного.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Вищевказаний Договір за своїм змістом є договором про надання послуг.
За умовами ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння змiна його умов не допускається, якщо iнше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, iнших актiв цивiльного законодавства. Якщо у зобов'язаннi встановлений строк (термiн) його виконання, то воно пiдлягає виконанню у цей строк (термiн).
Згідно справки Позивача, наданої у судове засідання 18.11.2013р. станом на 15.11.2013р. заборгованість Відповідача перед Позивачем складає 11 712,90 грн.
На момент розгляду справи відповідач доказів погашення суми заборгованості у розмірі 11 712,90 грн. суду не надав, доводи позивача не спростував.
При викладених обставинах вимогу позивача щодо стягнення суми боргу за поставлену теплову енергію у розмірі 11 712,90грн., слід визнати підтвердженою матеріалами справи, обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Крім основного боргу Позивач просить стягнути з Відповідача пеню у розмірі 327,15 грн. за період з 19.02.2013р. по 25.06.2013р.
Відповідно до п. 8.2.3. Договору, в разі несвоєчасної оплати за спожиту теплову енергію - нараховується пеня в розмірі 1%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу, за кожен день прострочки.
Відповідно до частини першої статті 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Частиною першою статті 230 ГК України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно з частиною 6 статті 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Згідно з ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Під неустойкою (штрафом, пенею), відповідно до статті 549 цього Кодексу, розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Перевіривши розрахунки, надані суду позивачем судом встановлено, що до стягнення підлягає пеня в розмірі 327,15 грн., за період з 19.02.2013р. по 25.06.2013р.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи (ч. 1 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України).
На підставі вище викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.49 ГПК України судові витрати по справі слід покласти на Відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 193, 218 Господарського кодексу України, ст.ст. 44, 49, ст.ст. 82-85, 87, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю матеріальної бази «Комплект» (49100, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 120, код ЄДРПОУ 25004068) на користь Міського комунального підприємства "Дніпропетровські міські теплові мережі" (49044, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, б. 37, код ЄДРПОУ 32082770) 11 712,90 грн. (одинадцять тисяч сімсот дванадцять грн. 90 коп.) - боргу за спожиту теплову енергію, 327,15 грн. (триста двадцять сім грн. 15 коп.) - пені; 1 720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять грн. 50 коп.) - витрат по сплаті судового збору, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 19.11.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2013 |
Оприлюднено | 20.11.2013 |
Номер документу | 35348304 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні